Religion.in.ua > Важливо, Україна > Рада Церков закликає парламент не давати податкових преференцій для грального бізнесу

Рада Церков закликає парламент не давати податкових преференцій для грального бізнесу


16 12 2021
Рада Церков закликає парламент не давати податкових преференцій для грального бізнесуВсеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій у зверненнях до голови парламенту та керівників фракцій і груп закликала відхилити законопроєкт № 2713-д, який передбачає податкові преференції для організаторів азартних ігор, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на ІРС.

Релігійні діячі підтвердили свою позицію проти зменшення оподаткування для організаторів азартних ігор під час засідання ВРЦіРО, яке відбулося 15 грудня 2021 року під головуванням президента Українського біблійного товариства Григорія Коменданта.

"Законопроєкт № 2713-д втричі знижує ставки на дохід для операторів лотерей – з 30% до 10% від доходу, а також майже вдвічі знижує ставку податку для букмекерів і казино – з 18% до 10% від доходу. Така законодавча пропозиція руйнує ті мінімальні запобіжники поширення ігроманії, що існують у вигляді високих ставок оподаткування та повинні залишатися в цивілізованій державі, де влада дбає про гідність людини та моральне здоров’я суспільства", – заявили підписанти звернення.

Крім цього, глави і представники церков і релігійних організацій підтримали ініціативу парламенту щодо створення урядової структури, яка буде опікуватися проблематикою дітей, однак запропонували реалізувати це шляхом створення Міністерства у справах сім’ї, дітей і молоді України.

На переконання ВРЦіРО, це має бути центральний орган виконавчої влади, який має відійти від практики ігнорування потреб дітей та сімей  і виконання каральних функцій (відібрання дітей, позбавлення батьківських прав тощо), а стати державним органом, який буде вчасно виявляти неблагополуччя та допомагати сім’ям у подоланні складних життєвих обставин.

У засіданні Ради Церков взяв участь апостольський нунцій в Україні архієпископ Вісвальдас Кульбокас. Він відзначив миробудівничі зусилля Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій та ініціативи обміну полоненими.

"Труднощі, які переживає Україна сьогодні, особливо пов’язані з війною, важко подолати лише людськими зусиллями. Ми не можемо залишити обтяжливе питання миру лише політикам і військовим, тому що для людей це часто неможлива місія. Натомість для Бога немає нічого неможливого", – сказав архієпископ Вісвальдас Кульбокас.

Представник Святого Престолу висловив готовність Апостольської Нунціатури в Україні підтримати миробудівничі ініціативи ВРЦіРО.

Учасники засідання також обговорили деталі візиту делегації ВРЦіРО до Будапешту у січні 2022 року, де плануються зустрічі на найвищому рівні.


Повернутися назад