Religion.in.ua > Важливо, Україна, Світ > Олександрійська Церква звинуватила РПЦ у помсті за визнання ПЦУ та ініціює скликання синаксису Церков

Олександрійська Церква звинуватила РПЦ у помсті за визнання ПЦУ та ініціює скликання синаксису Церков


14 01 2022
"Аморальним вторгненням" з використанням "антиканонічних і непристойних методів" назвав 12 січня Синод Олександрійського Патріархату рішення Синоду Московського Патріархату про заснування в Африці - на території Олександрійської Церкви - єпархій та екзархату та про прийом у РПЦ кліриків Олександрського без відпускних грамот. Конфлікт триває через визнання Олександрійською Церквою автокефалії ПЦУ, проти чого виступає РПЦ, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на "Orthodox Times" та Сredo.press.

Як зазначається у документі Синоду Олександрійського патріархату, його юрисдикцію над Африкою "поважали усі попередники патріарха Кирила". Синод підкреслив, що Московський Патріархат фактично «придбав» духовенство Олександрійського Патріархату на помсту за визнання цим Патріархатом автокефалії ПЦУ і, отже, як шантаж або помста, що є мотивом, вкрай далеким від християнської моралі.

У Синоді зазначили, що священнослужителі, які заявили про свій перехід з Олександрійського Патріархату до РПЦ, або мали конфлікт зі своїм священноначаллям, або мають невідоме походження і ніколи не належали до Олександрійського Патріархату.

У своїй заяві Синод викриває керівництво РПЦ у спотворенні православної екклезіології, «із злісних причин зараженої вірусом етнофілетизму, засудженого Собором 1872 року». Рішення Синоду РПЦ також засуджуються як такі, що містять "ознаки неоколоніалізму" та "претензії на світове панування", які не узгоджуються з православною традицією.

Олександрійський патріархат також ініціює скликання Синаксису пентархії, тобто зборів предстоятелів офіційних Константинопольської, Олександрійської, Антіохійської, Єрусалимської та Кіпрської Церков, щоб обговорити заходи у відповідь на спроби РПЦ зруйнувати багатовіковий канонічний лад православної традиції.

Крім того, 13 січня Олександрійський патріарх Феодор видав послання до духовенства та пастви своєї Церкви, яке фактично звинувачує РПЦ у відступі від православ'я. Лідери Московського Патріархату, що вторглися на територію Олександрійського Патріархату і створили на ній "єпархії" та "екзархат", названі в посланні "вовками та брехунами", які протягом тривалого часу - "без всякого благословення і дозволу" Патріархату - починали свою діяльність у різних регіонах Африки, де сіяли розкол "і погрожували знищити справу нашого Апостольського Патріархату, яка здійснюється працями, жертвами та кров'ю протягом багатьох десятиліть".

Нагадавши про право Вселенського Патріархату надавати нові автокефалії, яке було визнано і Олександрійським Патріархатом, патріарх Феодор додав: «На жаль, Російська Церква на помсту порушила Передання Вселенських Соборів, яке поважали всі Патріархи Російські до цього дня, і поспішила заснувати свою Церкву тут, у благодатній Африці». Цей демарш РПЦ Олександрійський патріархат розцінює як прагнення "вкрасти" священників та мирян із його Патріархату з використанням незаконних засобів.

Феодор закликав духовенство Олександрійського Патріархату "залишатися вірним нашому Патріархату, який проповідував вам Євангеліє Христове і дав вам Святе Хрещення, закрити вуха та очі на брудні обіцянки (як «Тридцять срібняків Юди») людей, про існування яких до вчора було невідомо, - бо духовна небезпека всього цього величезна".Повернутися назад