Religion.in.ua > Важливо, Україна, Світ > Католицький єпископат Європи висловив солідарність з Україною «перед загрозою військового вторгнення Росії»

Католицький єпископат Європи висловив солідарність з Україною «перед загрозою військового вторгнення Росії»


21 01 2022
Католицький єпископат Європи висловив солідарність з Україною «перед загрозою військового вторгнення Росії»Рада Єпископських Конференцій Європи 21 січня оприлюднила звернення на підтримку України «перед загрозою військового вторгнення Росії» та закликала світових лідерів до готовності «захищати міжнародне право, незалежність та територіальний суверенітет кожної держави», повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

У своєму зверненні, підписаному архиєпископом Ґінтарасом Ґрушасом, президентом Ради, католицькі єпископи Європи висловлюють слова солідарності з українським народом: «В той час як міжнародна спільнота вбачає у діях російських збройних сил реальну загрозу для миру в усьому світі, у час страху та непевності для майбутнього України ми єднаємося з нашими братами і сестрами у вірі та з усім українським народом».

Європейські єпископи відгукуються на голос папи Римського Франциска, котрий «неодноразово висловлював свою батьківську близькість до "рідної України"», закликаючи могутніх цього світу вирішити цю кризову ситуацію «шляхом серйозного міжнародного діалогу, а не за допомогою зброї».

«Як душпастирі Європейського континенту, ми теж хочемо звернутися до сумління націй та їхніх лідерів, щоб не забували про трагедії світових воєн минулого століття і були готові захищати міжнародне право, незалежність і територіальний суверенітет кожної держави. Разом зі Святішим Отцем ми хочемо звернутися до правителів з проханням "знайти прийнятні та тривалі рішення для України" на основі діалогу та переговорів і без використання зброї», – йдеться у зверненні Ради Єпископських Конференцій Європи.

Католицькі єпископи Європи звертаються до християн з проханням «молитися про дар миру в Україні, щоб відповідальні сторони "заразилися благом Миру" і щоб ця криза була подолана суто шляхом діалогу».

Рада Єпископських Конференцій Європи включає в себе 33 чинні європейські римсько-католицькі єпископські конференції в особі їх президентів, а також голову Синоду єпископів УГКЦ, архиєпископів Люксембургу та Князівства Монако, архиєпископа маронітів Кіпру, єпископа Кишинівського (Молдова), єпархіального єпископа Мукачівського і апостольського адміністратора Естонії. Секретаріат базується в Санкт-Галлені (Швейцарія).


Повернутися назад