Religion.in.ua > Важливо, Україна, Світ > Архієпископ Мокшицький: візит папи Франциска на Донбас відвернув би примару війни

Архієпископ Мокшицький: візит папи Франциска на Донбас відвернув би примару війни


22 02 2022

Архієпископ Мокшицький: візит папи Франциска на Донбас відвернув би примару війниМитрополит Львівський Римсько-Католицької Церкви в Україні, архієпископ Мечислав Мокшицький, сподівається, що папа Франциск невдовзі зможе відвідати Донбас — найбільш наражену на потенційне вторгнення з боку Росії східну частину України. У розмові з італійською агенцією SIR ієрарх висловив упевненість, що це віддалило би примару війни, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Кmc.media.

Митрополит зазначив, що більшість мешканців Донбасу не мають достатньо ресурсів, щоб утекти в іншу частину України, і ці люди залишаються вдома попри бойові дії. Натомість багато мешканців із центральної України, зокрема з Києва, втекло на захід України. У Львові та навколишніх селах уже немає вільних помешкань, адже їх зайняли люди, які хочуть бути якнайдалі від лінії фронту.

Архієпископ Мокшицький додав: вважається, що Росія має намір окупувати більшу частину України і відрізати їй вихід до моря, щоб самій мати вільний доступ до Криму. При цьому ієрарх переконаний, що ні росіяни, ні українці не хочуть війни, всі хочуть жити в мирі.

Нагадаємо, ще минулого року почали говорити про можливий приїзд папи Римського у 2022 році. Архієпископ Мечислав Мокшицький сказав, що довідався про плани папи відвідати Україну 2022 року. Предстоятель УГКЦ Святослав Шевчук 1 грудня 2021 року, після зустрічі з понтифіком, повідомив, що візит Франциска в Україну можливий, хоча це ще не анонсовано офіційно. Також в МЗС України заявляли, що «питання організації можливого апостольського візиту до України папи Франциска на запрошення президента України Володимира Зеленського знаходиться на порядку денному двостороннього політичного діалогу».

Про те, що Росія намагається унеможливити візит папи Франциска в Україну, повідомляв посол України при Апостольському Престолі Андрій Юраш. Він також заявив 14 лютого 2022 р., що Україна охоче прийме ватиканське посередництво у справі конфлікту з Росією і хоче, щоб папа Франциск відвідав Україну якнайшвидше, навіть у нинішній ситуації, і що Україна готова його прийняти в будь-який час.

Фото Facebook


Повернутися назад