Преподобный Паисий Величковский и Запорожская СечьШумило Сергій. Преподобный Паисий Величковский и Запорожская Сечь. Київ – Серпухов: Міжнародний інститут афонської спадщини в Україн; «Наследие Православного Востока», — 128 стор. —ISBN 978-5-9905423-3-4

«Преподобний Паїсій Величковський і Запорізька Січ» — нова книга історика Сергія Шумило, в якій вперше опубліковано невідомі листи святого Паїсія Величковського на Запорізьку Січ і до останнього отамана запорізьких козаків Петра Калнишевського.

Зокрема, в книзі опубліковані шість листів прп. Паїсія на Запорізьку Січ, які були виявлені в українських архівах. Також аналізується історія взаємин прп. Паїсія, афонського і молдавського чернецтва із запорізьким козацтвом. Також в книзі представлені рідкісні документальні свідчення з архівівУкраїни та Афону, які відкривають нові факти про святого Паїсія в Афонському монастирі Симонопетра і обителі св. Костянтина на Афоні.

 За словами директора Міжнародного інституту афонської спадщини в Україні Сергія Шумило – автора книги, знайдені листи виявилися цінним джерелом, що доповнює відомості як про святого Паїсія, так і про останнього кошового отамана Запорізької Січі.

Книга видана Міжнародним інститутом афонської спадщини в Україні та видавництвом «Спадщина Православного Сходу». Видання приурочене до 220-річчя кончини прп. Паїсія Величковського і 1000-річчя давньоруського чернецтва на Афоні. Рекомендована до друку в Чернігівському національному педагогічному університеті ім. Т.Г. Шевченка. Науковий редактор – відомий грецький професор Антоній-Еміль Н. Тахіаос. Рецензенти: доктори історичних наук  Ю. Акашев, І. Лиман, М. Михайлуца.

Книга може бути цікава як фахівцям з історії Афону та Запорізького козацтва, так і всім, хто цікавиться церковною історією.Мова видання – російська.

Теги: