Religion.in.ua > Книжки > Богослужбове Євангеліє українською мовою

Богослужбове Євангеліє українською мовою


12 05 2012

У даному виданні вперше в новітній історії Руської Православної Церкви виправлена помилка богослужбового читання на вечірні Великої П'ятниці.

Святе Євангеліє. Видавничий відділ УПЦ, 2011

Мова видання: українська

Формат: 124×197 мм (84×108/32)

Обкладинка: тверда, з тисненням

Папір: офсетний

Друк: двоколірний, червоно-чорний

Об’єм: 480 с.

З нагоди проведення Ювілейного Собору Української Православної Церкви, котрий відбувся 8 липня 2011 року, Видавничий відділ УПЦ (МП) підготував до друку богослужбове Євангеліє українською мовою.

Дане видання має звичну для богослужбового Євангелія структуру: увесь текст розділено на зачала, призначені для читання в певні дні чи за певними богослужіннями. В кінці книги окремим розділом подано зачала Великого четверга, зачала на різні потреби та покажчик Євангельских читань.

У даному виданні вперше в новітній історії Руської Православної Церкви виправлена помилка богослужбового читання на вечірні Великої П'ятниці. Згідно з євангелістом Лукою, один з розбійників, що були повішені поряд з Ісусом, розкаявся, але в складеному читанні після розповіді Луки про розсудливого розбійника поміщено оповідання Матвія зі словами «Також і розбійники, розіпнуті з Ним, поносили Його» (Мф. 27:44). Сучасні видання богослужбових вказівок Московській Патріархії рекомендують вставляти уривок з Луки про покаяння розсудливого розбійника не до, а після цитованого вище 44-го вірша 27-ої глави Євангелія від Матвія. Ця рекомендація, однак, вперше була виконана лише в нинішньому українському виданні.

При підготовці видання було використано український переклад Святого Письма, виданий Волинською єпархією Українською Православної Церкви в 2005 році.


Повернутися назад