Парафіяни УПЦ МП у Турці вигнали священика за проросійську агітацію, а той поскаржився телеканалу «Россия 24»

У місті Турка Львівської області парафіяни УПЦ МП Свято-Покровського храму повстали проти свого пароха отця Олексія Слободи, звинувачуючи його в агітації за Росію та окупантів, що розколює громаду у важкий для країни час. Впродовж трьох місяців люди вимагали від отця припинити агітацію та дозволити їм молитись у своїй церкві за загиблих українських військових. З 28 вересня, не отримавши від проросійського священика згоди, люди не допускають його до церкви.

Парафіянка Свято-Покровського храму УПЦ МП у місті Турка Тетяна Сулик розповіла ZAXID.NET, що отець Олексій змусив громаду піти на такий крок, бо нахабно агітував за окупантів.

«Ми просили його, що хочемо, аби у нашій церкві звучали молитви за загиблими солдатами української армії. Він відмовив. Ми просили не згадувати у молитвах патріарха Кирила, бо він для нас уособлює окупанта. Він відмовив, повиганяв з церкви людей, які протестували, проклинає нас за це, каже, що ми будемо у пеклі і будемо горіти», – розповідає Тетяна.

За її словами, після тривалого протистояння пароху Олексію запропонували перейти разом з парафією у підпорядкування УПЦ КП, але священик відмовився, аргументуючи тим, що тільки Московський Патріархат – єдиноправедний, а Київський Патріархат - відщепенці, які не мають права на існування. Також парафіяни звертались до Єпископа Галицького і Львівського УПЦ МП Філарета, аби той змусив Олексія припинити проросійську агітацію, однак не отримали жодної реакції.

«Тоді ми вирішили звернутись до Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УПЦ КП з проханням взяти нашу церкву під своє підпорядкування. 14 вересня провели збори парафії - 270 були за приєднання, і тільки 13 висловились проти. А вже 28 вересня ми прийшли на богослужіння зі священиком, який представляє УПЦ КП і більше не пускаємо Олексія у церкву», – розповіла Тетяна Сулик.

З відповідним листом, в якому викладено причини і наслідки конфлікту громади із отцем Олексієм, парафіяни звернулись до органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів та прокуратури.

З 28 вересня у храмі Святої Покрови Богородиці у Турці релігійні відправи провадить священик Київського Патріархату, а парафіяни продовжують охороняти церкву, аби отець Олексій, якого ще й звинувачують у розкраданні церковного майна та свідомому нищенні храму впродовж 23 років не зміг туди потрапити, розповідає Тетяна Сулик.

«Він 23 роки на парафії, знищив церкву, ніколи не вівся облік грошей. Як тільки хтось про це питав, то він тих людей виганяв з церкви хрестом, церкву запустив, а тепер ще й вкрав документи на храм і не віддає», – розповіла парафіянка.

Священик Олексій Слобода, натомість, чинить спротив рішенню парафіян і навіть звернувся по допомогу до російських ЗМІ: так на сторінках Vesti.ru та на телеканалі Россия24 4 жовтня з’явився сюжет, в якому він звинувачує представників місцевого самоврядування та правоохоронців у бездіяльності щодо самовільного захоплення приміщення храму радикальними майданівцями, які змушують його зрадити віру і перейти у підпорядкування Київського Патріархату, і періодично б'ють його за те, що він цього не робить.

У телефонному коментарі для російського телеканалу він розповів детективну історію про те, як «озброєні міліціонери охороняли бунтівників, які захопили церкву 28 вересня, і які тепер п’ють там горілку, палять багаття і лаються матом».

Начальник Турківського районного відділку міліції Андрій Кумечко розповів ZAXID.NET, що міліція понад три місяці стежить за цим конфліктом. Однак і правоохоронці, і представники органів місцевого самоврядування у процес втручаються винятково у рамках повноважень.

«28 вересня я особисто був біля храму, коли люди не допускали отця Олексія в церкву, міліціонери були без зброї, без спецзасобів, у форменному одязі. Не було бійок і ніяких жорстких сутичок. Одному із священиків сусідньої парафії Московського Патріархату у процесі протистояння хтось із протестуючих попав пляшкою з водою у ніс, і за цим фактом уже відкрито кримінальне провадження за статтею 125, ч.1 ККУ - нанесення легких тілесних ушкоджень», – повідомив правоохоронець.

Він також розповів, що ні з боку парафіян, які вирішили не допускати отця Олексія до храму, ні з боку самого ж пароха Слободи до міліції не надходило скарг і заяв з вимогою вживати якихось дій.

«Єдине, що надходило, це заяви інформаційного характеру про причини і наслідки конфлікту, які виклали парафіяни Свято-Покровського храму», – повідомив Андрій Кумечко.

6 жовтня на офіційній сторінці Львівської Єпархії УПЦ МП з’явився коментар Філарета Львівського і Галицького, в якому Архієрей звинувачує громаду Турки у тому, що під прикриттям міліції та органів місцевого самоврядування вони захопили храм Святої Покрови, а справжні парафіяни церкви були змушені поступитись під натиском сили.

«28 вересня невідомі агресивні чоловіки на чолі з тими ж ініціаторами не впустили священика та вірних до храму. Сама ж церква була взята в кільце особами, які ніколи не були парафіянами храму. Викликає обурення той факт, що всі ці протиправні дії відбувалися під наглядом міліції, яка захищала злочинців, а законних власників храму відтісняла, допомагаючи цим самим заколотникам», – вказано у зверненні Філарета.

Ініціаторів приєднання до Київського Патріархату у зверненні названо особами, які ніколи не були парафіянами храму, а насправді є злочинцями, які тиснуть на справжніх парафіян УПЦ МП і переслідують за віросповідання.

«Парафіяни Свято-Покровського храму на сьогодні знаходяться під жорстким тиском з боку злочинців, та регулярно отримують в свій бік погрози із застереженням не виявляти своїх прав на сповідування віри чи приналежність до юрисдикції УПЦ. Проте, на даний момент парафіяни зібрали вже майже 500 підписів турківчан, які не мають наміру переходити в будь-яку юрисдикцію і залишаються вірними Української Православної Церкви», – йдеться у зверненні Філарета.

Щоправда, зі слів вірних церкви Святої Покрови, їхня парафія навіть не нараховує 500 людей, а щонайбільше 300.

«У нас немає 500 прихожан, може триста, то найбільше. Крім того, багато людей перестали ходити до церкви, бо отець Олексій їх вигнав, і багато розбіглись: хто в інші церкви Московського патріархату (церков УПЦ МП у Турці ще 2, а у Турківському районі загалом їх є ще 8, - ред.), а хто і у парафії Київського Патріархату», – розповіла Тетяна Сулик.

У Турківській районній державній адміністрації ZAXID.NET розповіли, що конфлікт між отцем Олексієм та його парафіянами триває вже три місяці. За цей час до адміністрації звертались і парафіяни Свято-Покровського храму, які у письмовій формі повідомили про причини і  наслідки конфлікту з отцем Олексієм і про те, що готові переходити до УПЦ КП. Також приходив і отець Олексій Слобода з вимогою забезпечити звільнення церкви від бунтівників.

Однак, зі слів заступника голови Турківської райдержадміністрації Володимира Багана, органи місцевого самоврядування не втручаються у цей процес, і найбільше чим можуть зарадити - це залученням правоохоронців для дотримання правопорядку у дні, коли відбувається конфронтація між священиком, кількома десятками його прихильників та парафіянами, які проти нього бунтують і не впускають до церкви.

«Ми не втручаємось, це справа парафіян і церкви. Не будемо ж ми бити і виганяти 200 людей, але правопорядок забезпечувати мусимо, тому і міліція долучається, коли це необхідно. Наприклад, 28 вересня, коли люди захоплювали храм, правоохоронці працювали там і не допустили бійок», – розповів заступник голови Турківської райдержадміністрації Володимир Баган.

Тим часом турківчани продовжують охороняти храм, не впускаючи до нього отця Олексія Слободу. Конфлікт триває.

Zaxid.net

Теги: