Religion.in.ua > Українські > Огляд рішень Священного синоду УПЦ КП

Огляд рішень Священного синоду УПЦ КП


22 10 2009
Огляд рішень Священного синоду УПЦ КП
Окрему увагу було приділено питанням підготовки діалогу між УПЦ та УПЦ КП. Також було ухвалено рішення про створення у складі УПЦ КП нової – Переяслав-Хмельницької єпархії. Було також здійснено певні ротації у складі священноначалія.
Огляд рішень Священного синоду УПЦ КП
Вчора в Києві проходило засідання Священного синоду Української православної Церкви Київського патріархату. Значну його частину було присвячено вирішенню кадрових питань. Окрему увагу було приділено питанням підготовки діалогу між УПЦ та УПЦ КП.
Також було ухвалено рішення про створення у складі УПЦ КП нової – Переяслав-Хмельницької єпархії. До юрисдикції останньої входитимуть лівобережні райони Київської області. На чолі єпархії ухвалено поставити митрополита Димитрія (Рудюка), який також є керівником робочої групи з підготовки  діалогу між двома Церквами в  Україні. Відносно діяльності цієї групи та перспектив «діалогічного» процесу ближчим часом буде оприлюднено звернення патріарха Київського Філарета до вірян УПЦ КП та пастви УПЦ.
Було також здійснено певні ротації у складі священноначалія. Зміни стосуються Луганської, Дніпропетровської та Криворізької єпархій.
Окрему увагу було приділено питанню діяльності угруповання у Рівненській єпархії, очолюваного кліриком Юрієм Велігурським (саме Юрій Велігурський стояв біля витоків існування Київського патріархату на Рівненщині. Однак нещодавно він відмовився від церковного ордену - на знак протесту проти  порушень канонічного права на Рівненщині.  Решту членів ініціативної групи на Рівненщині також знають як активних учасників усіх православних церковних та національно-патріотичних заходів. – прим. ред). Було ухвалено рішення про вилучення «бунтівників» зі складу УПЦ КП.
Також було заслухано інформацію правлячого єпископа Коломийського про ступінь його участі  в літургії, звершуваній у греко-католицькому храмі (цей випадок мав місце 21 вересня поточного року. – прим. ред.).

Повернутися назад