Religion.in.ua > Українські > Зустріч Зеленського та Варфоломія важлива для становлення ПЦУ, – Руслан Халіков

Зустріч Зеленського та Варфоломія важлива для становлення ПЦУ, – Руслан Халіков


15 08 2019

Детальніше про це розповів релігієзнавець Руслан Халіков в ефірі програми “Лицом к лицу” на UATV.

Вселенський патріарх Варфоломій I на зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським у Туреччині заявив, що Константинополь не втручатиметься у внутрішні справи Української православної церкви. Він запевнив, що від Константинополя Українська церква буде мати “тільки високий захист і постійні молитви за успіх її справи”.

Детальніше про це розповів релігієзнавець Руслан Халіков в ефірі програми “Лицом к лицу” на UATV.

Експерт зазначив, що як Петро Порошенко, так і Володимир Зеленський під час візиту в Туреччину зустрічаються із Вселенським патріархом. Водночас Володимир Путін ігнорував Фанар.

Халіков прокоментував чутки в ЗМІ про те, що після зустрічі сторони повинні були підписати документ, але не дійшли згоди з цього питання.

“Насправді ані Фанар, ані Київ не висловилися про те, що слід підписати якусь угоду. Обидві сторони промовчали про цю подію. Якби це був критично важливий документ, про нього б обов’язково повідомили офіційні джерела“, – вважає експерт .

Він нагадав, що ще за часів президентства Порошенка вже було підписано договір про співпрацю між Україною і Вселенською патріархією.

Релігієзнавець вважає, що основний меседж, який хотів донести глава держави до Варфоломія – невтручання в справи церкви.

“Важливість цього дійсно є. Те, що Константинополь не відмовляється від підтримки ПЦУ після її конфлікту з патріархом Філаретом – хороший знак”, – сказав гість програми.

За його словами, зустріч у Стамбулі – дипломатичний хід. Халіков нагадав, що Фанар не визнає окупацію Криму і виступає за відновлення територіальної цілісності нашої держави.

Тому підтримка Варфоломія, як лідера православного світу, для України дуже важлива.

“З іншого боку, для самої ПЦУ краще, якщо за нею не буде шлейфу державної церкви. Тоді церкви стане більше довіряти сам народ”, – заявив експерт.

Халіков упевнений, що Константинополь надаватиме Українській церкві допомогу на дипломатичному рівні, особливо у питанні визнання іншими помісними церквами.

“Процес становлення Православної церкви України не такий інтенсивний, яким був відразу після отримання Томосу. Але перехід громад із Московського патріархату, хоч і повільніше, але відбувається”, – підсумував експерт.

Uatv.ua






Повернутися назад