Religion.in.ua > Українські > «Тут я бачу Бога» – священник Омелян Ковч, який був в ОУН і рятував євреїв, про концтабір Майданек

«Тут я бачу Бога» – священник Омелян Ковч, який був в ОУН і рятував євреїв, про концтабір Майданек


10 03 2021
Два найвідоміших Праведника — Оскар Шиндлер, герой фільму «Список Шиндлера» режисера Стівена Спілберґа, та Рауль Веленберг, шведський дипломат, який врятував в Угорщині тисячі євреїв, а після був арештований та закатований радянською владою. Нині це звання отримали майже 28 тисяч осіб з 44 країн. Найбільше – з Польщі, Нідерландів, Франції. Станом на 1 січня 2020 року українські праведники посідають четверте місце – їх є 2,659 (тих, хто отримав це звання до проголошення незалежності України у 1991 році переважно записували громадянами Польщі, або СРСР).

6 березня Європа відзначає День пам'яті Праведників народів світу. Цей день у ЄС відзначають з 2012 року. Звання Праведника народів світу — це державне звання, яке надається людям, які ризикуючи життям, рятували євреїв у роки Голокосту. Надає звання Меморіальний комплекс історії Голокосту «Яд Вашем» з 1953 року.

Два найвідоміших Праведника — Оскар Шиндлер, герой фільму «Список Шиндлера» режисера Стівена Спілберґа, та Рауль Веленберг, шведський дипломат, який врятував в Угорщині тисячі євреїв, а після був арештований та закатований радянською владою.

Нині це звання отримали майже 28 тисяч осіб з 44 країн. Найбільше – з Польщі, Нідерландів, Франції. Станом на 1 січня 2020 року українські праведники посідають четверте місце – їх є 2,659 (тих, хто отримав це звання до проголошення незалежності України у 1991 році переважно записували громадянами Польщі, або СРСР).

Цьогоріч Верховна Рада встановила 14 травня Днем пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни.

Далі див. тут


Повернутися назад