Religion.in.ua > Світ > Представники УПЦ (МП) взяли участь у богословській конференції в Сербії і зустрічі з послом цієї країни

Представники УПЦ (МП) взяли участь у богословській конференції в Сербії і зустрічі з послом цієї країни


2 12 2021
23 листопада 2021 року у Белграді, столиці Сербії, відкрилася Міжнародна наукова конференція «Зв’язок часів: підсумки та перспективи». Форум присвячений 100-літньому ювілею Руської Православної Церкви Закордоном (РПЦЗ). Участь у конференції бере проректор з науково-богословської роботи Київської духовної академії і семінарії УПЦ (МП) професор Володимир Бурега. Також керуючий справами УПЦ (МП) зустрівся з надзвичайним і повноважним послом Республіки Сербія в Україні А. Йовановичем, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ (МП).

Організаторами конференції виступили Архів Сербської Православної Церкви та інтернет-портал «ROCOR STUDIES. Питання історії Руської Закордонної Церкви».

Перед початком роботи конференції було звершено панахиду за спочилими ієрархами, священиками, ченцями та мирянами Руської Православної Церкви Закордоном. Панахида відбулася у Свято-Троїцькому храмі (подвір’ї РПЦ) у Белграді. Панахиду очолив митрополит Берлінський і Германський Марк. Після звершення панахиди розпочала свою роботу наукова конференція.

З привітаннями до конференції звернулися патріарх Сербський Порфірій, митрополит Київський і всієї України Онуфрій, митрополит Східно-Американський і Нью-Йоркський, первоієрарх Руської Православної Церкви Закордоном Іларіон та декан Свято-Троїцької духовної семінарії у Джорданвіллі М. Ю. Шидловський. В роботі конференції взяли участь науковці з Росії, України, Білорусі, Сербії, Сполучених Штатів Америки, Канади та Австралії.

Володимир Бурега представив на форумі доповідь на тему «Служіння митрополита Антонія (Храповицького) на Київській кафедрі (1918-1919)». У своїй доповіді професор В. В. Бурега зосередився на обставинах обрання митрополита Антонія на Київську кафедру у 1918 р., а також на його взаєминах з Гетьманським урядом.

Міжнародна наукова конференція у Белграді продовжила свою роботу до 25 листопада.

Того ж дня, 25 листопада, керуючий справами УПЦ (МП) митрополит Бориспільський і Броварський Антоній зустрівся з надзвичайним і повноважним послом Республіки Сербія в Україні А. Йовановичем.


Сербського посла супроводжували перший радник Посольства Л. Чоліч та перекладач М.Л. Онуфрійчук. Також у зустрічі взяв участь заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ (МП) протоієрей Миколай Данилевич.

Під час зустрічі були обговорені питання розвитку відносин між православними народами України та Сербії в церковній, суспільній та культурній сферах.


Повернутися назад