Religion.in.ua > Україна, Світ > Патріарх Варфоломій прийняв Президента Януковича, який покладає великі надії на позитивні наслідки для української церкви рішень Всеправославного собору

Патріарх Варфоломій прийняв Президента Януковича, який покладає великі надії на позитивні наслідки для української церкви рішень Всеправославного собору


10 10 2011
Константинопольський Патріарх Варфоломій прийняв у п'ятницю на Афоні Президента України Віктора Януковича.

Патріарх Варфоломій прийняв Президента Януковича, який покладає великі надії на позитивні наслідки для української церкви рішень Всеправославного соборуКонстантинопольський Патріарх Варфоломій прийняв у п'ятницю на Афоні Президента України Віктора Януковича. Про це повідомляє в суботу РИА "Новости" з посиланням на Афінське агентство новин.

Патріарх прилетів на Афон зі Стамбула, де знаходиться його кафедра, щоб прийняти українського лідера.

Янукович підкреслив на зустрічі з Патріархом Варфоломієм добрі відносини між Україною і Вселенським Патріархатом.

За його словами, Україна покладає великі надії на підготовку Всеправославного собору, сподіваючись, що його рішення будуть мати позитивні наслідки для української церкви.

У свою чергу, патріарх Константинопольський заявив, що розглядає відносини своєї кафедри з українською церквою як "матері-церкви" і "люб'язної дщері".

Варфоломій також висловив скорботу у зв'язку з церковними розколами на Україні, де існує визнана іншими помісними церквами Українська православна церква Московського Патріархату, а також невизнана Українська Православна Церква Київського Патріархату і невизнана Українська Автокефальна Православна Церква.

"Мати-церква сумує і вболіває про страждання своїх дітей в тій країні", - сказав Варфоломій про церковну ситуацію в Україні. За його словами, він має намір відвідати Україну.

"Ми більш ніж упевнені, що Ви під час перебування на посту Президента зробите все можливе, щоб вилікувати, залікувати ці рани й відновити єдність української православної церкви", - цитує прес-служба слова Варфоломія І під час зустрічі з Янукович, передає агентство Українські новини.

"Якщо я удостоюся знову відвідати Україну, відповідаючи на люб'язну пропозицію президента (України), це буде для зміцнення зв'язків між нею та матір'ю-церквою, і для того, щоб знову допомогти з боку матері-церкви усуненню розколів, які, на жаль, продовжують існувати в лоні українського православ'я", - додав Патріарх Варфоломій.

Водночас джерело в дипломатичних колах повідомило "Інтерфакс-Україна", що Янукович відвідав Афон у п'ятницю після участі в бізнес-форумі в Салоніках.

Зустріч Януковича з Патріархом Варфоломієм I відбулася в Кар'є - адміністративному центрі Афона.

Подробиці зустрічі при цьому не уточнюються.

В даний час Янукович, за інформацією агентства, все ще знаходиться в Греції і поки неясно, чи повернеться він в Україну до церемонії урочистого відкриття реконструйованого до Євро-2012 НСК "Олімпійський" у Києві.

Афон - чернеча республіка, що складається з 20 монастирів, яка користується правом самоврядування в складі Грецької республіки, але підкоряється юрисдикції Константинопольського (Вселенського) Патріархату.

Янукович перебував у Греції з дводенним візитом. У той же час прес-служба українського Президента не повідомляє про зустріч з Патріархом Варфоломієм, пише Українська правда.


Повернутися назад