Патріарх Варфоломій прийняв Президента Януковича, який покладає великі надії на позитивні наслідки для української церкви рішень Всеправославного соборуКонстантинопольський Патріарх Варфоломій прийняв у п'ятницю на Афоні Президента України Віктора Януковича. Про це повідомляє в суботу РИА "Новости" з посиланням на Афінське агентство новин.

Патріарх прилетів на Афон зі Стамбула, де знаходиться його кафедра, щоб прийняти українського лідера.

Янукович підкреслив на зустрічі з Патріархом Варфоломієм добрі відносини між Україною і Вселенським Патріархатом.

За його словами, Україна покладає великі надії на підготовку Всеправославного собору, сподіваючись, що його рішення будуть мати позитивні наслідки для української церкви.

У свою чергу, патріарх Константинопольський заявив, що розглядає відносини своєї кафедри з українською церквою як "матері-церкви" і "люб'язної дщері".

Варфоломій також висловив скорботу у зв'язку з церковними розколами на Україні, де існує визнана іншими помісними церквами Українська православна церква Московського Патріархату, а також невизнана Українська Православна Церква Київського Патріархату і невизнана Українська Автокефальна Православна Церква.

"Мати-церква сумує і вболіває про страждання своїх дітей в тій країні", - сказав Варфоломій про церковну ситуацію в Україні. За його словами, він має намір відвідати Україну.

"Ми більш ніж упевнені, що Ви під час перебування на посту Президента зробите все можливе, щоб вилікувати, залікувати ці рани й відновити єдність української православної церкви", - цитує прес-служба слова Варфоломія І під час зустрічі з Янукович, передає агентство Українські новини.

"Якщо я удостоюся знову відвідати Україну, відповідаючи на люб'язну пропозицію президента (України), це буде для зміцнення зв'язків між нею та матір'ю-церквою, і для того, щоб знову допомогти з боку матері-церкви усуненню розколів, які, на жаль, продовжують існувати в лоні українського православ'я", - додав Патріарх Варфоломій.

Водночас джерело в дипломатичних колах повідомило "Інтерфакс-Україна", що Янукович відвідав Афон у п'ятницю після участі в бізнес-форумі в Салоніках.

Зустріч Януковича з Патріархом Варфоломієм I відбулася в Кар'є - адміністративному центрі Афона.

Подробиці зустрічі при цьому не уточнюються.

В даний час Янукович, за інформацією агентства, все ще знаходиться в Греції і поки неясно, чи повернеться він в Україну до церемонії урочистого відкриття реконструйованого до Євро-2012 НСК "Олімпійський" у Києві.

Афон - чернеча республіка, що складається з 20 монастирів, яка користується правом самоврядування в складі Грецької республіки, але підкоряється юрисдикції Константинопольського (Вселенського) Патріархату.

Янукович перебував у Греції з дводенним візитом. У той же час прес-служба українського Президента не повідомляє про зустріч з Патріархом Варфоломієм, пише Українська правда.

Теги: