Вхід

У вас немає акаунту на Religion.in.ua? Зареєструйтесь

Огляд ЗМІ

Сьогодні, 10:40 Огляд ЗМІ, Закордонні

Архиєпископ Київський і Чигиринський Никанор (Бурчак-Абрамович), Митрополит УАПЦ на Еміґрації († 1969): «Коли Українська Церква стане міцною, тоді й узнання посиплються»

Не треба перейматися тим, що, мовляв, Української Церкви "ніхто не визнає" чи, як плетуть вороги Української Церкви, вона "не входить у склад Вселенської Православної Церкви"...

Сьогодні, 09:40   о. Петро Балог Огляд ЗМІ, Українські

Права та обов’язки вірних

Більшість людей, котрі ходять до церкви, навіть не підозрюють, що можуть мати у Церкві якісь права чи якісь обов’язки, що можуть щось вимагати, або що можуть бути до чогось зобов’язані.

Вчора, 10:40 Огляд ЗМІ, Українські

В ФБ-мережі з’явилися частини невиданої книги арх.Кирила (Говоруна) «Риштовання Церкви»

У соцмережі Фейсбук з’явилися частини з книги арх. Кирила (Говоруна) «Риштовання Церкви». Їх у себе на стіні почав публікувати сам о.Кирил.

Вчора, 09:40   Владимир Фесенко Огляд ЗМІ, Закордонні

Церковь и плацдарм "русского мира"

Автокефалия не означает автоматическое вытеснение Московского патриархата. Нам необходимы стратегия и диалог

14 08 2018 Огляд ЗМІ, Українські

1030 років Україна шукала і нарешті знайшла своє місце в цивілізованому світі - Филипович

Про це в інтерв'ю "Прямому" розповіла релігієзнавець, доктор філософських наук, професор, завідувач відділу історії релігії та практичного релігієзнавства відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України Людмила Филипович.

14 08 2018   Богдан Огульчанський , священик УПЦ Огляд ЗМІ, Українські

Чому Об'єднана Помісна Православна церква може бути корисною для всіх православних України

Як переконатися і переконати інших, що праця створення Об'єднаної Помісної церкви – творча, доброчесна по своїй суті та морально вдячна?

14 08 2018   Назарій Заноз Огляд ЗМІ, Українські

Томос для України: потрійна поразка Кремля

Росія та її агенти впливу продовжують намагатися розхитати релігійну ситуацію в Україні. Кремль явно не влаштовує можливість надання томосу про автокефалію Українській Церкві Константинопольським патріархом, адже тоді Росія має всі шанси втратити ще один важіль впливу на українців.

13 08 2018   Надія Майна Огляд ЗМІ, Українські

Протоієрей Георгій Коваленко: "У вересні буде черговий крок до проголошення Томосу, але навряд чи він буде останнім"

На сайті «Главред» відбувся чат із ректором Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості, православним священиком, громадським діячем, філософом, богословом, блогером протоієреєм Георгієм Коваленком

13 08 2018   Тетяна Деркач Огляд ЗМІ, Українські

“Зливні бачки” на службі єдності Російської Церкви: як це працює

Якщо здорову людину запитати, що таке «зливний бачок», то вона без прихованої думки опише деталь всім відомого сантехнічного виробу. У медіа «зливним бачком» називаються інтернет-сайти специфічного походження, де публікується компромат або інсайд, часто дуже сумнівного характеру, не заснований на першоджерелах або доказах. Використання «зливних бачків» у політичній боротьбі — справа звична.

13 08 2018   Іван Фаріон Огляд ЗМІ, Українські

«Надання томосу означатиме цілковите прощання з Російською імперією»

На актуальну тему дня розмовляємо з директором Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрієм Юрашем.

13 08 2018   Ганна Трегуб Огляд ЗМІ, Українські

Релігійний фронт гібридної війни

Усунення РПЦ конкурентів із релігійного середовищ має різні форми вияву — від кримінальних справ у звинуваченні в екстремізмі проти представників новітніх релігійних рухів і до фізичного знищення або вигнання представників інших релігій та віросповідань

10 08 2018   Екатерина Щеткина Огляд ЗМІ, Українські

На поклон. Что везет Кирилл Варфоломею: свой вариант Томоса или ампулу с "Новичком"?

Визит Кирилла к Вселенскому патриарху - колоссальная моральная победа Константинополя. Неважно, что везет патриарх Кирилл - ультиматум, чемодан денег, акт о капитуляции или ампулу "новичка" - он попросил аудиенции

10 08 2018   Дмитрий Карцев Огляд ЗМІ, Закордонні

Правящую партию Греции называли пророссийской. Как так вышло, что Москва и Афины поссорились и выслали дипломатов?

МИД России 6 августа вручил послу Греции Андреасу Фриганасу ноту о «зеркальных мерах в ответ на недружественные действия Афин в отношении российских дипломатических сотрудников и граждан». Из России будут высланы двое греческих дипломатов...

10 08 2018   Анастасія Голубєва Огляд ЗМІ, Українські

Священикам РПЦ відмовляють у візах у Греції. До чого тут Україна?

Кілька священиків Російської православної церкви поскаржилися на проблеми з отриманням шенгенських віз через консульство Греції. Як з'ясувала BBC, це пов'язано із конфліктом між РПЦ і Константинопольським патріархатом через можливу автокефалію Української церкви - створення в Україні нової православної церкви під патронажем Константинополя.

9 08 2018 Огляд ЗМІ, Українські

Патріарх РПЦ: «російська культура» охоплює і Україну

28 липня у Кремлі під час заходів на вшанування 1030-річчя хрещення Русі-України, він особливо наголосив: «Коли я кажу «російська» (рос. «русская»), я маю на увазі і Україну, і Білорусь, і Росію, бо все це і є Свята Русь».

9 08 2018   Роман Романюк Огляд ЗМІ, Українські

Що таке томос і чи потрібна для нього згода Російської церкви

В історії вже була схожа ситуація, коли Константинополь і Москва ділили територію. На початку 1996 року Синод Вселенського патріархату визнавав Естонську православну церкву своєю митрополією.

9 08 2018 Огляд ЗМІ, Українські

Попи УПЦ МП активно зазивають до лав "ДНР" – Тимчук розповів, як саме

Для "роз'яснювальної бесіди" священики обирають чоловіків призовного віку і добряче їх "обробляють"

9 08 2018   Іван Капсамун Огляд ЗМІ, Українські

Настав час історичного рішення

Останнім часом ця тема є однією з основних для обговорення в релігійному і суспільно-політичному просторі. Чого очікувати від цього складного процесу? Напередодні знаменної дати для нашої країни «День» зустрівся із Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України ФІЛАРЕТОМ.

8 08 2018   Юрій Сандул Огляд ЗМІ, Українські

Відзначення річниці хрещення Русі завершилося. Підсумки – якнайкращі!

Там, де Росія не може застосувати силу проти України, або Україна цю силу стримує – Росія обов’язково програє

8 08 2018   Бесідувала Соня Кошкіна Огляд ЗМІ, Українські

Вадим Новинский: «Если раскол будет легитимизован, велика вероятность гражданской войны на религиозной почве»

С апреля 2017 я со следователем встречался два раза. Последняя суета по этому делу была, когда меня вызвали как свидетеля на доследственнык действия для дачи показаний. Месяц или недели три назад. Но такие допросы идут по четвертому кругу с одними и теми же вопросами, только подтекст разный. Мой прогноз - о чем я говорил с трибуны Верховной Рады, давал интервью по телевидению - дело сфабриковано.

8 08 2018   Юрій Дорошенко Огляд ЗМІ, Українські

Приречені на автокефалію

Наскільки Україна наблизилася до створення помісної православної церкви

8 08 2018   Володимир Семків Огляд ЗМІ, Українські

Людмила Филипович: «Варфоломієві обридла Церква «малинових піджаків»

У ці дні Україна відзначає 1030-ту річницю свого хрещення. Відзначає, втім, без томосу про автокефалію для Української православної церкви, котрий, як це оголошувалося неодноразово, очікувався у нас якраз під «круглу дату».

7 08 2018   Сергей Громенко Огляд ЗМІ, Українські

Путин в «месте силы»: зачем российский президент приезжал в Севастополь

Президент России Владимир Путин во время визита в в аннексированный Севастополь 4 августа побывал на открытии фестиваля «Опера в Херсонесе», а также ознакомился с проектом музейного и театрально-образовательного комплексов, сообщила пресс-служба Кремля. Презентацию проекта проводили вице-премьер России Ольга Голодец и подконтрольный Москве губернатор Севастополя Дмитрий Овсянников.

7 08 2018   Андрей Зубов, доктор исторических наук Огляд ЗМІ, Українські

Ошибка Путина. Что ждет Московский патриархат?

Москва не желает давать автокефалию украинской церкви: то, что преступно обрела сама, не желает законно даровать другому

7 08 2018 Огляд ЗМІ, Українські

Всевишній не питатиме, до якого патріархату ми ходили, – Усик

Український боксер, абсолютний чемпіон світу в першій ваговій категорії Олександр Усик відповів на питання про значення для нього особисто патріархату, до якого належить церква.

НОВИНИ

Всі матеріали

останні коментарі

В ФБ-мережі з’явилися частини невиданої книги арх.Кирил...

Onufriy

Onufriy написал:

єрусалимський патріарх Анфим (1788–1808):
"Подивімося, як наш Господь... підняв із небуття цю потужну імперію Османів...поставив над нами царство.. щоб воно було для людей Заходу вуздою, а для нас, людей Сходу, засобом спасіння...

belay Спасіння через Туреччину +5!!
Зрозуміло: боротьба за незалежність Греції є (тоді була) виявом "погибельної диявольської гордині і бунтом проти Людинолюбця Богаwink

Не судіть про У/РПЦ занадто суворо - канонічне лакейство перед окупантами, це не їх власний винахід... request Все це вже було.. 

 

Брак, развод и повторный брак на страницах Нового Завет...

Onufriy

Onufriy написал:

Кумедний логічний нюанс статті: 
* Автор-консерватор, розповідає про маскулінно-патріархальний древній Схід, де жінка була "повною власністю чоловіка", нікчемною рабою і повним нулем
* І от приходить, за словом Авторським, великий пророк від Господа, щоб докорити облупленій "пральній машині" за її "фемінізм" wink
Пророк докоряє не "законному власнику" за недбалість у володінні майном і, (у Авторській версії) не злочинцеві-цареві, за незаконне надбання чужої "власності"... А докоряє рабі-нікчемі-порожньому місцю... Отже, виходить, що саме вона - головна відповідальна...

Таким чином, Автор визнає Іродіаду вищою за її чоловіків-панів, адже питання шлюбу і розлучення від них (у т.ч. від царя!) зовсім не залежить!

Говорять, що хто довго бореться з драконами, сам стає драконом... fellow 
Так само буває і з нашими МП 
"консерваторами" - вони наскільки запалюються боротьбою проти жіночих прав, що вже не помічають власного фемінізму request 

Брак, развод и повторный брак на страницах Нового Завет...

Onufriy

Onufriy написал:

Цитата: В. Ясеневий
А може просто, як сьогодні і наші священні служителі, боялися за свою шкуру?!
 
Щодо шкури (з огляду на стан джерельної бази smile ) важко сказати достеменно...
А от що Бога не боялися - то це факт request

Що стосується сьогодення, то воно іще гірше: книжники і фарисеї просто мовчали (де треба було) щодо порушення Слова Божого, а теперішні жерці москвовірства старанно спотворююють саме Слово ("триєдиний народ, подібний Богу"; вшанування убивць і гонителів Церкви - Івана 4 та Сталіна; святоросійський етнофілетизм і т.п. блуд)

Москва - от де розпуста

Брак, развод и повторный брак на страницах Нового Завет...

В. Ясеневий

В. Ясеневий написал:

Онуфрію. А може просто, як сьогодні і наші священні служителі, боялися за свою шкуру?!

Всевишній не питатиме, до якого патріархату ми ходили, ...

Олександр

Олександр написал:

Не може людина бути мислителем і боксером. Говорить правильні речі - та невпопад. 

Брак, развод и повторный брак на страницах Нового Завет...

Onufriy

Onufriy написал:

Цитата: В. Ясеневий
почему .. ни священники, ни законники-книжники, ни  фарисеи, ни левиты, ни князья и т.д. НЕ УПРЕКНУЛИ ИРОДА В ЕГО ЯВНОМ НАРУШЕНИИ БОЖЬЕГО ЗАКОНА
 
Не виключено, що вони вважали, що "відповідно до фарисейської формули влади, мають право вносити корективи до Слова Божого"

І вони, на відміну від Івана Хрестителя, вочевидь "не були ригористами"...

Брак, развод и повторный брак на страницах Нового Завет...

В. Ясеневий

В. Ясеневий написал:

И еще...А ка быть с вопросом: почему ни первосвященники. ни священники,ни законники-книжники, ни  фарисеи, ни левиты, ни князья и т.д. НЕ УПРЕКНУЛИ  ИРОДА В ЕГО ЯВНОМ НАРУШЕНИИ БОЖЬЕГО ЗАКОНА, а только один ИОАНН КРЕСТИТЕЛЬ??? По сравнению в наше время это молчание наших митрополитов, архиепископов, епископов и епархиальных консисторий-курий на явные грехи наших СЛУГ народа всех уровней...Иерахи-олигархи с ними всемя хорошо ладят...Конечно, за дорогие подачки...

Коллективная вина народа и «Министерство Правды» патриа...

Onufriy

Onufriy написал:

Перша половина статті - блискуча!!
причины падения духовности. Падение началось с какого-то уровня

З якого історичного моменту почалась "святість росії"? - З убивства Ігоря, Ярополка ... Петра ІІІ, Павла І ?... - це геніально
ложь патриарха в том, что он обвиняет в этом убийстве коллективно весь народ

У такому разі це вже не просто брехня, а єресь царебожництва...
нельзя стремиться к справедливости

Що непогано перегукується зі Словом Господнім: 
За справедливістю, лише за справедливістю будеш гнатися (Повторення Закону 16:20)


Доречі, аз нещодавно сподобився почути проповідь священика МП, суттєву частину якої відображала фраза: "справедливість це винахід диявола"... Певно, все це - прямий вплив скандальних напучувань "святійшого" єретика КГ 

Брак, развод и повторный брак на страницах Нового Завет...

Onufriy

Onufriy написал:

"интрига Иродиады" не змінює факту - Іван Хреститель докоряв Іроду за його гріхи. Та зверніть нарешті увагу - докоряв Іроду, а не Іродіаді (Луки 3: 19)  

Ваша спроба зробити великого пророка мучеником фемінізму (чи жертвою ригоризму) не тільки безпідставна, але і принизлива щодо Предтечі. Передусім вона знецінює його смерть.

Заради чого поклав своє життя найбільший серед господніх святих? - Заради того, щоб одна-єдина шльоха легковажна особа формально таки дістала папірець про розлучення?!.. 

Так "консервативна" боротьба МП проти жінок "перетворює" смерть сповідника Істини, наповненого Духом Святим, на дикий і безглуздий курйоз 

Чи варто нагадувати, що приниження пророка є також приниженням Духа, яким він був ведений?

Брак, развод и повторный брак на страницах Нового Завет...

о.Феогност Пушков

о.Феогност Пушков написал:

Onufriy,
Вы не внимательно читаете! За то, что он обличал Ирода - Ирод его упрятал, НО НЕ УБИЛ, ибо напротив - уважал его. А УБИЛА его интрига Иродиады, а Иродиаду волновало не то, что Иоанн обдичал царя за, скажем, жестокость, а то, что Иоанн БЫЛ ПРОТИВ НЕЕ, ИРОДИАДЫ!
И еще раз напомню, что Иоанн ратовал лишь за сохранение ЗАКОНА МОИСЕЯ, а по последнему жена могла развестись с мужем, но с одним важным НО: ИНИЦИАТИВА РАЗВОДА - ТОЛЬКО ОТ МУЖА. Пока Филипп не отпустил жену официально, она - ЕГО СОБСТВЕНОСТЬ. никаокго паритета, полное подчинение жены - мужу. на этом порядке и настаивал Иоанн

Брак, развод и повторный брак на страницах Нового Завет...

о.Феогност Пушков

о.Феогност Пушков написал:

В. Ясеневий,
быть может, именно потому, что стало фактически общеизвестным встречающееся среди клириков сексуальное извращение и стало причиной того, что Церковь ТОРМОЗИТ РЕАЛЬНОЕ РЕШЕНИЕ БРАЧНОГО ВОПРОСА: официально решить его в либеральном духе не позволяет вероучение, а решить его в консервативном духе не позволяет совесть...

Об’єднання всіх християн: утопія чи реальна можливіть?

Onufriy

Onufriy написал:

об’єднання в доктринальному значенні видається неможливим

Як же тоді реально об’єднатися усім Церквам?

Правильно - заради "єдності" треба начхати на віровчення smile

Якщо єдність довкола істинної віри недосяжна, то чому б не об'єднатися навколо братерської папської пантофлі? fellow 

Брак, развод и повторный брак на страницах Нового Завет...

Onufriy

Onufriy написал:

Цитата: о.Феогност Пушков
Креститель ... не обдичал других "грехов"

Насчет "за все зло" Лк 3:19 - да, обличал, но...

Докоряючи не докоряв? wink Діалектична логіка?
Іван докоряв йому (Іроду) за Іродіяду, дружину брата свогоі за все зло, яке заподіяв був Ірод… (Луки 3:19)

За Писанням, Іван Хреститель докоряв царю Іроду, а не Іродіаді feel 

Але що Вам до того, дорогий Авторе?
Адже Ви "маєте право" "у відповідності до наданих Вам (як священику МП) повноваженнь", підправляти Слово Боже згідно з власними гендерно-політичними уподобаннями Брак, развод и повторный брак на страницах Нового Завет...

В. Ясеневий

В. Ясеневий написал:

а как сегодня со всем этим быть??? Наши патриярхи, митрополиты, я\архиепископы и епископы  УГКЦ упорно МОЛЧАТ на все ЯВНЫЕ пред всем миром: грехи содомистов и т.д. Значит , они все их одобряют и ПОДДЕРЖИВАЮТ... Разве нет?!

Брак, развод и повторный брак на страницах Нового Завет...

о.Феогност Пушков

о.Феогност Пушков написал:

Onufriy,
Вы невежественны в вопросах, о которых беретесь возражать. Креститель не возражал против многоженства того же Ирода и не обдичал других "грехов". Речь шла только об Иродиаде, которая была официально замужем. точка. если бы Ирод взял себе свободную - вопроса бы не было.
Насчет "за все зло" Лк 3:19 - да, обличал, но пострадал и умер от козней Иродиады а последнюю не волновали другие проблемы между Иродом и Крестителем. последнюю волновала только она сама.