22 01 2021
"Ті, що вражають": історія ченців, які безкоштовно возили лікарів на роботу під час карантину
Тоді десятки медиків з навколишніх сіл не могли потрапити на роботу до луцьких лікарень.
У вас немає акаунту на Religion.in.ua? Зареєструйтесь
22 01 2021
Тоді десятки медиків з навколишніх сіл не могли потрапити на роботу до луцьких лікарень.
21 01 2021
Користуючись нагодою, Геннадій поспілкувався з молодими людьми, щоб дізнатись чим живуть і про що мріють сучасні місіонери.
20 01 2021 Оксана Расулова
Та ось на Майдані Незалежності по-трохи збираються люди. Великий годинник на Будинку профспілок показує вже 11:40. Офіційно до початку роздачі їжі та гарячих напоїв менше години, та почнеться вона сьогодні дещо пізніше. Бездомні ж збираються і стають у чергу завчасно, притупцюючи.
19 01 2021 Павло Вуєць
Військовий капелан Української греко-католицької церкви Андрій Зелінський, що входить до цієї робочої групи, розповів «Главкому», чого саме не вистачає капеланам в їхній роботі та чому бійцям на фронті важче, коли «зброя мовчить».
18 01 2021 Михайло Глуховський
У селі Ділове, що на Закарпатті, напередодні Різдва спалахнув конфлікт. Частина місцевої релігійної громади, яка зараховує себе до Московського патріархату, забарикадувалася у Свято-Успенському храмі. Настоятель та деякі парафіяни відмовляються передавати контроль над церквою іншій частині релігійної громади, яка перейшла до помісної Православної церкви України (УПЦ/ПЦУ) і заявляє про своє право на церковне майно. Конфлікт супроводжується суперечками, образами і навіть підпалом майна селян.
15 01 2021 Іларіон Паньків
Один із братів Вороновських посприяв збереженню Української церкви, але залишився непоміченим для світу
14 01 2021
Інформація, заснована на фактах, допомагає боротися з нерішучістю щодо вакцини від COVID-19.
13 01 2021 Поль Ладосьє
У цьому есе досліджуються різні погляди на нехристиянські релігії у православній думці від ранніх Отців до сучасних днів. Серед сучасних православних богословів Георгій Ходр та Анастасій Яннулатос демонструють інклюзивний або толерантний підхід до різноманіття релігій, і слідують у цьому за Юстином Мучеником та іншими ранніми Отцями. Тоді як Серафим Роуз представляє ексклюзивну або нетолерантну позицію, яка була характерна для Тертулліана. Погляди Филипа Шеррарда можна описати як релігійний плюралізм, тоді як погляди Льва Жиллє близькі до порівняльного богослов’я. Хоча офіційних православних документів про ставлення до різноманіття релігій не існує, православна думка після Другої Світової війни сходиться навколо ідей інклюзивності та порівняльного богослов’я і вважає, що нехристиянські релігії таємничо «включені» у місію Христа та у місію Святого Духа у світі, а послідовники цих релігій можуть досягти спасіння у християнському розумінні.
12 01 2021 Наталія Терамае
Сьогодні Hyvää juhlailtaa (так фінською перекладено "Добрий вечір тобі") разом із десь двома десятками інших українських колядок у фінському перекладі є в репертуарі більшості православних хорів Фінляндії.
11 01 2021
Интервью Всесвятейшего Вселенского Патриарха Варфоломея журналисту газеты «To Вима» Марии Антониаду
11 01 2021
Управляющий делами УПЦ митрополит Бориспольский и Броварской Антоний в интервью Vesti.ua рассказал о вероятном решении Константинополя запретить епископат УПЦ, приезде на День независимости патриарха Варфоломея и о его амбициях стать “вторым папой Римским”. Информационно-просветительский отдел УПЦ публикует интервью полностью.
6 01 2021 Владимир, Митрополит Ташкентский и Среднеазиатский РПЦ
Современная практика мировой политики "привычно" противопоставляет ислам ортодоксальному христианству. Однако историко-богословское исследование Высокопреосвященнейшего Владимира, митрополита Ташкентского и Среднеазиатского, отрывок из которого предлагается вниманию читателей, однозначно свидетельствует о том, что в самый период зарождения ислама, во времена его основоположника Магомета, такого противопоставления не было.
5 01 2021 Галина Терещук
Громада села Вільшаник у Самбірському районі Львівської області відмовилась від використання пластмасових квітів і вінків ще півтора роки тому. Нині знімає пластикову вагонку, якою оббитий дерев’яний храм ХІХ століття. А ще селяни відмовились від традиції влаштовувати поминки у день похорону і обговорюватимуть перехід на святкування Різдва 25 грудня. Такі ініціативи, які наразі не притаманні українським селам, поширюватимуть по всій територіальній громаді, яка об’єднує 22 села.
4 01 2021 Ірина Небесна
Наступного року цій будівлі – сто років. І раніше вона була не просто будинком. Над круглими вікнами був напис – Beth-Am, зірка Давида і той же напис, продубльований івритом. До Другої світової це була одна із синагог Скали-Подільської. За незалежної України у ній виросли діти Стефиних, тепер підростають онуки.
31 12 2020
Упродовж 5-ти років у Львові діє Ісламський культурний центр імені Мухаммада Асада. За цей час він став не лише культурним осередком, але також місцем, де завжди раді гостям, зокрема студентам УКУ та університету імені Івана Франка.На переконання, імама Ісламського культурного центру і кримського татарина, Мурата Сулейманова серед найголовніших досягнень — це те, що тепер кожен мусульманин у Львові знає, куди можна прийти помолитися, а також зміна ставлення до Ісламу.
30 12 2020 Петро Кралюк
У XVI столітті з’являються переклади біблійних книг так званою руською мовою, тобто мовою, наближеною до тогочасних діалектів України й Білорусії. Поява цих книг була пов’язана, зокрема, з діяльністю білоруського друкаря Франциска Скорини.
29 12 2020 Дмитро Дурнєв
У центрі релігійної структури самопроголошених республік Донбасу — Українська православна церква (Московського патріархату), яка є частиною Російської православної церкви. Решті конфесій довелося потіснитися. Головними критеріями для виживання стала лояльність до місцевої «влади» і політична рівновіддаленість від неї.
28 12 2020 Сюзанна Бобкова
Напередодні Нового року й Різдва сталося диво: стан дружини священника, в якої ковід уразив 90% легень, покращився
25 12 2020
Про це розповів єпископ Української Греко-Католицької Церкви, апостольський візитатор для українців-католиків в Італії та Іспанії владика Діонісій Ляхович.
25 12 2020
Він поїхав на фронт серед перших і залишався на передовій пліч-о-пліч із бійцями у найскладніші години і дні. Як капелан і як друг.
24 12 2020
Міжнародний скандал, що спалахнув через ікону, подаровану співпрезидентом Боснії і Герцеговини Мілорадом Додіком міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову, набирає обертів.
24 12 2020 Ірина Мамрига
Як живе село, громада якого першою перейшла до Православної церкви України
23 12 2020 Коментарі фахівців зібрав Максим Степанов
Вулиці населених пунктів Черкащини і дороги між ними завішані банерами і білбордами, на яких вакцинацію пов’язують із «тавром антихриста» і називають дорогою в пекло. Оскільки кампанія проти вакцинації із застосуванням релігійних аргументів ведеться давно і вперто, «Прочерк» вирішив з’ясувати точку зору з цього питання лідерів провідних релігійних течій Черкащини, а також фахівців із медицини і права.
22 12 2020 Наталія Потапчук
У Чернігові зберігається доказ несприйняття українським духовенством рішення про передачу церкви від Константинополя Москві
21 12 2020 Олеся Ісаюк
Видана видавництвом “Човен” книжка Гжегожа Гаудена “Львів. Кінець ілюзій” присвячена події, практично невідомій як у польській, так і в українській історіографії – єврейського погрому 22-23 листопада 1918 року, влаштованого польською армією “оборонців Львова”.
Єпископ ПЦУ очолив у Харкові панахиду за військовими-«кіборгами»
Адвентисти України збираються на жіночий онлайн-конгрес
УГКЦ запрошує до спільної екуменічної молитви онлайн
На Керченському півострові відновилися богослужіння в парафії ПЦУ
Всеукраїнська асоціація мусульман «Альраід» підбила підсумки діяльності в 2020 році
Шпиталь Шептицького запровадив нову послугу – «Запитай у лікаря»
Єпископ ПЦУ взяв участь у відкритті діорами пам’яті героїзму в Одесі
Римо-католицького священника на Миколаївщині пограбували і шантажують
На Львівщині священник УГКЦ навчив парафіян шити й віднадив від пияцтва
Адвентисти та Дитячий фонд ООН покращили водопостачання для 1240 жителів Донеччини
Ченці ПЦУ відзначені телеканалом ТСН за «мужність, милосердя, самопожертву»
Паломництво хасидів до Гадяча відбулося в особливих умовах
Митрополит ПЦУ звершив у Сімферополі літургію і велике освячення води
Мусульмани України провели VII надзвичайний З'їзд
Міноборони: 70% військових – віряни ПЦУ, 10% – УПЦ (МП), 7% – УГКЦ...
Що нам говорить церковна свідомість про Православну Церкву України, віком 332 роки
Ієромонах Микита Пантократорський
Висновок ЄСПЛ: якщо ти не згідний, це не означає, що ти маєш право вчиняти злочин
Іван Рігер, Олексій Лук’янов
Владыка и «болгарка». О церковном конфликте на Троещине
Александр Марченко, Ирина Демидова и др.
Афанасий Гассиев. Возвращение из Киева на родину
Протоиерей Андрей Ухтомский, кандидат богословия
Афанасий Гассиев — осетинский студент в Киевских духовных школах
Протоиерей Андрей Ухтомский, кандидат богословия
Моральні аксіоми Сьомого Вселенського Собору
dutchak1
dutchak1 написал:
Ствердження, що в часи "священного союзу" Церкви та держави існувало громадянське суспільство яке чимало потерпало - дуже сміливе. Ну а благочестивій імператриці Ірині було набагато легше збирати Собор названий Церквою Сьомим, Святим, Вселенським і розлядати питання які, на думку Д.Таргонського, були особливо важливими. В імператриці не було необхідності зважувати на такі дурниці, як права людини чи різні там міжнародні конвенції, які її майже примушували підписувати і заставляли потім гармонізувати власне законодавства із ЄС, . Не було і в неї необхідності переконувати віруючих в її намірах “йти в Європу”. Ну а ствердження автором, що у нас є політичний тиск на віруючий електорат — це з опери “Мы живём, под собою не чуя страны, Наши речи за десять шагов не слышны”
В Украине проходит Форум-20 с анализом двадцатилетнего ...
MichaelWeP
MichaelWeP написал:
В Украине проходит Форум-20 с анализом двадцатилетнего ...
RobertMus
RobertMus написал:
В Украине проходит Форум-20 с анализом двадцатилетнего ...
Allannug
Allannug написал:
При участии «Кремлевской стратегии» и духовничестве мит...
Ruzanablons
Ruzanablons написал:
В Украине проходит Форум-20 с анализом двадцатилетнего ...
CharlesWasia
CharlesWasia написал:
В Украине проходит Форум-20 с анализом двадцатилетнего ...
FrankTarp
FrankTarp написал:
В Украине проходит Форум-20 с анализом двадцатилетнего ...
Jamesmum
Jamesmum написал:
Пастор Андрей Гамбург: «Пост — это личное решение челов...
Ruzanablons
Ruzanablons написал:
УГКЦ та Українська соціальна академія проведуть міжнаро...
Ruzanablons
Ruzanablons написал:
Причастие с коронавирусом. Кому повезет больше - правос...
Філософ
Філософ написал:
Глава УПЦ (МП) виступив проти «ложного геройства» під ч...
dima222
dima222 написал:
«Липківство» як духовна, канонічна та еклезіологічна пр...
dima222
dima222 написал:
Київська громада УПЦ (МП) перейшла в РПЦЗ
dima222
dima222 написал:
dutchak1 написал:
Там ще все попереду... В Рахівському районному суді Закарпатської області є справа № 305/2247/19 і прийнята ухвала про прийняття та призначення до розгляду про визнання неповноважними загальних зборів релігійної організації «Релігійна громада Української Православної церкви Свято-Успенського храму с. Ділове Рахівського району Закарпатської області, проведених 17 лютого 2019 року, визнання недійсними і скасування рішень загальних зборів релігійної організації, оформлених Протоколом № 1 від 17 лютого 2019 року і зобов`язання третіх осіб вчинити певні дії. Призначене підготовче засідання на 09:30 годин 11 березня 2021 року.
Крім того є касація у Верховному Суді і ухвалено відкрити касаційне провадження у цій справі, витребувати із Рахівського районного суду Закарпатської області цивільну справу № 305/2229/19 за позовом релігійної організації «Релігійна громада Свято-Успенського храму Української православної церкви» (Православної церкви України) до ОСОБА_1 , третя особа - ОСОБА_2 , про зобов`язання вчинити дії.
Надіслати учасникам справи копії касаційної скарги та доданих до неї документів, роз`яснити їм право подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, у строк до 22 січня 2021 року.