Вхід

У вас немає акаунту на Religion.in.ua? Зареєструйтесь

Огляд ЗМІ

Вчора, 10:40 Огляд ЗМІ, Українські

Церква не надала наукових аргументів, щоб захистити свою позицію стосовно Маршу Рівності, - журналіст

Українська Православна Церква закликає всіх християн України не брати участь у заходах, подібних Маршу Рівності, який вчора пройшов у Києві. Які аргументи?

Вчора, 09:40   Тетяна Літераті Огляд ЗМІ, Українські

Втрачений Ужгород: історія життя директорки греко-католицької горожанської школи Магдалени Маркович (Сільвай)

На вулиці Волошина, 35 є комплекс будівель, у яких нині працює Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти. "Втрачений Ужгород" уже згадував раніше про його будівлі. На початку ХХ століття там працювала греко-католицька жіноча учительська семінарія та діяв інтернат для семінаристок. А у невеличкій будівлі з правого боку від входу на подвір'я розташовувалася греко-католицька горожанська школа. Саме про цей освітній заклад та його директорку Магдалену Маркович ми розкажемо нині.

18 06 2018   Микола Романюк Огляд ЗМІ, Українські

Патріарх Філарет: Якщо Томосу нам не дадуть, то це означає, що Москва перемогла Вселенського патріарха

Церква в Україні – поза політикою. Формально. Насправді ж останні кілька місяців майже вся велика політика в Україні крутиться якраз навколо церковного питання.

На початку квітня президент Петро Порошенко несподівано для багатьох заявив, що в українських православних церков з’явився шанс отримати автокефальний статус. Для цього він надіслав Вселенському патріарху звернення, яке попередньо підтримала Верховна Рада.

18 06 2018   Ірина Кушинська Огляд ЗМІ, Українські

«Консул, молодий і ерудований чоловік, за шість років посивів на наших очах»

 Українці у Греції згадують про важкі часи і відзначають 20-річчя створення своєї діаспори

18 06 2018 Огляд ЗМІ, Українські

Митрополит Антоній: Церква не підтримує рух ЛГБТ, тому що це відкрите пропагування гріховного способу життя

Про те, як УПЦ ставиться до закликів до насильства під час так званого «Маршу рівності» та що таке насправді «рівність» і «рівноправ’я» — Керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній для Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ.

18 06 2018   Олена Семенюк Огляд ЗМІ, Українські

Як священик на Франківщині навернув людей сортувати сміття і що з цього вийшло

Більше 10 років священик Василь Завірач на своїх проповідях у церкві селища Більшівці Галицького району на Івано-Франківщині розповідав вірянам, що потрібно сортувати сміття.

18 06 2018 Огляд ЗМІ, Українські, Закордонні

Россия продолжает ущемлять свободу вероисповедания и у себя, и у соседей — отчет USCIRF

Ежегодный отчет 2017 года Комиссии США  по международной религиозной свободе (USCIRF)

15 06 2018   Андреас Умланд Огляд ЗМІ, Українські

Война за умы. Как возникла идея российского господства

Четыре книги, которые раскрывают истоки распространения в России и за ее пределами так называемого "неоевразийства"

15 06 2018   Марія Томак Огляд ЗМІ, Українські

Чотири шини і дві рації. Українців судять у Росії за волонтерство

«Правий сектор» був демонізований російськими медіа ще під час подій Майдану. В Україні цей створений російськими медіа міф викликає саркастичні коментарі та меми про «візитку Яроша». Але смішно не всім.

15 06 2018   Юрій Винничук Огляд ЗМІ, Українські, Закордонні

Буржуазний націоналіст Гоголь

Ця фраза вводила в ступор багатьох російських письменників та дослідників творчості Миколи Гоголя. Ба й справді – дивно звучить ця фраза...

15 06 2018   Митрополит Димитрій Рудюк Огляд ЗМІ, Українські

Вічна пам'ять! 25 років тому відійшов у вічність патріарх Мстислав Скрипник

Мені поталанило. Я зустрічав Патріарха Мстислава у Києві, під час першого його приїзду в Україну...

13 06 2018 Огляд ЗМІ, Українські

Аби молитви твої були почуті, тобі обов’язково треба не тільки вірити, але й сіяти добро, — Едгар Девлікамов

Намагаючись знайти відповідь на запитання: «Де моляться мусульмани Дніпра?», журналістка Тетяна Долгієр відвідала мечеть, що діє при Ісламському культурному центрі міста та поспілкувалася з імамом Едгаром Девлікамовим. В результаті візиту народився телесюжет, що його було розміщено у випуску ТВ-шоу «Власні метри».

13 06 2018   Лілія Рагуцька Огляд ЗМІ, Українські

"Ми обійшли ФСБ": волонтер про зустріч із Патріархом і те, коли Україна отримає помісну церкву

Чи зможе змінити розклади візит активістів до Вселенського патріарха? Яку мету вони ставили перед поїздкою і наскільки змогли її досягти? І коли вирішиться питання - бути чи не бути помісній українській церкві? Про це в інтерв’ю OBOZREVATEL зі Стамбулу розповів ініціатор поїздки, волонтер, координатор громадської ініціативи "Стоп-Терор" СЕМЕН КАБАКАЄВ.

13 06 2018   Игорь Осипчук Огляд ЗМІ, Українські

Сенсационная находка: обнаружены 12 прижизненных портретов гетмана Мазепы

Все началось с того, что в монографии одного известного украинского искусствоведа я прочитал, что в 1718 году во время пожара в этом старинном храме огонь уничтожил настенные росписи...

12 06 2018   Священик Віталій Ейсмонт Огляд ЗМІ, Українські

Єдність і границі Церкви

Святе Писання вказує на існування межі Церкви як єдиного містичного організму, однак не визначає критерії її границь на землі. Серед богословських уявлень у питанні співвідношення єдності земної Церкви з великим числом конфесій зустрічаються крайнощі конфесійного ригоризму та релігійного індиферентизму. Однак серед сучасних теологів спостерігається й «середній шлях» його вирішення у контексті еклезіології святителя Василія Великого. Розділення Церков має провіденціальний сенс як запобігання більшого зла. Питання границі земної Церкви не є коректним – перебування у ній визначається мірою належності до неї.

12 06 2018   Василь Чепурний Огляд ЗМІ, Українські

Візантійщина Томосу

31 травня профілонило мимо в очікуванні Томосу Вселенського патріарха українському православ’ю. Знаючі люди запевнили: засідання синоду константинопольської Церкви проходить і 1 червня. Пройшло. Тихо. Ще більш знаючі запевняють, що синод засідає щомісяця – тож рішення має бути в кінці червня. А Президент повторює, що чекає до 28 липня – дня хрещення України – Руси.

12 06 2018   Тетяна Деркач Огляд ЗМІ, Українські

«Русскій мір» УПЦ МП: чи є життя після Томосу

Українське православ’я як ніколи наблизилось до отримання канонічної автокефалії. На жаль, автокефальними стануть не всі, тому ця довгоочікувана подія не завершить епоху багаторічного розділення віруючих. Не треба бути пророком, щоб передбачити несприйняття автокефалії певною кількістю вірних УПЦ МП. Причин цього несприйняття багато: від політичних (замаскованих під церковно-канонічні) до матеріальних, егоїстичних та банально емоційних.

11 06 2018 Огляд ЗМІ, Українські

Ефір на «Українському радіо» з Георгієм Коваленком про пошук шляхів примирення між Росією та Україною

У програмі «Настоящее время», що на «Українському радіо», ректор Відкритого православного університету о.Георгій Коваленко розповів про зустріч інтелектуалів України, Росії та Європи, яка відбулася наприкінці травня у паризькому Бернардинському коледжі.

11 06 2018   Руслан Халиков Огляд ЗМІ, Українські

Украина - православная или светская?

Итак, ответ на вопрос – Украина светское государство, или все же православное – должен учитывать не только букву Конституции. Также должно быть учтено...

11 06 2018   Володимир Криницький Огляд ЗМІ, Українські

Слободан Йованович: Ознак змін у поведінці РПЦ і СПЦ не видно

Слободан Йованович, співзасновник і активіст “Чорногорського руху”, журналіст, громадський діяч. Цікавиться історією і сьогоденням України, підтримує автокефалію Української церкви

11 06 2018   Тетяна Гайжевська Огляд ЗМІ, Українські

Автокефалія в Україні: чи слід чекати на сенсацію до 28 липня

Своєю думкою про цю "ділянку фронту" з OBOZREVATEL поділилися: народний депутат України (фракція "Народний фронт"), президент Української асоціації релігійної свободи Віктор Єленський, глава Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ архієпископ Климент (Вечеря) та голова Інформаційного управління Київської патріархії, архієпископ Євстратій (Зоря).

11 06 2018   Віолетта Кіртока Огляд ЗМІ, Українські

Архітектори Олексій Шемотюк та Олександр Горбань: "Треба зробити прецедент. Демонтувати МАФ біля Десятинної, а далі – повністю замінити менеджмент у Лаврі"

Архітектори Олексій Шемотюк та Олександр Горбань підпалом незаконно збудованого московськими церковниками на фундаменті Десятинної церкви в історичному центрі Києва МАФу вкотре привернули увагу активної громадськості до підривної діяльності в нашій країні агресивного сусіда за допомогою агентів у рясах московського патріархату.

11 06 2018   Дмитрий Горевой Огляд ЗМІ, Українські

Церковная геополитика: грузинский кейс

Уже выразила свою отрицательную позицию Сербская Церковь, уклончивый ответ дал глава Чешской Церкви, о своем нейтральном мнении заявила Польская Церковь. Пришло время разобраться, каких взглядов церковное руководство в Грузии.

8 06 2018   Дмитро Горєвой Огляд ЗМІ, Українські

«Житіє моє…»: декілька уточнень до біографії нового єпископа УПЦ (МП)

Священний Синод УПЦ (МП) затвердив кандидатури нових єпископів. Одним з них став архимандрит Гедеон (Харон) – намісник скандального відомого «Десятинного монастиря», що розташований на території Національного музею історії України. На сайті УПЦ (МП) є офіційна біографія новопризначеного єпископа, однак вона малоінформативна та не відображає яскравого життєвого шляху владики. Ми доповнимо ці білі плями та ознайомимо вірян з реальною біографією нового кандидата в єпископи УПЦ (МП), якому вже незабаром співатимуть «Аксіос», що в перекладі означає «Гідний».

8 06 2018   Ульяна Безпалько, Валерия Мацеха Огляд ЗМІ, Українські

Поместная православная церковь: когда Украина может получить автокефалию и что это значит для православия

Источник РБК-Украина, информированный о ходе создания в Украине поместной православной церкви, говорит, что Томос действительно составлен, а финальное решение - положительное - Синодом Вселенского патриархата будет вынесено в течение "нескольких ближайших месяцев".

НОВИНИ

Всі матеріали

останні коментарі

Вічна пам'ять! 25 років тому відійшов у вічність патрі...

Tim

Tim написал:

все они сейчас про Мстислава вспоминают...

http://www.portal-credo.ru/site/?act=news&id=131306

Я тоже виноват перед Патриархом Мстиславом. Я был слишком молод, не понимал и не ценил старость. Ничем конкретно, наверное, я бы не смог помочь ему тогда (напроситься к нему в келейники у меня не хватало ни ума, ни смелости), но должное уважение и внимание к нему я, увы, потерял. Нет, я никогда не насмехался над ним, это было бы для меня странным и неприемлемым, но то первое чувство пасхальной радости и воодушевления, которое я испытал во время его возвращения в Украину и патриаршего настолования в Святой Софии, прошло. Я (в числе многих епископов, священников и активных мирян, с которыми близко и откровенно общался) стал тяготиться Мстиславом, возмущаться его поступками и словами, особенно после создания УПЦ Киевского Патриархата, когда он фактически осудил (правда, не без своекорыстного влияния определённых заинтересованных лиц) это новое церковное объединение. Нам, горячо поддержавшим создание УПЦ КП и активно боровшимся за её становление, казалось, что Мстислав отстал от жизни или выжил из ума, став игрушкой в руках агентов промосковских сил, которые вели массированную пропаганду против УПЦ КП, ссылаясь при этом на вдруг ставший для них авторитетным голос престарелого Патриарха-петлюровца. Конечно, неприятие Мстиславом фигуры неожиданно ставшего его заместителем митрополита Филарета антиукраинские силы действительно пытались использовать в борьбе против воссоединения УПЦ и УАПЦ в единый Киевский патриархат, но ведь для такого неприятия были и серьёзные причины. Митрополит Филарет на самом деле был тогда очень пререкаемой, если не одиозной, фигурой для многих, а если учесть, что он много раз в прошлом обвинял Мстислава в безблагодатности, неканоничности, раскольничестве и т.п. и не соизволил потом во всеуслышание попросить у него прощения, то понятно, что особой любви или симпатии у Мстислава он не мог вызывать.

В общем, начиналась другая, «филаретовская» эпоха в становлении Поместной Украинской Церкви, и Патриарх Мстислав уже не вписывался в новые условия церковного бытия, не соответствовал требованиям времени. Говорю это с горечью и со стыдом, потому что так, наверное, не должно было быть. И вскоре, 11 июня 1993 года, Патриарх Мстислав ушёл в мир иной, одними преданный или пренебрежённый, а другими востребованный лишь как ширма для прикрытия собственных меркантильных интересов или как таран для сокрушения ненавистных церковных конкурентов. А мы с облегчением узнали о его смерти и радовались, что вот теперь, наконец, Патриархом станет самый достойный быть им, – деятельный, умный и опытный митрополит Филарет (так оно и случилось, через два года после временного, по сути и замыслу, возглавления УПЦ КП Патриархом Владимиром).


*********************
Решение Синода РПЦ, которое готовил экзарх +Филарет на тему безблагодатности Мстиславских раскольников  недавно таки Кураев отсканировал из ЖМП.
увы...Мстислав был и остаётся лишь ширмой...

Католицькі єпископи України закликають владу скасувати ...

В. Ясеневий

В. Ясеневий написал:

А ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКІ , звісно,  вперто і затято  МОВЧАТЬ. Оце так духовні батьки своїх вірних...

В Молдове возобновляют диалог между РПЦ и Румынской Цер...

dutchak1

dutchak1 написал:

іноді здоровий глузд проявляє себе - "   2. Направить в Парламент Республики Молдова официальный запрос с просьбой к высшему законодательному органу страны прояснить концепцию юридического лица и его применение к религиозным культам таким образом, чтобы это не наносило ущерба церковно-административному устроению Православных Церквей и канонической дисциплине, история которой насчитывает сотни веков, тем самым предшествуя современному законодательству Республики Молдова».

"Руский мір" я сприймаю як абсолютно антибіблійну і а...

Onufriy

Onufriy написал:

"Рускій мір" - це постійний погляд назад... це земна імперія, а не Царство Боже

Амінь!
прикро і небезпечно, що всі ці антихристиянські сподівання ідеологи "руского міра" активно намагаються тягнути в Церкву

Намагаються тягнути?! belay А що, іще не втягли? Хіба першосвященик РПЦ відкрито не проповідує безбожну єресь "російського світу"? Хіба у РПЦ, за останнє десятиліття склалась хоч поганенька опозиція до кіріловського відхилення? Хтось з її ієрархів засудив ту мерзоту?..

Бо якщо ні - то антихристиянське вчення вже отруїло РПЦ та її сателітів

Єдність і границі Церкви

Onufriy

Onufriy написал:

Олександр
Однак стаття не уникнула недоліків:
питання межі земної Церкви, яке поставлено на початку статті, то воно є у певній мірі є некоректним

природа цієї межі метафізична і ніякими земними критеріями визначеною бути не може

То про що мова взагалі? Яка змістова частина статті?!  feel Закінчили тим, з чого розпочали:
Міра залежить від істинності віровизнання, чистоти серця та прагнення свобідною волею Глави Церкви Христа

Оскільки, виміряти "чистоту серця" і "прагнення волі" важкувато, то нам, мешканцям 
фізичного світу, залишається єдиний критерій - істинність віровчення
Істина віровчення не дозволяє нам визнавати Церквою зібрання іновірців, - скажімо: католиків чи представників "святоросійської" єресі 

Єдність і границі Церкви

Олександр

Олександр написал:

В наш час, коли українцям втлумачують про «безблагодатність» та втрату можливості «спасіння», ця праця є надзвичайно актуальною.

Вона простою і доступною мовою, на широкодоступних друкованих джерелах  показує, що не все що виходить від «канонічних» — є монетою з щирого золота.

 

Харківські священики УГКЦ готові створювати ініціативи ...

В. Ясеневий

В. Ясеневий написал:

Безкоштовно подаю пораду ВАМ панове духовні отці УГКЦ, щодо проблеми корупції в нашій Україні. НАЙПЕРШЕ :  КОРУПЦІЯ  -  ЦЕ НАСЛІДОК НАСЛІДОК НАСЛІДОК  ДУХОВНО-МОРАЛЬНОЇ КРИЗИ. А хто. як і якою мірою впливає, чи може, і чи має впливати на суспільно-моральне життя в УКРАЇНІ??? Після  ЗМІ, найбільшу потугу має  Церква(ви). Якби наші ВЕЛИКІ АРХІЄРЕЇ ЙШЛИ НА ПРЯМИЙ  КОНКТАКТ ЗІ СВОЇМИ ВІРЯНАМИ(депутатами. лікарями, начальниками  і т.д.), то все було б інакше...Вони ж хрестять дітей багатіїв, вінчають, освячують ,хоронять... і т.д.  то мали б просити їх бути чесними, справедливими і т.д. до наших бідних українців...Але хто їх допроситься??? Вони дуже зайняті... І це груба брехня!!! Їхня ВДАВАНА ЗАЙНЯТІСТЬ - ЦЕ ПРОСТО НЕ БАЖАННЯ  ГОВОРИТИ ДО СВОЇХ ВІРЯН\. Отакі сьогодні єпископи-шамани-обрядомаги...

Банченский епископ УПЦ воспитывает у детей-сирот фобию ...

Onufriy

Onufriy написал:

Безумство не потребує коментування, - достойний жалю, безглуздий набір святоросійських слів:
Наша православная церковь (РПЦ) стала гонимая (?) потому что она не была на Критском соборе. На лжесоборое (?), сатанинском соборе. (?!) Однополые браки, гомосексуализм. (?) И наш патриарх сказал «нет» ... У него была сила это говорить и слава Богу, что наша церковь не была на этом соборе.

Єретик ще раз наочно показав, що робить з людьми сповідання єресі "російського світу"
Вы простите, что в такой праздник огорчил вас, но мы больше не будем молчать. Мы молчали, когда голодали...наши учителя сегодня ищут кусочек хлеба на свалках..

belay А, так це була проповідь з нагоди свята... feel 

Банченский епископ УПЦ воспитывает у детей-сирот фобию ...

В. Ясеневий

В. Ясеневий написал:

ДОРОГИЕ.  БЛАЖЕННЫЕ  и  ВЕРХОВНЫЕ  АРХИПАСТЫРИ  УПЦ КП, УАПЦ, РКЦ И УГКЦ ... Видите ли  и осознаете ли  ВЫ ВСЕ  ЧТО  ПРОИСХОДИТ  В НАШЕЙ  УКРАИНЕ  ДА И ВО ВСЕМ МИРЕ???  ВСЕ  СТРЕМИТЕЛЬНО  И  СПЕШНО  ИДЕТ  К  КОНЦУ... ЧЕМ  ВЫ ЗАНЯТЫ  ТАКИМ  ОЧЕНЬ ВАЖНЫМ???  ПОЧЕМУ  НЕ  БЁТЕ В НАБАТ НА ВЕСЬ МИР???    НИКОГО И НИКОГДА  НЕ  ЗАЩИТИТ  И  НЕ  СПАСЕТ  НИ  МОЛИТВА , НИ НИКАКОЕ   СВ.ТАИНСТВО,  ЕСЛИ НЕ БУДЕМ  БОРОТЬ В  СЕБЕ НАШИ ГРЕХИ.

Моральный выбор Бабченко

Onufriy

Onufriy написал:

Спор идет о приемлемости осуществления современным (цивилизованным) государством обмана противника

?!! belay 
А що, існує спосіб перемогти ворога, не "обманюючи" його?

Участь у такому "спорі" - злочин проти здорового глузду
Безсоромні посткомуняцькі "моралісти" скоро домудруються до того, що ховатися від обстрілу в окопі - гріх перед Господом 

Подібні зрадницькі базікання болісно-тупі, надзвичайно 
шкідливі, повністю безбожні і винятково аморальні

Томос для Украины. "Московские попы" готовы обвинить ...

Onufriy

Onufriy написал:

Синод уверяет, что только "настоящая церковь" может "привести к единству". Но тут можно ответить только одно: значит, УПЦ МП не является этой настоящей церковью... Потому что паразитирует на расколе

Курйозно, але синедріон У/РПЦ чи не вперше сказав правду: "лише справжня Церква", а не гурток шанувальників Пу...

Це вже з ними щось таке, як із пророцтвом відступника-першосвященика Кайяфи: 
А того не сказав сам від себе, але, первосвящеником бувши в тім році, пророкував, що Ісус за народ мав умерти… (Івана 11:51)

Москва никогда и ни при каких обстоятельствах не даст а...

В. Ясеневий

В. Ясеневий написал:

Пускай не дает! А кто ЕЕ спрашивает и. Господи прости, ПРОСИТ???   61-я Киевская митрополия Греческой Церкви времен св.равноап. князя ВЛАДИМИРА  - вот и  УДЕЛ и КАНОНИЧЕСКАЯ ТЕРИТОРИЯ сегодняшнего  ПАТР. ВАРФОЛОМЕЯ... КОГО ОН ДОЛЖЕН СПРАШИВАТЬ хоть о чем-нибудь, кого слушаться. кому повиноватся,  относительно АВТОКЕФАЛИИ ОЧЕНЬ БОЛЬШОГО  НАРОДА  - УКРАИНЫ??? Истину глаголет о.АНДРЕЙ КУРАЕВ: ГОСПОДЬ П Р Е В Ы Ш Е   ВСЕХ КАНОНОВ, ДОГМАТОВ И .Т.Д.   РАЗВЕ ЧТО, закрадаются сомнения: действительно, а как БОГ относится к РПЦ И ЕЕ РУКОВОДСТВУ, даже в УКРАИНЕ??? Ведь, читая и слушаявсе всевозможные информации, складывается впечатление, что ГОСПОЛЬ стоит ТОЛЬКО ЗА РПЦ И УПЦ ПМ. А все остальные  -  пропащие и погибшие... А ведь ГОПОДЬ , это   -  ЛЮБОВЬ  !!! ВОИСТИНУ страшно. если , не дай БОГ, РПЦ И УПЦ МП  ВЛАДЕЮТ(А КТО И КОГДА ИМ ДАЛ???) ПРАВОМ   НА ОПРЕДЕЛЕНИЕ И ВЛАДЕНИЕ БОЖЬЕЙ   БЛАГОДАТЬЮ. ТО ЕСТЬ, КОМУ ХОТИМ, ТОМУ И ДАДИМ.   А КАК БЫТЬ С ЛЮБЬЮ К БОГУ И БЛИЖНЕМУ???  В РПЦ И УПЦ МП ГОВОРЯТ: БОГ - ЭТО ГОСПДЬ - РОСИЙСКИЙ.  А БЛИЖНИЕ -  ЭТО все россияне: ЧУКЧИ, ЭВЕНКИ, МАРИЙЦЫ, УДМУРТЫ И Т,Д, ПОТОМУ-то нужно любить всех  СВОИХ... А остальные??? ДА нам хоть бы своих - любить...

Российская фишка. Поможет ли Ватикан духовнику Путина з...

Onufriy

Onufriy написал:

Статтю варто було прочитати заради фрази:
Митрополит Тихон - богемный человек

wink lol
Вдалий вислів щодо єпископату РПЦ: монастирська-молитовна-духовна богема 
17 апреля декларация была выпущена в свет, как "совместное творение" московского патриарха и Папы Римского...кардинал Курт Кох устроил скандал по поводу манипуляции именем Папы Римского

Католики не винні в тому, що святоросійський шантаж дурістю на цей раз не пройшов

Российская фишка. Поможет ли Ватикан духовнику Путина з...

Tim

Tim написал:

Никто на те разгромленные епархии никогда всерьёз не смотрел.
Но,как писал один обозреватель- Ватикан увлечён своим догматом о папстве. Есть начальство -ему виднее. И с остальным(в т.ч. и церковным) миром они хотят поступать точно так же. Начальство должно говорить с начальством,слесарь должен говорить со слесарем. Второй римской церкви нету, в православии вариант "анархии" торжествует. Ну а раз фактического единого начальника нету -его нужно придумать и с ним работать. В этой роли идеально подходит патриарх Константинополя. Все тут же позабыли,что Рим категорически не приемлет толкования Константинополя как второго Рима))) и все канонические довески,которые к этому статусу давались.
Но со времен Афинагора Константинополь в роли патриарха патриархов Рим вполне устраивает.
Ну и ,конечно же, если при СССР с "красными митрополитами" В Ватикане говорили всерьёз, понимая что за ними стоит могучее и злобное государство, то сейчас ситуация серьёзно поменялась. Какието меркантильные встречки,на Кубе, под забором,Сирия какаято..Лично ВАтикану от этого есть какаято польза? большие сомнения.

"Русский мир" Путина неприемлем – митрополит УПЦ МП

Onufriy

Onufriy написал:

Тут у Драбинка іще цікавіше:

 

 - Как вы считаете, почему Путин... вдруг стал таким "набожным"?

- Мы не можем говорить, что человек, вышедший из структуры КГБ, не может быть верующим. Возможно, наоборот, ему открылось что-то большее, чем всем остальным


belay Що саме, невідоме вірним, "відкрив" Предвічний Бог "святому праведному" дідусеві Пу?!!.. request Таємницю неіснування українського народу, чи таємницю чесних "мощей" Лєніна?.. 
Дожились - "духоносний старець" Пу став джерелом Істини для "представників автокефального крила УПЦ МП"

Взагалі - це було гидко. Але спроба у такий ганебний спосіб підлеститись до москвовірів закінчилась закономірно - синедріон У/РПЦ не покарав Драбинка, а просто, з братньою любов'ю во Путіні, наказав боятись ("гріха") і мовчати (про автокефалію) smile