Вхід

У вас немає акаунту на Religion.in.ua? Зареєструйтесь

Огляд ЗМІ

Вчора, 17:10   Агафангел Гюрджиев Огляд ЗМІ, Закордонні

Украинский церковный вопрос в призме отношений России и Вселенской Патриархии

И все же, мы стали свидетелями острого кризиса в Православном мире, который связан с вопросом об автокефалии православной церкви Украины.

О своей точке зрения на происходящее высказал историк Агафангел Гюрджиев для русской версии издания Ортодоксия.инфо.

Вчора, 17:06 Огляд ЗМІ, Закордонні

Упущенные возможности и кризис непрофессионализма в УПЦ МП

Все сильнее нам навязывают статус Московской организации, Московского патриархата. Сейчас это делают не украинские националисты, не администрация украинского президента, а само священноначалие — епископат канонической церкви во главе с предстоятелем.

Вчора, 17:00   Святослав Хоменко, Віталій Червоненко Огляд ЗМІ, Українські

Митрополит УПЦ МП: за п'ять років автокефальна церква може стати єдиною в Україні

Коресподенти ВВС зустрілися з митрополитом Софронієм у його черкаському офісі, де він розповів про те, чому він не був присутній на закритій зустрічі "автокефалістів" у рядах УПЦ МП з президентом, про що він говорив з екзархами Вселенського патріарха та якою буде релігійна ситуація в Україні за п'ять років.

Вчора, 12:40 Огляд ЗМІ, Українські

Архімандрит Кирило (Говорун): Україна матиме томос, незважаючи на ставлення УПЦ МП

Про це в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра з вогнем» з Тетяною Даниленко на телеканалі ZIK заявив Архімандрит Кирило (Говорун).

Вчора, 11:40   Антоніна Мніх Огляд ЗМІ, Українські

Митрополит Вінницький і Барський Симеон, УПЦ МП: Помісна Церква в Україні буде створена, і прикро, що ми добровільно виводимо себе з цього процесу

Митрополит Вінницький і Барський Симеон – єдиний із 83 учасників Собору УПЦ МП (який відбувся у вівторок у Києво-Печерській лаврі) не підписав постанову Синоду. Нагадаємо, екстрений Собор у своїй постанові серед іншого назвав недійсними і неканонічними рішення Синоду Вселенського патріархату про визнання предстоятеля УПЦ КП Філарета і Української автокефальної православної церкви Макарія канонічними єпископами, а також відмовився приєднуватися до єдиної церкви, оскільки вважає, що автокефалія Україні не потрібна.

Вчора, 10:40 Огляд ЗМІ, Українські

«А, сьогодні буде тільки Літургія, молебню не буде?» — єпископ Філарет (Звєрєв) про особливості сучасного літургійного життя

Про те, як з’являються церковні молитви, як часто приступати до Причастя та як уникати крайнощів у церковному житті в  інтерв’ю Інформаційно-просвітницькому відділу УПЦ розповів голова Синодальної Літургійної комісії Української Православної Церкви єпископ Новокаховський і Генічеський Філарет.

Вчора, 09:40   Александра Вагнер Огляд ЗМІ, Українські

Две правды. Часть украинских православных останется с Москвой

Собор епископов Украинской православной церкви Московского патриархата принял решение не участвовать в создании поместной церкви – процессе, который был инициирован Константинопольским патриархатом. УПЦ МП считает невозможным, чтобы священники, епископы и миряне поддержали решение Вселенского патриарха о томосе.

Вчора, 08:40   Анастасія Одінцова Огляд ЗМІ, Українські

Один проти всіх. Що відомо про єдиного митрополита, який не підтримав розрив УПЦ МП з Константинополем

НВ розповідає, що відомо про рішучого митрополита, який не піддався тиску інших ієрархів УПЦ МП.

15 11 2018   Михайло Глуховський Огляд ЗМІ, Українські

«Тому що Вінницький». Перше велике інтерв’ю з митрополитом Симеоном

В інтерв’ю «Главкому» владика Симеон назвав причину зриву зустрічі президента з єпископами УПЦ МП, пояснив, чого боїться більшість єпископів Московського патріархату та прокоментував, чому саме його тепер називають компромісною кандидатурою на виборах предстоятеля Помісної церкви.

15 11 2018 Огляд ЗМІ, Українські

«Собор покаже, чи здатні архієреї діяти на спільне благо Української церкви та народу» — Георгій Коваленко

«Незалежна Церква: перешкоди для об’єднавчого собору». Цю тему в ефірі програми Ваша Свобода на каналі Радіо Свобода з ведучим Олександром Лащенком обговорювали о. Георгій Коваленко, архімандрит Кирило (Говорун) та архієпископ Євстратій (Зоря).

15 11 2018 Огляд ЗМІ, Українські

Інтерв'ю з митрополитом Вінницьким і Барським Симеоном

Про причини відмови поставити свій підпис під постановою розповів у інтерв’ю журналістам митрополит Вінницький і Барський Симеон.

15 11 2018   Євстратій Зоря, архієпископ Огляд ЗМІ, Українські

Чому «місце зустрічі змінити не можна»?

Зауважу, що це - моє міркування. Наскільки воно справедливе - покаже час.

15 11 2018   Янина Соколовская Огляд ЗМІ, Закордонні

В Украинской православной церкви произошел раскол. Причиной стал запрет на встречу с президентом Порошенко

За неделю до проведения собора новой Православной поместной церкви Украины (ППЦУ), назначенного на 21 ноября, в епископате Украинской православной церкви Московского патриархата (УПЦ) произошел раскол. По словам собеседников “Ъ” в руководстве УПЦ, раскол спровоцировало вчерашнее решение собора УПЦ, прервавшее евхаристическое общение с Константинополем и запретившее архиереям встречаться с президентом Украины Петром Порошенко.

15 11 2018 Огляд ЗМІ, Українські

Несамостійне рішення - митрополит Драбинко прокоментував Собор УПЦ МП

Рішення Собору єпископів УПЦ МП про засудження рішення Священного синоду Константинопольського патріархату щодо встановлення юрисдикції на території України та припинення з ним євхаристійного спілкування є свідченням несамостійності УПЦ МП.

14 11 2018   Екатерина Щеткина Огляд ЗМІ, Українські

Смелость от испуга. Почему митрополит Онуфрий пошел на конфликт с Порошенко

Смелость митрополита Онуфрия в отстаивании русского православия в Украине оказалась очень специфической, сильно разбавленной трусостью

14 11 2018   Андрей Кураев, диакон Огляд ЗМІ, Закордонні

42 митрополита - и все врут!

Или же они просто тупые двоечники, не знающие истории

14 11 2018   Михайло Глуховський Огляд ЗМІ, Українські

«Русские не сдаются». Хто і чому зірвав зустріч Петра Порошенка з єпископами УПЦ МП

Що відбувалося на несподіваному Соборі УМП МП «Главкому» розповів митрополит Черкаський і Канівський Софроній

14 11 2018 Огляд ЗМІ, Українські

Чому зустріч Порошенка з єпископатом УПЦ МП так і не відбулася

Сьогодні о 22:00 в програмі "БлогПост" – головний редактор сайту "Петро і Мазепа" Віктор Трегубов, релігієзнавець Ілля Бей та голова суддівського корпусу "Демократичної Сокири" Анатолій Мазур.

14 11 2018 Огляд ЗМІ, Українські

Порошенко про зрив зустрічі з УПЦ МП: "Це сценарій Москви"

У вівторок, 13 листопада, мала відбутися зустріч президента України Петра Порошенка з ієрархами Української православної церкви Московського патріархату.

14 11 2018   Александр Абрамов, протоиерей Огляд ЗМІ, Закордонні

«Посетил меня Господь – я гриппом заболел» – зачем так лгать?

Любая злобная сила, действующая на человека, ничего общего с посещением Божиим не имеет. Зачем человека наказывать - он сам себя накажет, отходя от Спасителя. Проповедь протоиерея Александра Абрамова в неделю 21- я по Пятидесятнице, память святых отцов VII Вселенского Собора.

13 11 2018   Дмитрий Горевой Огляд ЗМІ, Українські

История отца Гедеона. Кто и зачем подал иск в светский суд против украинской автокефалии?

23 октября 2018 г. Верховный Суд [Украины] открыл производство по иску настоятеля скандально известного храма у фундамента Десятинной Церкви епископа Гедеона. Он просит суд признать постановление Верховной Рады Украины «О поддержке обращения Президента к Вселенскому патриарху про выдачу Томоса об автокефалии Православной Церкви в Украине» незаконным и отменить его.

13 11 2018   Роман Романюк, Дмитрий Рясний Огляд ЗМІ, Українські

Вадим Новинський: Ніщо не віщувало, що з Порошенком будуть складні стосунки

Во второй части интервью Новинского "Украинской правде" читайте о его отношениях с Петром Порошенко, о том, просил ли его Ринат Ахметов быть посдержаннее, возможно ли объединение "Оппоблока" с Виктором Медведчуком, и почему Новинский считает нынешнюю борьбу за автокефальную церковь созданием "Порошенковского патриархата". Вадим Новинский — "православный", "русский", "советский" человек. Но в его большом кабинете среди множества икон, бюстов и портретов киевских митрополитов, грамот и благодарных писем, портрета Виктора Черномырдина на фоне российского триколора затаилась фигурка запорожского козака. Крохотная, но есть

13 11 2018 Огляд ЗМІ, Українські, Закордонні

Речь Архимандрита Кирилла (Говоруна) на форуме Бориса Немцова в Праге

Я должен признать наличие веских причин, по которым современное общество с подозрением смотрит на религию в политической и общественной сферах жизни. С древности религия одобряла различные автократические режимы и нарушения прав человека. Однако автократия никуда не исчезла и после того, как религия была изгнана из общественно-политической сферы, но наоборот, достигла новых высот. Самые яркие примеры этого: Сталин, подвергавший церковь гонениям, и Гитлер, подчинивший её своим целям.

13 11 2018 Огляд ЗМІ, Українські

Новий правопис має бути кращим. І побожнішим

Літературний редактор інформаційно-видавничого центру Волинської єпархії УПЦ КП, член Спілки християнських письменників України Віктор Гребенюк взяв участь у громадському обговоренні проекту нового українського правопису.

12 11 2018 Огляд ЗМІ, Українські

Митрополит чи просто «Толя»? Історія одного церковного діяча

Строго згідно з канонами: митрополит Іонафан чи Анатолій Іванович Єлецьких?

НОВИНИ

Всі матеріали

останні коментарі

42 митрополита - и все врут!

В. Ясеневий

В. Ясеневий написал:

А куда Вы подевались  архимандриты Пушковы и прочие...???? Что ж Вы молчите??? Да навешайте и побольше ярлыков на о.д.Андрея Кураева и ....Да кто Вы против него, воистину. большого професора??? Несчасные... да я и сам полный ДУРАК... А. Вы Господа.  очень большие ... Я не такой.  как прочие...  Это кто???   Лукавый, лицемерный, двоеличный и т.д.  - гордый  и пропащий  фарисей...

42 митрополита - и все врут!

Onufriy

Onufriy написал:

из постановления сегодняшнего сьезда церковных олигархов в Киеве

wink
Егеж - красиво брешуть канонічні, - "як на духу"

ХРАМНАШ, або Як ділитимемо храми

Onufriy

Onufriy написал:

Цитата: dutchak1
немає ніякого правового поля!
 
Більш того - воно нікому і не потрібне 

Атеїстичній більшості суспільства немає діла до внутрішньорелігійних сварок
Високодуховній меншості справедливо здається, що шляхом беззаконня легше привласнювати чуже майно 
І є лише кілька агностиків, які пропонують таке-сяке, поганеньке законодавство про перехід громад request 

Але і його приймати треба було приймати хоча б 1-2 роки тому

42 митрополита - и все врут!

В. Ясеневий

В. Ясеневий написал:

Кланяюсь, Вам . дорогой о.д. Андрей  и рад  бы. чтобы многие ...прочитали  Ваши умные и правильные аргументы...

Чем отличается этнофилетизм греков, русских или украинц...

Onufriy

Onufriy написал:

В. Ясеневий
Для того, щоб повною мірою насолодитися красою логіки Феогноста Пушкова, потрібно відсторонитися від Авторського емоційного (рпц-любовно/духовного) шлейфу smile  

Так от, незабутній Автор риторично засудив "третьоримство", "російський світ" і "москвокатехонство" як прояви єресі російського етнофілетизму
І тут я (так сталось no ) згоден з його риторикою

Але уже сам факт згоди (!з собою, (!!Автор оцінює, як ознаку ... шизофренії...  wink

Ну хіба це не розкіш?
До речі - ніколи і ніде не зустрічав такої ексзистенційної самокритичності... love 

Чем отличается этнофилетизм греков, русских или украинц...

В. Ясеневий

В. Ясеневий написал:

"Захлебывайтесь  дальше вашей ненавистью" - это слова ученика и  большого последователя  Спасителя... Да кто поверит??? У кого больше злобы и ненависти??? Да я , большой ДУРАК , ЛГУН , фарисей и лицемер... А, Вы, господин, Архимандрит, Полный ХРИСТОВОЙ ЛЮБВИ , да просьтте нас, и меня.- дураков...О , как хорошо. что Вы умный и большой праведник...А я глупый и большой ДУРАК...Просите, безумного  дурака...Залебывайтесь вашей ненавистью...  Только этих слов  окончательно достаточно

Чем отличается этнофилетизм греков, русских или украинц...

о.Феогност Пушков

о.Феогност Пушков написал:

Олександр,
В. Ясеневий,
Onufriy,

Господа! На ваш поток злобы шизофреников отвечать нет смысла: вы не умеете ни думать, ни читать. Дышите только ненавистью к России – надо же врага вовне себя найти, раз свое собственное уродство исправить не в состоянии. Болезный Ясеневый даже имя мое не потрудился узнать, столько ненависти и я уверен, что он спутал меня с известным моим однофамильцем российским журналистом, только вот я к нему отношения не имею. Болезные. Захлебывайтесь дальше вашей ненавистью. К культуре, языку, традициям Украины я НЕ ИМЕЮ никаких отрицательных чувств. Глубокое чувство презирания испытываю лишь к тем, кто эти традициями и державными интересами пытается прикрыть низменность и убогость своей души и скудость своего ума.

 

Но в одном вы правы: я не имею никакого интереса к «будувницву» украинского государства, как не имею интереса вообще ни к какому государству в мире (российскому в том числе – специально для вас, шизофреников, поясняю). ЦЕРКОВЬ НЕ О ТОМ И НЕ ДЛЯ ТОГО! Она – не строительница земных цивилизаций. Она – строительница НЕБЕСНОГО ГРАДА! И вам, жалким националистам, никто не дал право использовать Церковь в земных целях. У нее есть ОДНА цель – вести людей по жизни ко Христу в Вечность, и эта миссия совершенно НЕ ЗАВИСИТ от национальности, культуры и государства. Поэтому я всегда осуждал и осуждаю ЛЮБЫЕ формы привязки Церкви к земным интересам. Не важно, чьи это интересы – украинские, российские, греческие или американские. Для вас, шизофреников, я повторю еще раз, что российский этнофилетизм я осуждаю ровно столько же, сколько украинский или греческий. Как вам, болезным, еще это объяснять? Церковь выше этого всего, и Церковь ОДНА для всех народов и культур.

 

Да вразумит вас Господь!

ХРАМНАШ, або Як ділитимемо храми

dutchak1

dutchak1 написал:

«Але, чи втримається ситуація в правовому полі, і чи втримаються від розпалювання ворожнечі і застосування сили віруючі, залежитеме не тільки від державної влади, але й від того, чи зможуть самі громади знайти несилові варіанти вирішення спірних питань і розв’язання конфліктів» - немає ніякого правового поля! Тільки імітація. Ми профуркали всі. Придурочні депутати, штатні релігієзнавці, всі Церкви з юристами з українськими дипломами. Так що сумна перспектива і Страсбург ще над нами заридає…

Каноническое нигде. Ни УПЦ МП, ни УПЦ КП больше не суще...

Onufriy

Onufriy написал:

Добряче:
Московской юрисдикции уже нет и не будет в будущем ни в каком статусе

"Двойная юрисдикция" невозможна, потому что это нарушает принцип "один город - один епископ"

+ 5!!
Если кому-то из украинских православных и дальше захочется находиться в каноническом подчинении Москвы, это будет означать, что у них что-то не так с пониманием православной веры

Будемо відвертіші - ідеться про єресь
Святоросійську етнофілетичну політправославну єресь "російського світу"

91% духовенства и мирян Запорожской епархии УПЦ уверены...

Onufriy

Onufriy написал:

Воцерковлена дешева маніпуляція і офіційна декларація про зраду :
91% на Украине идет несправедливая война

Лука Коваленко нарешті долучив до усіх своїх "титулів" звання найканонічнішого політправославного соціоцеркволога-гундяєвіста 

Глава УГКЦ: «Коли хтось з єпископів, священиків, диякон...

В. Ясеневий

В. Ясеневий написал:

Коли хтось з єпископів... На цьому і потрібно завершити цю тезу... Бо тільки єпископи і то найбільшою мірою є головними провідниками вірних...А за словами Понтифіка - єпископи і є  першими  поводирями... та найважливіше питання: куди вони самі йдуть і куди ведуть своїх вірних...

91% духовенства и мирян Запорожской епархии УПЦ уверены...

В. Ясеневий

В. Ясеневий написал:

А расеея. конешно.  делает все чтобы обединить всю Украину... Вот это - рассея... Почти братская страна...

Чем отличается этнофилетизм греков, русских или украинц...

В. Ясеневий

В. Ясеневий написал:

А слыхал ли товарищ архимандрит А.Пушков о гонениях НА ПРОТЕСТАНТОВ православными в его стороне...о запрете иеговистов в рассеи!? Ибо о желании украинцев иметь свою ДЕЖАВУ, свою культуру, свой язык последователь Христа наверно никогда не слыхал...И кто за зоо лет был наибольшим врагом украинцев уничтожая эти ценности и не давая возможности даже говорить об независимой от раши УКРАИНЫ...К тому же Украина никогда не завоевывала  земель соседних народов, как это постоянно делала рассея при неаибольшей поддержке и благословении рпц...

Чем отличается этнофилетизм греков, русских или украинц...

Onufriy

Onufriy написал:

Етнофілетизм РПЦ особливий тим, що у них є єретична доктрина "російського світу", яку роками публічно проповідує не лише Фролов-Новиков-Ткачев, але і сам агент Михайлов (КГ

У жодній з православних церков світу подібної віросповідної розпусти об'єктивно не існує

Звичайно, Феогност Пушков про це навіть не здогадується

Чем отличается этнофилетизм греков, русских или украинц...

Onufriy

Onufriy написал:

Цитата: Олександр
чергове очорнення всього українського РПЦешником

Церкви більше незалишилося - Автор звинуватив вселенське православ'я (!) у єресі:
Цитата: ФП
русский этнофилетизм борется с украинским этнофилетизмом, а последним дирижируют греки-этнофилеты

Звинуватить-звинуватив, але у пустелю спасатися чомусь так і не пішов fellow