Вхід

У вас немає акаунту на Religion.in.ua? Зареєструйтесь

Українські

Вчора, 12:54   Надія Васильчук Огляд ЗМІ, Українські

«Зигмунт Абрагамович – галицький караїм, вчений зі світовим визнанням»

Нова виставка в Музеї караїмської історії та культури Національного заповідника «Давній Галич» присвячена видатному орієнталісту, перекладачу, доктору гуманітарних наук – Зигмунту Абрагамовичу (1923-1990). Батьківщина Зигмунта Абрагамовича – Галицький край. Галицька громада дала багато достойних пастирів і газзанів караїмському народу,безсмертні творіння її вчених мужів складають славу і гордість караїмської нації.

Пропонуємо Вам ознайомитися зі сторінками життя Зигмунта Абрагамовича і працями.

2 07 2020   Соня Кошкина Огляд ЗМІ, Українські

Кирилл Говорун: "Если люди уходят из церкви, так как не могут освятить паски и колбасу, значит, их сюда приводило что-то не то"

Нашей аудитории отец Кирилл хорошо знаком: его оценки всегда предельно точны, а анализ масштабен. Он просто, но очень глубоко поясняет сложные вещи. Ровно то, что нужно в этот час.

2 07 2020   Тетяна Приходько Огляд ЗМІ, Українські

5 міфів, якими обросла тема крематорію та біопоховання

Споживання медійного контенту призводить до утворення "інформаційної бульбашки", яка охоплює людину та впливає на її сприйняття світу. Останнім часом у Львові на порядку денному тема побудови крематорію. Чи потрібно це? Що пишуть з цього приводу медіа? Команда Інституту міста дослідила тези на веб-порталах та сформувала 5 міфів про альтернативну форму біопоховання та крематорії.

1 07 2020   Галина Терещук Огляд ЗМІ, Українські

Під тиском науковців міська влада Львова обіцяє не бетонувати залишки храму XVI століття

Під тиском і протестом архітекторів влада Львова змінила рішення і не закриватиме археологічної знахідки – залишки церкви першої половини XVI століття. Відтак ці фрагменти відкриють для огляду і встановлять невеликий макет унікального восьмигранного храму. Така ситуація є прецедентом, бо до думки фахівців щодо історичної, архітектурної, археологічної спадщини у Львові дослуховуються не так часто. Ба більше, новобудови у центральній частині Львова проводять переважно без археологічних досліджень.

30 06 2020   Артур Гор Огляд ЗМІ, Українські

Ми будемо вимагати новий Томос - Патріарх Філарет

Події навколо отримання Православною Церквою України (ПЦУ) Томосу про автокефалію днями знову зацікавили всю країну. Співробітники Державного бюро розслідувань (ДБР) підтвердили існування кримінального провадження щодо розпалювання міжнаціональної ворожнечі під час створення ПЦУ, яку було сформовано за підтримки п`ятого президента Петра Порошенка. Провадження було відкрито начебто за заявою Патріарха Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА (Денисенка), якому, звісно, є за що ображатись на Порошенка та архієреїв ПЦУ. Адже після створення об’єднаної церкви, УПЦ Київського Патріархату, яку очолював Філарет, зняли з реєстрації. Хто написав заяву на колишнього гаранта, якими є відносини між УПЦ КП та ПЦУ та чи справді ПЦУ можна вважати незалежною українською церквою - про це в ексклюзивному інтерв’ю "Апострофу" розповів сам Патріарх ФІЛАРЕТ.

30 06 2020   Дудченко Андрій, протоієрей ПЦУ Огляд ЗМІ, Українські

Про сповідь і Причастя у період послаблення карантину

Сповідь в історії давньої Церкви завжди була подією екстраординарною, розумілася як возз’єднання з Церквою тих, хто скоїв тяжкий гріх, який унеможливлює членство в Церкві. Поточні ж, або так звані «повсякденні» гріхи традиційно не вважалися за такі, що потребують сакраментального сповідання перед кожним причащанням Святих Таїн. У перші століття після прийняття християнства у Київській Русі побутував звичай щонедільного причащання без попередньої сповіді. Втім, уже до ХІІІ ст. з’явилася практика рідкого причащання та обов’язкової сповіді кожного разу перед прийняттям Святих Таїн. З того часу віряни на Русі-Україні причащалися зазвичай упродовж кожного багатоденного посту...

29 06 2020 Огляд ЗМІ, Українські

«Хто, як не ми!» Матері загиблих бійців розповіли про своє служіння для родин полеглих на війні

Допомога та робота з родинами загиблих воїнів — це один із напрямків служіння Християнської Служби Порятунку (ХСП). Особливо критичною потреба у такому служінні стала під час карантину

26 06 2020   Екатерина Щеткина Огляд ЗМІ, Українські

Томос или "термос". Как Филарет помогает власти посадить Порошенко

 В своем желании разоблачить, развенчать и обесценить все, сделанное пятым президентом Украины Петром Порошенко, Зе-команда уходит все дальше к зияющим высотам

26 06 2020   Розмовляла Христина Кутнів Огляд ЗМІ, Українські

Сестра Діогена Терашкевич: “Біоетика вчить майбутніх лікарів цінувати гідність людини”

У зв’язку з “біоетичним конфліктом” у Львові, який розгорівся на сторінках Zaxid.net, ми вирішили більш детально поспілкуватися з  сестрою Діогеною Терашкевич, котра власне і є викладачем курсу “Біоетика” у медичному виші вже з 20-літнім досвідом. Отож про саму біоетику та її основні акценти, а також про пов’язані з нею стереотипи і виклики, а найголовніше про наслідки з якими зустрічаються ті, хто відкинув моральні принципи і гідність людської особи, розмовляємо в ексклюзивному інтерв’ю, з доцентом кафедри Філософії та економіки (“курс біоетики”) ЛНМУ ім. Данила Галицького.

25 06 2020   Христина Кутнів Огляд ЗМІ, Українські

«Біоетичний» конфлікт у Львові: чи насправді студентам-медикам викладають суперечливий курс?

Це ми спробували з’ясувати, опісля публікації статті журналістки  Катерини Родак на ресурсі Zaxid.Net під назвою «Заборона контрацепції, абортів і штучного запліднення. Львівським студентам-медикам викладають суперечливий курс з біоетики», яка за вчорашній день  набула резонансу і викликала чималого обурення  у медичному, церковному,  академічному середовищах. Також, активну дискусію  довкола цієї теми розпочала фейсбук-спільнота.

25 06 2020   Андрій Кравець Огляд ЗМІ, Українські

Кравець: Ким був митрополит Софроній...

Митрополит Софроній був тим Священиком, який допоміг мені не впасти духом в часі, коли я втратив батька…

25 06 2020   Наталія Жукова, Анна Сердюк Огляд ЗМІ, Українські

В очікуванні апокаліпсису

Чому УПЦ МП ігнорує епідемію й українську державу

24 06 2020   Тетяна Деркач Огляд ЗМІ, Українські

«Відсиди за томос, Петя»: Москва відкрито рве кігті за Філарета

Не встигли вщухнути скандали, викликані недолугими фейками проти ПЦУ та п’ятого президента України Петра Порошенка, зфабриковані оточенням колишнього почесного патріарха ПЦУ Філарета та розповсюджені російськими та іномовними ресурсами, як нам показали нове шоу.

24 06 2020   Лана Самохвалова Огляд ЗМІ, Українські

Нова мечеть та державні мусульманські свята: популізм чи необхідність?

Чого в тих пропозиціях (які дехто встиг назвати популізмом та заграванням із кримськими татарами) більше: історичної справедливості чи політичної доцільності? Адже у столиці є мечеть. Хіба так багато мусульман, щоб вони не вмістилися у одну мечеть? Чи правильно збільшувати календар ще й ісламськими святами? Ми вирішили обговорити фактично анонсовані новації із релігієзнавцями.

23 06 2020   Єва Ніколашвілі, Михайло Третяк Огляд ЗМІ, Українські

На Київщині розгорівся конфлікт через зведення нового храму ПЦУ – хто виступає проти

Московська церква чи українська? Це питання вже півтора року не можуть вирішити мешканці села Морозівки на Київщині. І от ніби усе уладнали – у селі буде дві церкви. Митрополит Переяславський і Вишневський ПЦУ Олександр Драбинко приїхав освячувати місце для будівництва храму православної церкви в Україні. Утім, деякі мешканці виступили проти спорудження – кажуть будують не в тому місці. Деталі у сюжеті кореспондентки "5 каналу" Єви Ніколашвілі.

22 06 2020   Олександр Тереверко Огляд ЗМІ, Українські

«Я вже в 2014 році не бачив громаду госпітального храму в складі Московського патріархату» − отець Олег Скнарь

У Національному військово-медичному клінічному центрі «Головний військово-медичний клінічний госпіталь» понад 50 лікувальних підрозділів, які забезпечують медичну допомогу військовослужбовцям, ветеранам, родинам військових та працівникам Збройних Сил. Та є ще один підрозділ, який медичний персонал та пацієнти госпіталю по праву вважають духовною клінікою лікувальної установи. Це храм Покрови Пресвятої Богородиці ПЦУ, настоятелем якого ось уже 21 рік є отець Олег Скнарь.

22 06 2020   Еля Серкожаєва Огляд ЗМІ, Українські

Всі мої діти: історія багатодітного пастора з Волині

Анатолій Сукач — пастор у баптистській церкві, родом із села Кримне Старовижівського району. Після одруження переїхав в Іваничівський район. З дружиною Олею мають четверо біологічних синів. Наголошення на тому, що діти біологічні — не просто так. Адже сім’я ще має 20 прийомних дітей.

22 06 2020   Кирилл Караченцев Огляд ЗМІ, Українські

«Христос тоже мог бы заразиться»: Муфтий, раввин и священники — об эпидемии, карантине и онлайн-службах

 Многие страны начинают ослаблять карантинные меры, но возврат к «довирусной» реальности будет долгим. Эпидемия сильно ударила по религиозной жизни: вирус сделал опасным и сами походы в храм, и конкретные практики вроде причастия. Bird in Flight спросил у украинских религиозных лидеров, считают ли они вирус божьей карой, можно ли отказаться от обрядов на время пандемии и перейдут ли религиозные практики в онлайн.

19 06 2020   Виктор (Коцаба), епископ УПЦ Огляд ЗМІ, Українські

Епископ Виктор (Коцаба): Карантин научил нас ценить живое общение

Он отметил, что во время карантина люди сумели получить дополнительные возможности: внимательнее читать, глубже размышлять, а самое главное — больше ценить на первый взгляд мелкие возможности, которые мы привыкли получать при нормальной жизни.

19 06 2020   Богдан Гулямов, протоиерей ПЦУ Огляд ЗМІ, Українські

Церковь и цифра (заметки священника). Ч. 1

Что такое действительность? И чем она отличается от виртуальности? В этом году мне исполнится 50, и моё поколение очень хорошо помнит жизнь старой, «аналоговой» эпохи. Но для поколения Z (поколение, родившееся между 1996 и 2000 гг.) Глобальная Сеть и Цифра стали вторым домом. Если мы пользуемся интернетом, то наши дети там живут. Другими словами, если Цифра является для нас второй — альтернативной или дополнительной реальностью, то для поколения 2000-х цифровой мир психологически переживается уже как реальность базовая.

18 06 2020   Ірина Мамрига Огляд ЗМІ, Українські

Захотів реставрувати хрест. Священник попередив: "Він коштує дорожче, ніж ваша хата"

Різьблення – моя духовна потреба. Ніколи не думав про славу.

17 06 2020   Тамара Висоцька, релігієзнавець Огляд ЗМІ, Українські

Українські православні церкви: у пошуках дороги до примирення та єдності

По суті релігійні організації в Україні у повному обсязі починають виконувати роль сили, що попри своє різноманіття, «об`єднує», чи як пишуть політики «зшиває» країну, цементуючи у такий спосіб українську політичну націю.

17 06 2020   Дмитро Дєнков Огляд ЗМІ, Українські

Зеленський і "гравці" зробили свої ставки: яким буде ринок азартних ігор в Україні

Верховна Рада 18 червня планує розглянути закон про гральний бізнес, який учасники ринку "шліфували" разом із Зеленським. Що він передбачає, скільки отримає бюджет країни від легалізації та які послаблення для себе заклало в проєкт гральне лобі.

17 06 2020   Дмитрий Горевой Огляд ЗМІ, Українські

"Они боятся проверок врачей". Что происходит в монастырях в Украине, на которые завели дела за нарушение карантина на Пасху

Уголовные дела по факту нарушения карантина в Святогорской (Донецкая область) и Почаевской лаврах (Тернопольская область) Национальная полиция Украины возбудила неделю назад. Оба монастырских корпуса использует Московский патриархат. В полиции утверждают, что в Почаевской лавре нарушили предварительные договоренности: "Во время религиозного обряда духовенство открыло двери монастыря, и верующие, вопреки установленным ограничениям, начали заходить в середину".

17 06 2020 Огляд ЗМІ, Українські

Позывной «Падре»: священник ПЦУ отец Сергий в добрых делах церкви

Военный капеллан с позывным «Падре» - священник ПЦУ отец Сергей Дмитриев, ломает стереотипы щодо церкви: а именно, что она остается «зашоренной» или в стороне от современных проблем.

НОВИНИ

Всі матеріали

останні коментарі

Причастие с коронавирусом. Кому повезет больше - правос...

Філософ

Філософ написал:

Взагалі то ПЦУ на період карантину змінила форму причастя і подає його в руки. Чому пані Щоткіна про це не згадує, а цитує приватну думку митрополита Димитрія Рудюка?

Глава УПЦ (МП) виступив проти «ложного геройства» під ч...

dima222

dima222 написал:

Точно відомо що в Почаївській лаврі минулого тижня швидка забрала до лікарні у Київ головного духівника (сповідальник всієї братії, третя людина в лаврі після намісника та благочинного) лаври архімандрита Іполита (Липчея)... Позавчора його терміново постригли у схиму - обряд який проводять над монахами перед смертю. Як відомо у архімандрита Іполита був туберкульоз легенів, від якого він страждав вже декілька років. За останні двадцять років на туберкульоз у Почаївській лаврі перехворіли багато насельників. Свого часу від туберкульозу тут помер архімандрит Антоній, а також туберкульозом хворів минулорічний духівник лаври, який помер рік тому архімандрит Георгій (Стець). Ще не менше декількох десятків насельників є носіми туберкульозу. Можливо що саме ця хвороба послабила імунітет архімандрита Іполіта який заразився коронавірусом. І якщо вчора він перебував ще у палаті в стаціонарі, то сьогодні його стан погіршився і він терміново був переведений у реанімацію.
Також є інформація з переписки заступника голови Відділу зовнішніх церковних звязків прот. Миколи Данилевича та відповідального за міжконфесійні конфлікти у Тернопільскій області, за кличкою "Шумахер", прот. Георгія Прокопчука (служиь у В. Млинівцях Кременецького району), в якій останній говорить про багато хворих в лаврі. А він, Георгій, є близькою людиною до намісника лаври митрополита Володимира і Тернопільського митрополита Сергія. Тому інформацією володіє достовірною. 
Про Шумахера тут є додаткова інформація https://zz.te.ua/moskovskyj-batyushka-z-ternopilschyny-zustricha
vsya-z-heneralom-fsb/
Також відомо, але це вже з усного повідомлення, що на Свято-Духівському скиту при Почаївській лаврі багато хворих - кашляють, хриплять, лікуються розтиранням ніг у соляній воді, прокапуються протизастудними засобами, приймають теплі ванни і парять у парілках, але всі на ногах. Хто має симптоми важкої хвороби, відправляють додому.
Також відомо, що братія лаври закликає людей ходити на служби і останнім часом в лаврі людей значно побільшало.
Сьогодні прийшла інформація що всі працівниці в лаврі, так звані "матушки", які працювали на коровнику, на митті бутилок для вина, прибирали у храмах і жили в Антоніївській церкві, у лаврському готелі і в підвалі під корпусом № 7 були розпущені по домах. А це бабушки і жінки з різних регіонів України, Булорусі, Росії і Молдови. Хоча також відомо що частина їх переховується у ідземних храмах лаври, оскільки є жителями далеких регілнів Росії, наприклад з Пермі є послушниці які таємно живуть у готелі лаври. 

«Липківство» як духовна, канонічна та еклезіологічна пр...

dima222

dima222 написал:

Шумило ще три-чотири роки тому ревно писав про руских катакомбників і зарубіжників і всячеськи плюндрував РПЦ не вважаючи її навіть канонічною церквою. Тепер так же ряно пише за РПЦ і плюндрує все українське. При цьому гарно маскуться під любител української старовини і знавця українського Афону. Така собі куропатка в клітинку - сьогодні рябоє, а завтра сідоє. низько, ницо так робити - жити в Україні і так її паплюжити. Для СБУ тут є гарне джерело для роботи...

Київська громада УПЦ (МП) перейшла в РПЦЗ

dima222

dima222 написал:

Ось так - відкрились у людей очі і втікають від Московської церкви подалі... нема там ні віри в людей, ні моралі, ні співчуття, ні духу Божого.
А мене особисто вразило те як самий крутий юриста УПЦМП витіснив православного батюшку з храму. Вот для чего нужны оказывается юристы в митрополии...
Онуфрий же просто продолжает хлопать ушами )))) 
А свщенника и людей очень жалко. Веру так можно всю расплескать.
ПС: как вариант можно переходить в ПЦУ. Там чище... В РПЦЗ счас прихожане тоже прозреют от всех этих кодов и паспортов и экуменизмов... Та же политическая будет подоплевка что и в МП. Корабль вышел в плавание, а куда приплывет, то Бог один знает. Если вообще приплывет... Топят ведь...

Битва за три буквы. Действительно ли УПЦ МП уже не заст...

dutchak1

dutchak1 написал:

Весь этот словесный хоровод имеет отношение к особого “сорта” людям, с которыми мы живем в одной стране и которые называют себя “верующими”, которые придумали себе “Бога”. Ну, в общем, малахольные такие, как несовершеннолетние дети, недееспособные. Е. Щеткина еще называет их “потребители”. В силу этой недееспособности и по примеру других государств им выделили конституционную песочницу. Правда в других государствах еще и запрет для государства влазить в песочницу...Но что не сделаешь для любимого дитя! А тут еще часть этих неразумных деток начали делить Бога и своего Бога опрометчиво прописали в соседнем государстве. С таким же успехом могли прописать на Марсе или на Венере. Игра то ведь. Но суръезные дяди начали играть в ту же игру, начали делить недееспособных на законно рожденных от правильного Бога и не совсем по закону, требуют документального подтверждения прописки Бога, нотариально подтвержденную подпись Бога...Иногда кажется что часть этих взрослых дядей и теток надо дополнительно изолировать, создать новое конституционное отделение или использовать их же методику и строить для них новую песочницу. Назовём ее Страна Д. Ну как в той детской сказке, про деревянного мальчика...

К противостоянию с Константинополем подключилась РПЦвУ:...

dima222

dima222 написал:

Почему для русскоязычной паствы открывает храм группа людей, называющая себя "Украинской Православной Церковью"? wink 

УПЦ (МП) продолжает негласно рукополагать епископов Кры...

dima222

dima222 написал:

Рукоположение сепаратиста Каллиника стало возможным как следствие новой политики команды Зеленского - безразличие к церковным вопросам и компас на сближение с русским благословили Онуфрию и Паканичу поставить еще одного русского человека в МП. Кстати ничем не лучше и новоизбранные епископы. Чем можно объяснить избрание Никодима Пустовгара как не позицией по поддержке русского мира на Черниговщине. Других заслуг у него нету...

Архієпископ-ректор Почаївської семінарії послав «сосати...

dima222

dima222 написал:

Вітання владиці Іову з Івано_Франківської єпархії УПЦ МП: спаси, Господи, владико за Ваші компліменти у нашу адресу! Знаєте, образливо до глибини душі. При скорій зустрічі у Почаєві обовязково зустрінусь з Вами і подивлюся прямо в очі... 

Чи дійде до церковного майдану?

dima222

dima222 написал:

Цікаво що офіційний сайт УПЦ МП має таку собі розлогу колонку де дублює новини із офіційного сайту РПЦ - тут і про Путіна новини і про Медведєва і про російську армію якій РПЦ будє храми... Відкриваєш сайт УПЦ а там новини про Путіна... ото радость із Patriarchia.ru 

Віряни ПЦУ відстояли у Верховному суді право на перехід...

dutchak1

dutchak1 написал:

Ну і що, хтось читав те судове рішення? З чим вітали парафіян і настоятеля храму?

25.          Тому, суд доходить висновку, що в даному випадку спір виник між засновниками та членами релігійної організації - Хустської єпархії УПЦ та релігійної громади - Релігійної громади УПЦ КП, яка вирішила змінити канонічне підпорядкування, подавши заяву про реєстрацію змін до статуту, що свідчить про приватно-правовий характер спірних правовідносин.

26.          У зв`язку з цим, судами попередніх інстанцій було помилково віднесено даний спір до       юрисдикції адміністративних судів, оскільки позовні вимоги у зазначеній справі спрямовані на захист цивільних прав позивача і з огляду на суб`єктний склад сторін спору він має вирішуватися за правилами господарського судочинства.

wink 

До недавнего времени можно было со снисходительной ирон...

dima222

dima222 написал:

Реально, перечитував іноді біографії наших архієреїв, ужасає те, що більшість немає навіть очної семінарї, і серед них найнайвищі чини архіреїв, даже предстоятелів!... ті що роками мучили свої голови і животи поклали у семінаріях, академіях і єпархіальних послушаніях - в тіні Церкви, а пронирливі і дерзновенні - керують єпархіями... парадоксіс ))) 

Тут священники УПЦ (РПЦ) говорят, мол, что признание ПЦ...

dima222

dima222 написал:

Стаття відмінна. Молодець

Отець Микола Данилевич закрив для мене можливість комен...

dima222

dima222 написал:

Многая лета, отец Андрей

УПЦ МП вже не називає ПЦУ "розкольниками"...

dima222

dima222 написал:

Дякую. Дуже вичерпно і тепер маю багато аргументів на захист ПЦУ перед знайомими з МП. Варто радіти! 

И снова перлы известного запорожского религиозно-полити...

dima222

dima222 написал:

Страшно от таких слов Луки - неужели здоровый человек может такое глаголати?