Вхід

У вас немає акаунту на Religion.in.ua? Зареєструйтесь

Українські

Вчора, 12:46   Юрій Сандул, Мирослав Ліскович Огляд ЗМІ, Українські

Для кого грали спектакль Путін і Медведчук

Для Кремля далі блокувати процес обміну полонених вже небезпечно – у цьому основна причина вчорашнього сеансу «нечуваної шляхетності»

Вчора, 11:40   Екатерина Щеткина Огляд ЗМІ, Українські

Сто лет христианства. Почему в православии место России заняла Эфиопия (ИНФОГРАФИКА)

Даже активная трудовая миграция и беженцы от войн и революций не помогли православию «засеять» другие части света семенами своей веры – так, как это сделали католики и протестанты

Вчора, 10:40   Записал Алексей Гордеев Огляд ЗМІ, Українські

Всё покорить Ему. 10 самых интересных историй благовестия в светских университетах

В начале сентября Содружество студентов-христиан Украины (коротко “ССХ Украина”) — миссионерское движение, которое специализируется на подготовке лидеров для евангелизации в университетских стенах — запустило любопытный флешмоб. Акция мотивировала евангельских христиан делиться историями благовестия в ВУЗах. В итоге на свет появились рассказы, которые фиксируют целостный миссионерский опыт проактивных христиан...

Вчора, 09:40 Огляд ЗМІ, Українські

6 історій, що пояснюють зростання впливу протестантів у Східній Європі

До 500-річчя Реформації російськомовна «Медіамережа» об’єднала зусилля журналістів п’яти країн Східної Європи, щоб розповісти про життя протестантів і зростання їхнього впливу в регіоні.

16 11 2017   Ірина Федоляк Огляд ЗМІ, Українські

Тріщать форпости РПЦ

На Прикарпатті не вщухають конфлікти довкола Української православної церкви Московського патріархату. Відмовилися від її впливу жителі сіл Острівець та Рогиня на Городенківщині, Старий Гвіздець на Коломийщині. У Богородчанах чиновники вживають заходів, щоб виселити представників УПЦ МП з Домініканського собору, а в Івано-Франківську – з приміщення у центрі міста. У селі Оболоня на Долинщині священик, представник московської церкви, мав намір збудувати храм, проте громада виступила проти.

16 11 2017   Дмитро Шурхало Огляд ЗМІ, Українські

Церква запізнилася із Реформацією, яка почалася знизу – священик Петро Балог

500 років тому – 31 жовтня 1517 року – чернець ордену святого Августина, вчений-богослов Мартін Лютер оприлюднив свої знамениті 95 тез. Так він протестував проти продажу індульгенцій. З цього моменту почався протестантський рух, який розділив єдину на той час Католицьку церкву. Цей учинок мав величезні наслідки для європейської історії, а потім – і для світової. Про початок Реформації Радіо Свобода розмовляло з істориком Петром Котляровим та викладачем богослов’я з Інституту релігійних наук імені Томи Аквінського, ченцем-домініканцем, священиком Петром Балогом.

16 11 2017   Алла Котляр Огляд ЗМІ, Українські

Чудо Зои Береговой

Для Зои Береговой чудо — в ее вере в Бога. Для меня — просто в вере. В том числе и в то, что рассказав жизненную историю этой женщины, возможно, мне как-то удастся помочь Зое Береговой и ее мужу с еще одним чудом — осуществлением их мечты достроить центр адаптации для детей — выпускников интернатов. 

15 11 2017   Виталий Виноградов Огляд ЗМІ, Українські

Форум ассоциации христиан-журналистов собрал в Киеве 350 медийщиков (репортаж)

3-4 ноября Nivkihall (Киев, Украина) принимал более 350 журналистов и медийщиков со всех уголков страны. К ним присоединились 30 спикеров из всех типов медиа. Все это – Новомедиа Форум, масштабная площадка для профессиональной реализации, место собрания медийного сообщества на основе профессиональных стандартов и ценностей.

15 11 2017   Анна М'ятка Огляд ЗМІ, Українські

Школярі села Космирин страйкують із вимогою спорудження нової школи

Таку «погоду» на Бучаччині роблять місцеві аміші — представники релігійного руху, які не визнають благ цивілізації. Особливо гостро постала потреба у новій школі в селі Космирин.

15 11 2017   Підготувала Ніна Поліщук Огляд ЗМІ, Українські

Секуляризация, толерантность, и культурные войны: интервью с социологом Вячеславом Карповым

Об этом мы говорили с американским социологом русского происхождения Вячеславом Карповым, профессором факультета социологии Западного Мичиганского университета (Western Michigan University), который также занимается исследованиями в области сравнительной социологии религии.

14 11 2017   Михайло Якубович Огляд ЗМІ, Українські

"Ханська" Україна. Кордони минулого

«Ханська Україна» проти «Новоросії»: що закарбовано в історичній пам’яті?

14 11 2017   Татьяна Деркач Огляд ЗМІ, Українські

Казаки-разбойники: ЧВК на службу у УПЦ МП? Часть 8. Белоцерковская епархия

Сколько епархий УПЦ МП — столько и историй о пророссийских ЧВК. Особенность такая. Сегодня, кстати, уже 8-я часть — Белоцерковская епархия

14 11 2017 Огляд ЗМІ, Українські

Не потрібно виправдовувати свої беззаконня «чудом» — Івано-Франківська єпархія відповіла на інтерв’ю «капеланів» УГКЦ «Апострофу»

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує відповідь Івано-Франківської єпархії на провокаційне інтерв’ю «капеланів» УГКЦ «Апострофу».

14 11 2017   Лилия Рагуцкая Огляд ЗМІ, Українські

Иконы русского царя и президента Украины в аду: на Прикарпатье разгорается громкий скандал

Капелланы УГКЦ о сути конфликта с Московским патриархатом в Коломые

13 11 2017   Євген Зарудний Огляд ЗМІ, Українські

Два світи — два способи життя

Переслідуванням і руйнуванням культу своєї провини адепти "Русского мира" демонструють фіктивність і потворну штучність такого світу.

13 11 2017   Сергій Махун Огляд ЗМІ, Українські

Реформація: народження нової Європи

31 жовтня 1517 року (500 років тому) Мартін Лютер оприлюднив 95 тез,  які засуджували зловживання під час продажу індульгенцій

13 11 2017   Світлана Лелик Огляд ЗМІ, Українські

Хто такі косиловці? Музей підпільної церкви в Яремче вражає тихою мужністю священиків

У Дорі є хата, де в радянські часи діяла семінарія УГКЦ. Незважаючи на облави КДБ і постійний нагляд, отець Михайло Косило готував тут священиків. Тепер його учні зробили тут перший в Україні музей підпільної церкви.

13 11 2017   Андрій Юхименко Огляд ЗМІ, Українські

Велика реформа. Протестантська революція Мартіна Лютера змінила не тільки церква, а й всю західноєвропейську цивілізацію

Революція змінила не тільки церква, а й прискорила людей багато працювати і займатися бізнесом

10 11 2017   Вахтанг Кіпіані Огляд ЗМІ, Українські

"Мученик Іван Мойсеїв". Історія християнина в Радянській Армії

Він був звичайним юнаком. Звичайним сином. І звичайним військовослужбовцем. Але він вірив у Бога і це стало причиною репресій і, зрештою, звірячого вбивства. 45 років тому.

10 11 2017   Інтерв'ю взяла Ірина Шевченко Огляд ЗМІ, Українські

Терористи бувають різного віросповідання. Наприклад, «Російська православна армія» на Донбасі…

Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма», шейх Саід Ісмагілов в інтерв’ю УНІАН розповів про українських мусульман в окупації, про різницю між мусульманами Західної і Центральної Європи, світовий тренд ісламофобії, антимусульманську політику Кремля і про те, чому Іслам в Росії перебуває під контролем ФСБ.

Шейх Саид Исмагилов: Террористы бывают любого вероисповедания. К примеру, "Русская православная армия" на Донбассе…

Подробности читайте на УНИАН: https://www.unian.net/society/2134696-sheyh-said-ismagilov-terroristyi-byivayut-lyubogo-veroispovedaniya-k-primeru-russkaya-pravoslavnaya-armiya-na-donbasse-no-nikto-nikogda-ne-ispolzoval-termin-pravoslavnyiy-terrorist.html
Шейх Саид Исмагилов: Террористы бывают любого вероисповедания. К примеру, "Русская православная армия" на Донбассе…

Подробности читайте на УНИАН: https://www.unian.net/society/2134696-sheyh-said-ismagilov-terroristyi-byivayut-lyubogo-veroispovedaniya-k-primeru-russkaya-pravoslavnaya-armiya-na-donbasse-no-nikto-nikogda-ne-ispolzoval-termin-pravoslavnyiy-terrorist.html

10 11 2017   Екатерина Щеткина Огляд ЗМІ, Українські

Удобная роль жертвы. Почему Украина забыла о своих палачах

Мы героизируем свою разномастную воинскую славу, но проходим мимо тех, кто отстаивал свое право на человеческое достоинство и свободу в индивидуальном и совершенно безнадежном поединке

10 11 2017   Роман Тищенко Огляд ЗМІ, Українські

Чи є Христос на Facebook? Отець Георгій Коваленко — про комунікацію по-християнськи

Колишній речник УПЦ (МП) — про свою просвітницьку роботу з людьми, які ідентифікують себе як «просто православні».

9 11 2017 Огляд ЗМІ, Українські

Візантинізація Єрусалиму: об’єднання християн чи втрата ідентичності

Беручи до уваги те, що Єрусалим був колискою християнства і що Церква Єрусалиму мала такий великий вплив на інші Церкви в питаннях літургії, цікавим є те, що Єрусалим не лише втрачав власну літургійну традицію впродовж століть після арабського завоювання 638-ого року, але ще й в результаті того прийняв літургію Царгороду-Візантії. Про процес візантинізації розповів у публічній лекції в рамках Святкового тижня УКУ Даниїл Ґаладза, професор Віденського університету.

9 11 2017   Розмовляла Лана Самохвалова Огляд ЗМІ, Українські

Війна РФ проти української церкви – один із напрямів їхньої боротьби проти України

Чи відбувається ще щось, окрім конфліктів та очікувань? Чого нам чекати далі? Про це ми говоримо з одним із найвпливовіших українських релігієзнавців – народним депутатом України Віктором Єленським.

9 11 2017 Огляд ЗМІ, Українські

«Української держави у 1918 не існувало, Львів – то є польське місто» – заява віце-консула Марека Запура

Провокаційна антиукраїнська заява Віце-консула Марека Запура прозвучала 6 листопада 2017 року в Рівному – повідомив, історик, завідувач відділу Рівненського обласного краєзнавчого музею – Ігор Марчук.

НОВИНИ

Всі матеріали

останні коментарі

Як готувалася зрада...

Філософ

Філософ написал:

Звичайно що зле...УГКЦ як Східна Церква із східним обрядом мала б бути. А "гібридом" де латинство змішане із візантійством.

Як готувалася зрада...

В. Ясеневий

В. Ясеневий написал:

А що таке синдром Хомишина7 Це зле ,чи добре? Це позитивно , чи негативно? А може це не згубно ,а спасенно? Прочитайте , будь ласка, ДВА ЦАРСТВА  священномученика ГРИГОРІЯ ХОМИШИНА  і Ви все зрозумієте, що УГКЦ свою місію уже завершила зведенням храмів і т.д. А суспільство і народ не зуміла захистити і вберегти від всіх проявів зла і гріха. Тому наш наро і пропадвє...7
В УПЦ объявили антинародным "рождественское" решение ...

Onufriy

Onufriy написал:

архиепископ Климент — Этим решением Верховная Рада показала, что ей нет дела до мнения народа Украины

Трохи кумедно, що арх.Климент сам собі приписав роль виразника волі народної. 
Дійсно, а хто ж іще наділений конституційним правом говорити від імені українського народу
, як не п.Климент?.. feel Ну,.. відразу після ОнуфріяБ та сакрального КГ?
депутаты стремятся ослабить подавляющее доверие к церкви

ЗлодЬи суще!! angry

Добре, що керівник відділу уміє разити підступних депутатів мечем своєї філігранної логіки! fellow

Поправді скажу вам - якщо дозволити католикам святкувати Різдво, то це відразу обвалить к лихій годині всю теперішню шалену довіру мирян до святої укоханої РПЦ (Пу) wink 

В Австралії відкрили храм УПЦ КП, а в Португалії — свар...

Onufriy

Onufriy написал:

замовчування, що церква належить саме до Моськовського Патріархату, - це звичайне шахрайство

Ну чому ж звичайне?.. smile Це шахрайство віросповідне, адже у "моськовському" проповідується кирилівська єресь святоросійського етнофілетизму

Тріщать форпости РПЦ

dutchak1

dutchak1 написал:

Ось гарний матеріал на РІСУ

https://risu.org.ua/ua/index/monitoring/religious_digest/69000/

Cуперечка щодо права власності та юрисдикційного підпорядкування Православної Церкви св. Георгія Змієборця у Львові (1920-ті рр.)

І порівняти з сучасними реаліями  - наскільки ми здичавіли за такий малий проміжок часу. Чи були завжди такими дикунами і варварами? Ну і чим не приклад цивілізованих відносин? «за храм точились майнові та юрисдикційні суперечки між Румунською та Польською автокефальними православними церквами (ПАПЦ)» - цивілізовані суперечки йшли між церквами! Майно ніколи, як і тепер, не було власністю парафії, громади чи міфічного загального зібрання! В суперечці тільки за один храм(!!!) у справі підшито 631 арк. І це складає складає листування Міністерства ісповідань з Православною митрополією у Польщі, Міністерством закордонних справ, посольством Республіки Польща у Бухаресті та консульством у Чернівцях, а також з львівським воєводою. Потім, як випливає з листа Міністерства закордонних справ до Міністерства ісповідань, польські дипломати(!!!) не вважали доцільним педалювати розгляд подібних питань і обстоювати права Варшавського митрополита. “До того часу поки не затверджено автокефалії Православної церкви в Польщі, політичні резони вимагають великої обережності(!!!) у вирішенні даної проблеми” – підкреслено в листі. Не педалювали, не вимірювали патріотизм церкви, не давали це на розсуд напівграмотним релігієзнавцям, не трясли різними законами чи проектами законів, не трясли  вимогами до держави негайно автокефалію реєструвати! І, як і передбачали в МЗС, у практичну площину переговори перейшли лише після залагодження питання про автокефалію Православної митрополії в Польщі (відповідний Томос Вселенського Патріарха було підписано 13.11.1924 р.). 4 лютого 1925 р. митрополит Діонисій написав нового листа до міністерства, в якому зазначив, що найкращим способом вирішення суперечки може бути купівля храму. Митрополит(!!!) не збирав загони віруючих і напіввіруючих, які квасили носи односельчанам, пікетували, мітингували, шукали віри в судах. Митрополит писав листа і як християнин, як цивілізована людина просив продати храм! А як не було грошей то не ламав замки на храмі а просив допомоги у держави не поліцією і судом а грошима. Цивілізований світ, в який ми премося, збудований на вірі і на приватній власності.

Структуры УПЦ были замешаны в политических проектах Кре...

josephus

josephus написал:

Адесит просит 6-8 000 $ на что либо ... феереческий лохотрон... wink  

Духовенство УПЦ здає кров онкохворим дітям

Onufriy

Onufriy написал:

священики єпархії регулярно здають кров.. 6 листопада священики знову зібралися у обласній лікарні та здали кров

Радує регулярний, жертовно-одностайний колективізм священиків єпархії

Втішає також, що у відповідності до Нагірної проповіді, ліва рука єпархіальної доброчинності не відає про те, що робить права 

Не здивуюся, якщо і день 6 листопада (навечеріє світлого празника) було обрано не випадково

Як готувалася зрада...

Onufriy

Onufriy написал:

зміст провокаційної брошури Шарона-Королєвского викликав несприйняття навіть серед найбільших його симпатиків та однодумців. Зокрема, митрополит А. Шептицький, який майже сорок років близько приятелював з автором, був головним його довголітнім спонсором і натхненником, змушений був зауважити, що цій книжці «бракує милосердя»

Якщо вже і Шептицький опинився в одному москвоманському товаристві з Шароном, Костельником та НКВД, то що повинно зупиняти Бергольйо чи 
Шевчука?..

Важко Автору перти проти рожна... feel

Святослав (Шевчук) заявив, що УГКЦ вже зараз починає говорити про потребу українсько-російського примирення

Як готувалася зрада...

Onufriy

Onufriy написал:

Трагедія грекокатоликів у тому, що вони сприйняли папізм, але папізм не приймає їх
Нашій Церкві відкрито і публічно вказали на її вторинне місце

Більш-менш тверезим людям в УГКЦ боляче, що їх продали. Причому оцінили їх дуже дешево, - лагідний єзуїт продав їх за битий гріш обіцяного сопричастя з московським гейклубом

Віряни УГКЦ у пастці, виходу з якої (у межах католицтва) не існує: в
шановуєте "пам’ять мучеників та ісповідників за єдність з Католицькою Церквою"? - буде вам єдність! (А можливо - будуть і мученики). Готуйтесь, - путінський екуменізм уже недалечко

Позбутися путінщини можна лише спекавшись папізму

Як готувалася зрада...

Філософ

Філософ написал:

У Автора явний синдром "хомишинства..."

В Москве возмутились репликой архиепископа УПЦ (МП), ко...

Філософ

Філософ написал:

Скоріш УПЦ МП це "ДНР" чи "ЛНР". Провели у Хракові 1992 році свій псевдособор, як ОРДЛО свої фейкові референдуми. І тепер щось там "вєщают" про сепаратизм.

Бюрократия вместо Бога

Onufriy

Onufriy написал:

А щодо "любові до сатани" - то це не була метафора

1.Любов неминуче породжує прощення. Якщо хтось проповідує "любов до радянських катів" взагалі, то це означає заклик до прощення всієї банди НКВД. Не якогось розкаяного грішника, а саме безбожної системи

2.Гебівці були (і є) не лише ворогами "простих" людей, - вони гонителі Церкви і віри Христової, а отже і самого Спасителя Світу Ісуса Христа
Любити катів Ісуса Христа - чи це не занадто для християнина?.. Навіть для православного? Навіть для представника У/РПЦ? request

Дорогий Автор вважає, що християнину личить проповідувати любов до ворогів Господніх?!.. Якщо так, то КГ зі своїм етнофілетизмом, проти нього - просто підліток....
...
П.С. Чи не було на пророчиці Деборі Духа Святого, коли вона промовляла відомі багатьом слова: 
Нехай отак згинуть усі вороги Твої, Господи! А хто любить Його, той як сонце, що сходить у силі своїй! (Книга Суддів 5:31)

Церковнослов'янська мова: російська чи українська?

Onufriy

Onufriy написал:

Цитата: АРХМ АВВАКУМ
Нам українцям, було би набагато легше говорити про тотожність тільки української мови з древньо словянською
 
1.А чи не погарячкував шановний коментатор, зараховуючи себе до українців? fellow
2.Звідки він узяв, що центром етнофілетизму є Львів, а не сакральна Москва?
3.Який дивак де говорив про тотожність української і "древньо слов'янської" мов?. feel

wink І що воно таке взагалі - "древньо слов'янська мова"?..

Церковнослов'янська мова: російська чи українська?

Філософ

Філософ написал:

В Галичині "российским" народом, могли себе називати хіба, що москвофіли, яких було тоді немало. Галичани себе називали русинами, рускім народом. Лише поступово наступила тенленція йменувати себе українцями. До цього немало приклався Іван Франко...
Ще потрібно пам'ятати, що грецький відповідник терміну "Русь"- "Росія" (наголос на О), стосувався нинішньої України. Навіть титул Петра Могили був "Київський, Галицький і всія Росії". А за Московією термін "Росія" (чи як вимовлять самі московити Расія) закріпився завдяки реформам Петра І та "духовноно регламенту" Феофана Прокоповича.
Тому нинішня Росія має до Русі таке ж "відношення" як Румунія до Римської імперії.
А в Галичині (та й зараз в Україні) росіян називають за їх дійсно етнічною назвою - москалями.

Церковнослов'янська мова: російська чи українська?

АРХМ АВВАКУМ

АРХМ АВВАКУМ написал:

Нам українцям, було би набагато легше говорити про тотожність тільки української мови з древньо словянською(а, не російської та білоруської, разом), якби в джерелах до 19 сторіччя(14, 15, 16, 17, 18 століття) зустрічалось хоть зрідка, хочь деінде, хоть малесеньким манюсеньким натяком-намёком таке заповітне та любиме нами слово Україна. Уви. Нема ніде! (далі йде російський текст...) Зигзаги истории таковы, что даже Львовские старопечатные книги и люди проживающие во Львове, этом центре этнофилетизма с его оголенным восламененным нервом галицкого украинства, именовали себя раньше, как это ни странно, не украинским, а росийским родом, причем через два сс) Чудовищно звучит, не правда ли? Но, это факт истории. Не буду голословным, прибегну к фактам, к беспристрастным страницам львовских древностей... 

https://ru.wikipedia.org/wiki/Адельфотес

http://irbis-nbuv.gov.ua/cgi-bin/irbis_ir/cgiirbis_64.exe?Z21ID&I21DBN=ELIB&
amp;
amp;P21DBN=ELIB&S21STN=1&S21REF=10&S21FMT=online_book&C21COM=S&a
mp;a
mp;S21CNR=20&S21P01=0&S21P02=0&S21P03=FF=&S21STR=00000451