Вхід

У вас немає акаунту на Religion.in.ua? Зареєструйтесь

Українські

23 02 2022 Огляд ЗМІ, Українські

Непарадний Крим: лавандове село Тургенівка – підфарбоване погруддя Леніна та церква на замку

Село Тургенівка відоме в Криму насамперед своїми лавандовими полями, під час цвітіння. Тим часом, Тургенівка – велике село, в якому живе майже півтори тисячі людей, діють дитячий садок і школа, є православний та мусульманський храми. Історія села, яке до депортації кримських татар мало назву Теберті, простежується мінімум на шість століть. Перейменовано у 1945 році на честь льотчика, майора Павла Степановича Тургенєва, який загинув під час визволення Криму поблизу села у травні 1944 року. Як сьогодні живе Тургенівка-Теберті, побачила кореспондентка Крим.Реалії.

22 02 2022 Огляд ЗМІ, Українські

Особенности благовестия на Востоке Украины. Из рассказов миссионеров

Тяжелое социально-экономическое положение восточного региона Украины, особенно после начавшихся в 2014 году военных действий, приведших к разрухе и без того вымирающие села; «суетная жизнь, переданная от отцов», выражающаяся в многовековых языческих обрядах; так называемая православная вера, которая сводится к формальности и слепому следованию традициям; и отношение недоверия как образ жизни обусловливают специфику благовестия в этом крае.

21 02 2022 Огляд ЗМІ, Українські

Як молодий священник-реформатор модернізує село

29-річний священник Іван Городицький повернувся з Франції у маленьке село на Львівщині і змінив не лише життя вірян, а й цілої громади. Опалення, освітлення, сортування сміття - дивіться, як він модернізує свою ОТГ.

21 02 2022 Огляд ЗМІ, Українські

«Якщо крадеш гроші платників податків, биття чолом в церкві тебе не виправдає». Андрій Андрушків — про українських політиків і церкву

Чому Томос не допоміг Петру Порошенку підвищити рейтинг на минулих президентських виборах, чи показує себе в релігійному житті країни Володимир Зеленський та чому церква не підтримує ратифікацію Стамбульської конвенції в Україні, розповідає Андрій Андрушків.

18 02 2022 Огляд ЗМІ, Українські

Зловещая угроза окружает миссионеров в Украине

Снежное и морозное январское утро. Прогуливаясь неподалеку от нашей квартиры у Киевской Богословской Семинарии, я заметил, что движения на дорогах стало меньше. Соседи по дому возвращаются из магазина с несколькими 5-литровыми бутлями воды и запасом консервов. Настроение в городе более спокойное. Братья в семинарии хотят знать, будет ли уезжать наша семья — так же, как уехали уже многие экспаты. Это произошло в связи с тем, что 130 тысяч российских военных — с тысячами танков и артиллерией — угрожающе расположились близ северных, восточных, юго-восточных и юго-западных границ Украины.

17 02 2022   Єпископ Євстратій (Зоря) Огляд ЗМІ, Українські

Посилення російської агресії та голосне мовчання Московського патріархату

Ви помітили, як Московський Патріархат в Україні, очільники якого так наполегливо добивалися/добиваються права, всупереч закону, надсилати своїх капеланів до українського війська, ГОЛОСНО МОВЧИТЬ тоді, коли перед народом і державою постав виклик посилення російської агресії?

17 02 2022 Огляд ЗМІ, Українські, Закордонні

Інтерв'ю митрополита Бориса Ґудзяка: «Відповідаючи на покликання, яке ми отримали при Хрещенні, ми розділяємо страждання з українським народом»

«Відповідаючи на покликання, отримане у Хрещенні, ми розділяємо страждання з українським народом», – каже український католицький митрополит Філадельфії Борис Ґудзяк в інтерв'ю для EWTN. «Молимося, щоб не відбулося ескалації насилля».

16 02 2022 Огляд ЗМІ, Українські

Смарагд. Убивство українця українцем як початок польського православ’я

8 лютого 1923 року ректор Волинської (Холмської) духовної академії, як би зараз сказали – апологет “русского міра”, архімандрит московської церкви Смарагд підступно застрелив із револьвера патріаршого екзарха Польщі, прихильника автокефілії польської православної церкви, митрополита Варшавського і Холмського Георгія.

15 02 2022 Огляд ЗМІ, Українські

"Наші вчинки повинні свідчити про Бога", — протоєрей Андрій Нагірняк про соціальне служіння і миробудування

Протоєрей Андрій Нагірняк, заступник голови відділу соціального служіння УГКЦ, про те, де у ці тяжкі часи шукати Бога і де Його точно немає. А також – що таке соціальне служіння і як, зважаючи на такі виклики, воно здійснюється.

15 02 2022 Огляд ЗМІ, Українські

Протоієрей УПЦ Миколай Данилевич: «Захист своєї Батьківщини є обов’язком кожного громадянина»

Україна переживає важкі часи. До війни, яка триває уже восьмий рік, додалась інформація про ймовірний широкомасштабний наступ на сході, півночі та півдні країни. Не додає позитиву і четверта хвиля пандемії коронавірусу. В такі часи, як ніколи гостро стоїть питання об’єднання суспільства, віри, єдності, в тому числі і Церков. Про те, якої позиції дотримуються щодо цього в Українській Православній Церкві та чи може допомогти миру в Україні ймовірна зустріч Папи Франциска та  Патріарха Кирила – протоієрей, заступник голови відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ, настоятель храму святителя Спиридона Триміфунтського в Києві Миколай Данилевич.

15 02 2022 Огляд ЗМІ, Українські

Мирослав Маринович, віцеректор Українського католицького університету: «Вірю, що зірка України засяє»

Мирослав Маринович – дисидент, правозахисник, засновник Української Гельсинської спілки, віцеректор Українського католицького університету… Однак ці та решта титулів не відображають його справжнього масштабу, величини. Він – моральний авторитет, до думки якого прислухаються, слово якого має вагу. Бачить та осмислює те, що приховане від більшості, й дуже чітко препарує те, що відбувається в Україні.

14 02 2022 Огляд ЗМІ, Українські

Переслідування ПЦУ в Криму є системними та послідовними

Протягом усіх років окупації АР Крим та м. Севастополя Православна Церква  України (до 2019 року носила назву Українська Православна Церква Київського патріархату)[1] потерпає від політики цькування її окупаційною владою.  Даний матеріал має на меті висвітлити основні елементи цієї політики та проаналізувати її як системне явище.

14 02 2022 Огляд ЗМІ, Українські

Відлучення від церкви, або Як у РПЦ анафема стала політичним інструментом

4 лютого 1690 року собор РПЦ наклав анафему «хлібопоклонницькій єресі» на релігійні твори українських авторів Петра Могили, Кирила Ставровецького, Іоаникія Галятовського, Лазаря Барановича, Антіна Радивиловського, Єпіфанія Славинецького.

11 02 2022 Огляд ЗМІ, Українські

Чортова дюжина патріарха: підсумок 13 років правління очільника РПЦ

Сьогодні на LB.ua проводимо церковну інвентаризацію спадку патріарха Кирила – у якому стані церква йому дісталася, а також звершуємо аудит його діяльності на найвищій церковній посаді.

11 02 2022 Огляд ЗМІ, Українські

Портрети дітей Володимира та англійське графіті: що побачив Борис Джонсон у Софії Київській

Під час робочого візиту в Україну, що відбувся на тлі зростання напруженості на українсько-російському кордоні, прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон знайшов час для відвідин Софійського собору. Його супроводжували Президент Володимир Зеленський, міністр культури Олександр Ткаченко та директорка заповідника Неля Куковальська. Екскурсію для прем’єра проводила екскурсоводка “Софії Київської”, письменниця Ганна Городецька. Ми попросили її детальніше розповісти про цей візит.

10 02 2022 Огляд ЗМІ, Українські

Як змінювалась релігійність українців з 2000 року. Короткий переказ великого дослідження Центру Разумкова

Центр Разумкова щороку організовує круглий стіл «Релігія і влада в Україні: проблеми взаємовідносин». І перед кожним проводить спеціалізоване опитування про релігію. І так уже 20 років поспіль. Одні й ті самі питання. З року в рік.

9 02 2022 Огляд ЗМІ, Українські

«Вихід»: колишній священник УПЦ (МП) про «прихований світ» російської церкви в Україні

В кінці минулого року Ігор Савва видав книжку про свій досвід перебування в УПЦ (МП). Радіо Свобода побувало на її першій презентації, яка відбулася у Запоріжжі.

8 02 2022 Огляд ЗМІ, Українські

«Хабар чи гроші на собор»: який зв'язок має Польська православна церква з Росією та чому критикує ПЦУ?

Gazeta Polska опублікувала матеріал, в якому стверджується, що в грудні 2021 року делегація російського Фонду підтримки християнської культури та спадщини разом з представниками Російської православної церкви (РПЦ)відвідала очільника Польської автокефальної православної церкви (ПАПЦ) митрополита Саву, а також Білостоцько-Гданську єпархію, її очільника єпископа Якова та відомий православний монастир у Польщі на горі Грабарка. Цікаво, що згаданий фонд було створено 23 грудня 2019 року, єдиним засновником його виступає російська державна корпорація «Росатом», яку контролює, через посаду голови наглядової ради, перший заступник керівника адміністрації президента Росії Сергій Кирієнко.

7 02 2022 Огляд ЗМІ, Українські

Священник не має права поширювати антивакцинаторські ідеї: голова УГКЦ Святослав Шевчук

Ми планували цю розмову давно, і після різдвяних свят випала нагода пів години поспілкуватися з очільником Української Греко-Католицької Церкви, Блаженнішим Святославом Шевчуком. Вдалося коротко зачепити одразу три важливих теми

4 02 2022 Огляд ЗМІ, Українські

Шокуюча історія України. Чому були підірвані головні українські святині

 Рівно 70 років тому, на 43 день німецької окупації в Києві прогримів потужний вибух. Клуби диму та пилу піднялися над сакральним для нашої країни місцем — Києво-Печерською Лаврою. А коли вони осіли, постала страшна картина. На місці одного з найдавніших храмів України — Успенського собору — люди побачили суцільні руїни. Церква була підірвана. Довгий час аж до наших днів багато істориків були переконані, що храм знищили нацисти. Але сьогодні з’являється багато фактів, які свідчать про те, що за злочином стояла інша сила.

3 02 2022 Огляд ЗМІ, Українські

У таборі смерті він бачив Бога...

У родині Ковчів чи не всі чоловіки були священниками. Тож, коли на світ з’явився Омелян, не важко було здогадатися, який шлях обере собі цей хлопчина із села Космач на Івано-Франківщині.

2 02 2022 Огляд ЗМІ, Українські

Блаженніший Святослав Шевчук: «Бог з нами навіть у такі драматичні часи»

Наша розмова з очільником Української греко-католицької церкви архієпископом Святославом Шевчуком про завдання церкви під час війни, про погляди Папи Франциска в контексті української кризи, про співпрацю церков із державними установами, та головне — про сенси, надію і світло, яких ми зараз потребуємо найбільше.

1 02 2022 Огляд ЗМІ, Українські

Святогірська група. Що досліджують діалогові групи з непідконтрольними територіями. Частина 2

Цьогоріч Харківський інститут соціальних досліджень провів опитування про ставлення українців та українок до подолання наслідків війни. 80% опитаних вважають, що це війна з Росією і вирішення конфлікту буде залежати насамперед від неї. Реальним повернення окупованого Донбасу вважають 70%, Криму ― 57%.

31 01 2022 Огляд ЗМІ, Українські

Застосування постанов Верховного Суду України в державно-церковних відносинах

Аналіз почнемо з постанови Великої Палати Верховного Суду від 06 квітня 2021 року по справі № 910/10011/19 (надалі — Постанова від 06 квітня 2021 року) [1].  Зміст справи — конфлікт при зміні канонічного підпорядкування релігійної організації “Релігійна громада Свято-Покровської парафії села Сутківці Ярмолинецького району Хмельницької єпархії Української Православної Церкви”

31 01 2022 Огляд ЗМІ, Українські

«Від заборони Кирила до скасування автокефалії»: які сценарії суду над РПЦ

Що таке Синаксис Пентархії? Які в нього привілеї та повноваження, які є сценарії канонічних санкцій щодо Московської патріархії – від найм’якшого до найжорсткішого, а також як збиратимуть голоси для засудження РПЦ – читайте в матеріалі LB.ua.

НОВИНИ

Всі матеріали

популярне
останні коментарі

При участии «Кремлевской стратегии» и духовничестве мит...

MichaelWeP

MichaelWeP написал:

Вы вашу . Предлагаю также посмотреть пользительные сайты https://tinyurl.com/2pmdaqvf магнитный корректор осанки выравнивает линию позвоночника АКЦИЯ! -53% СКИДКА https://tinyurl.com/2dwm7zb7 Безопасное лечение спины без дорогих операций АКЦИЯ! -53% СКИДКА https://tinyurl.com/2pmdaqvf магнитный корректор осанки АКЦИЯ! -53% СКИДКА https://baoly.ru/d3d3 магнитный корректор осанки АКЦИЯ! -53% СКИДКА https://baoly.ru/74 Безопасное лечение спины без дорогих операций АКЦИЯ! -53% СКИДКА @good= 52dsffg6$%^dsgewtettt

Глава УПЦ (МП) закликав Путіна «негайно припинити брато...

Onufriy

Onufriy написал:

Дивовижно, але Онуфрій навіть засудження московської агресії використав для пропаганди "мишебратства" і єресі "єдинокупелія":
"просимо негайно припинити братовбивчу війну. Український і російський народи вийшли із Дніпровської купелі хрещення"

Глава ПЦУ засудив спільну агресію РФ і Білорусі проти У...

Onufriy

Onufriy написал:

Війна проти України породжена багаторічною проповіддю проклятої єресі "російського світу"

Церкви в Україні не платять податків? Пояснюємо, які са...

dutchak1

dutchak1 написал:

Стаття з суміші цитат напівграмотних спеців, розведена такими ж напівграмотними штатними релігієзнавцями.

Депутати з УПЦ (МП) зареєстрували законопроєкт про скас...

dutchak1

dutchak1 написал:

Якщо вони такі-сякі, то давайте тут, читачі і редактори, самим пропонувати і обговорювати зміни до релігійного закону, які необхідно внести. Вихідна позиція, і тут такі-сякі праві - в цій редакції релігійний закон в частині переходу парафій ніхто не виконує.
  • Нравится

Синод ПЦУ звинувачує УПЦ (МП) у тиску і захопленні храм...

dutchak1

dutchak1 написал:

Зрозуміло, що в нас відносини між деякими церквами складні, але Заява Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України) від 24 Травня 2021 “Щодо систематичного втручання.....” в тому місці, де йдеться про рішення Великої Палати Верховного Суду по справі № 910/10011/19, є дуже неякісний текст. Можна догадуватися, що це цілком продукт українських юристів, які працюють чи надають послуги ПЦУ і цей текст сьогодні завдає шкоди репутації ПЦУ. Взагалі, до явища “український юрист” необхідно підходити дуже обережно. “Український юрист” це як “Советское шампанское”, і не советское і не шампанское. Що відбулось в дійсності? Там, на початках, було опубліковано тільки вступну і резолютивну частину, де дійсно позивачу було повністю відмовлено в задоволенні позову що і було, очевидно, юристами ПЦУ сприйнято як рішення про законність такої зміни підпорядкування. Тут треба було почекати повного тексту рішення, яке появилось тільки через місяць. Рішення складне і коротко його можна викласти так. Позивачам було відмовлено в задоволені позову в зв'язку з тим, що в дійсності релігійна громада с. Сутківці, Хмельницької області не змінила свого підпорядкування, не вийшла з юрисдикції Російської Православної Церкви в Україні (яка іменує себе УПЦ) та не ввійшла до Православної Церкви України. Про це свідчить навіть сьогоднішній запис про громаду в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. І суд пише, що реєстрація змін до статуту незавершена. Завершена буде тільки після внесення змін в ЄРД і тільки тоді це буде рахуватись змінами в статуті, які потім можна позовом визнавати недійсними, а "судове рішення про задоволення такої позовної вимоги є підставою для приведення суб`єктом державної реєстрації відомостей про Релігійну організацію, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, у відповідність до відомостей статуту Релігійної організації в попередній редакції".

О переходах из УПЦ МП в ПЦУ и визите патриарха Варфолом...

dutchak1

dutchak1 написал:

Очевидно йдеться про судове рішення, яке опубліковано на днях - рішення Великої Палати Верховного Суду по справі №910/10011/19 щодо законності зміни релігійною громадою с. Сутківці, Хмельницької області свого підпорядкування. Але треба ще чекати, там тільки вступна та резолютивна частини. Почитаєм, проаналізуєм, цікаво ж як суд розрулить ті правові гібриди, які утворені нашим придуркуватим релігійним законом. 😁

О, сколько нам открытий чюдных,

Готовят просвещенья дух...

Андрій Юраш: релігійні організації «не можуть не реагув...

dutchak1

dutchak1 написал:

Як кажуть земляки - "пустився берега" wink 

Голова Юрвідділу УПЦ (МП) домагається звільнення Андрія...

adminos

adminos написал:

Дякуємо за зауваження. Посилання в тексті новини виправили, також можете перейти безпосередньо до новини 2018 року:
"Парламент пошел навстречу верующим УПЦ (МП), которые хотели её переименования"

Голова Юрвідділу УПЦ (МП) домагається звільнення Андрія...

dutchak1

dutchak1 написал:

  Покажіть нам оте "самі віряни УПЦ (МП) і просили перейменувати свою конфесію".  Не відкривається. 

Гаряче Різдво. Московський патріархат скасовує рішення ...

dutchak1

dutchak1 написал:

Там ще все попереду... В Рахівському районному суді Закарпатської області є справа № 305/2247/19 і прийнята ухвала про прийняття та призначення до розгляду про визнання неповноважними загальних зборів релігійної організації «Релігійна громада Української Православної церкви Свято-Успенського храму с. Ділове Рахівського району Закарпатської області, проведених 17 лютого 2019 року, визнання недійсними і скасування рішень загальних зборів релігійної організації, оформлених Протоколом № 1 від 17 лютого 2019 року і зобов`язання третіх осіб вчинити певні дії. Призначене підготовче засідання на 09:30 годин 11 березня 2021 року.

Крім того є касація у Верховному Суді і ухвалено відкрити касаційне провадження у цій справі, витребувати із Рахівського районного суду Закарпатської області цивільну справу № 305/2229/19 за позовом релігійної організації «Релігійна громада Свято-Успенського храму Української православної церкви» (Православної церкви України) до ОСОБА_1 , третя особа - ОСОБА_2 , про зобов`язання вчинити дії.

Надіслати учасникам справи копії касаційної скарги та доданих до неї документів, роз`яснити їм право подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, у строк до 22 січня 2021 року.



Моральні аксіоми Сьомого Вселенського Собору

dutchak1

dutchak1 написал:

Ствердження, що в часи "священного союзу" Церкви та держави існувало громадянське суспільство яке чимало потерпало - дуже сміливе. Ну а благочестивій імператриці Ірині було набагато легше збирати Собор названий Церквою Сьомим, Святим, Вселенським і розлядати питання які, на думку Д.Таргонського, були особливо важливими. В імператриці не було необхідності зважувати на такі дурниці, як права людини чи різні там міжнародні конвенції, які її майже примушували підписувати і заставляли потім гармонізувати власне законодавства із ЄС, . Не було і в неї необхідності переконувати віруючих в її намірах “йти в Європу”. Ну а ствердження автором, що у нас є політичний тиск на віруючий електорат — це з опери “Мы живём, под собою не чуя страны, Наши речи за десять шагов не слышны”

При участии «Кремлевской стратегии» и духовничестве мит...

Ruzanablons

Ruzanablons написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://fedorovkarb.ru/lazernyj-proektor-dlya-rozhdestva/

Пастор Андрей Гамбург: «Пост — это личное решение челов...

Ruzanablons

Ruzanablons написал:

Уникальный лазерный проектор, который мгновенно превращает любую стену, дом или потолок в созвездие тысячи и тысячи огней. Можно использовать как внутри помещения, так и на улице. Просто включите его в сеть - и наслаждайтесь! Быстрая доставка! Скидка! Успей заказать! https://bit.ly/38IU8X4