Вхід

У вас немає акаунту на Religion.in.ua? Зареєструйтесь

Українські

Сьогодні, 09:40   Дмитро Горевой Огляд ЗМІ, Українські

Так будет у нас своя автокефальная церковь?

Президент намекает, что «сейчас есть уникальный шанс» для достижения мечты многих украинцев и «Украина как никогда близка к этому». Недавно, на Пасху, Порошенко встречался с Вселенским патриархом...

Вчора, 15:10   Петро Порошенко Огляд ЗМІ, Українські

Виступ Президента України у Верховній Раді щодо звернення до Вселенського Патріарха

Я хочу наголосити, що в моїй роботі вона, Церква, була пріоритетною - і в моїй передвиборчій програмі, і з перших же днів президентства...

Вчора, 15:07   Таїсія Алексєєва Огляд ЗМІ, Українські

Між Порошенко і Константинопольським Патріархом відбулися секретні перемовини

Отримання Томосу Українською православною церквою Київського патріархату - відновлення історичної справедливості. Москва щодо України — лише дочірня організація. Про це в коментарі Gazeta.ua розповіла релегієзнавець Людмила Филипович.

Вчора, 12:53   Віталій Портников Огляд ЗМІ, Українські

«Велика кількість єпархій Московського патріархату перейде до канонічної української православної церкви» – Палій

Гості програми «Ваша Свобода»: Сергій Здіорук, провідний науковий співробітник відділу гуманітарної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень; Руслан Халіков, релігієзнавець; Олександр Палій, історик і політичний експерт.

Вчора, 12:47   Таїсія Алексєєва Огляд ЗМІ, Українські

Експерт розказав, як українській церкві відірватися від Москви

Незалежність церкви Київського патріархату залежить від єдності держави і вірян.  Про це в коментарі Gazeta.ua розповів релігієзнавець і філософ Олександр Саган.

Вчора, 12:38   Ігор Петренко Огляд ЗМІ, Українські

Єдина помісна церква: Хто зіграє на руку Московському патріархату

Після зустрічі президента Петра Порошенка з лідерам фракцій парламенту, на якій він повідомив, що УПЦ КП та УАПЦ всі ієрархи підписали звернення до Константинопольського патріарха Варфоломія про автокефалію єдиної української православної церкви, відповідне звернення голови держави оперативно було подано до Верховної Ради...

Вчора, 10:48   Богдан Барабанов Огляд ЗМІ, Українські

"Коли людина падає на дно, шлях один — підійматися нагору"

У людини немає іншого виходу після падіння до низу, як підійнятися нагору. Так вважає вінницький священик української православної церкви Назарій Давидовський. Gazeta.ua відібрала найскравіші цитати про життя, церкву та кохання.

Вчора, 09:40   Дмитро Горєвой Огляд ЗМІ, Українські

Анафема: історія і сучасність церковного прокляття

В церковному житті є таке поняття – анафема. Навколо нього багато шуму, страхів та таємниць. В цьому матеріалі ми розглянемо суть поняття анафеми, що вона собою являє, коли виникла, якою буває та до яких наслідків призводить.

18 04 2018   Маргарита Ормоцадзе Огляд ЗМІ, Українські

Армянская Украина: как народ сохраняет связь с родиной и традициями

«Моя боль — твоя боль». Этот древнейший духовный принцип — одна из основ культуры армянского народа, который столетиями живет рука об руку с украинцами. Для каждого армянина связь со своей землей и своими традициями — это священная история, которую они в той или иной степени сохраняют и в Украине.

18 04 2018   Максим Михайленко Огляд ЗМІ, Українські

Тому що послідовний. Как Орбан построил в Венгрии полную стабильность

Любопытно, что в пропаганде правящей партии каким-то образом уживаются обертоны мирового заговора финансистов известного происхождения и претензия Орбана на то, чтобы быть последней надеждой иудейско-христианской культуры Старой Европы. Это позволило ему закрепить за собой роль иконы для крайне правых сил всего мира и Немезиды для либеральных правительств, борющихся с популистами.

18 04 2018 Огляд ЗМІ, Українські

«Відмінності таки можуть нас об’єднати у Христі», - Маргарет Майєр («Реновабіс») про СЕР-2019 в Україні

З 27 липня по 1 серпня 2019 року  Львів прийматиме 150 делегатів цього великого парафіяльного саміту.

17 04 2018   Екатерина Щеткина Огляд ЗМІ, Українські

Кошачьи метки Кремля. Как наемники Вагнера служат даже мертвыми

"Русская кровь" - это такая жидкость, которая сохраняет стойкий запах веками. Вот совсем недавно патриарх Кирилл напоминал болгарскому президенту Шипку и пролитую там "русскую кровь"

17 04 2018   о. Петро Балог Огляд ЗМІ, Українські

Папа Франциск і традиція

13 березня 2018 року минуло п’ять років від моменту обрання на Столицю Апостола Петра кардинала з Аргентини, першого єзуїта на цьому Папському Престолі, Хорхе Маріо Берґольйо, який взяв собі ім’я «Франциск». За ці п’ять років знайшов багато прихильників у світі, і одночасно багато ворогів у Церкві. Звичайно, віднайшов теж прихильників у Церкві, проте кількість супротивників тут, здається, перевищує всі попередні понтифікати.

17 04 2018   Екатерина Щеткина Огляд ЗМІ, Українські

Гендер по-украински. Почему боевые подруги в парламенте лучше шоферов с массажистами

Даже если женщина имеет прекрасное образование, успешную карьеру за плечами и ни разу в жизни не осквернила маникюр борщом, переступая высокий порог власти, она оказывается вровень с кухаркой

16 04 2018 Огляд ЗМІ, Українські

“Гнида бандерівська”: чернівецького священика-патріота звільнили з Руської Православної Старообрядницької Церкви

Архієрейський собор Руської Православної Старообрядницьої Церкви позбавив сану настоятеля храму у Чернівцях отця Леонтія. Офіційно – через наклеп, хоча прихожани церкви Різдва Христового, де служить священик, вважають –  звільнення напряму пов’язане з проукраїнською позицією церковнослужителя. Віряни розповіли “Релігійній правді”, що священики-старообрядці, які приїхали сюди з Росії, постійно обзивали батюшку”гнидою бандерівською” та “уніатом”. А за духовну опіку над українським воїном, отцю Леонтію постійно дорікали: “Ти духівник комбата Калініна, який убиває “русских братьев”. “РП” вирішила розібратися у цій ситуації.

16 04 2018   Екатерина Щеткина Огляд ЗМІ, Українські

"Китайская операция" Франциска. Как католиков в Китае будут доставать из катакомб

Католическая церковь в случае нормализации отношений с правительством КНР может собрать неплохой урожай на китайских духовных нивах

16 04 2018   Записав протоієрей Владислав Софійчук Огляд ЗМІ, Українські

Великоднє інтерв’ю Блаженнішого Митрополита Онуфрія

Яким чином прості рибалки змогли розповсюдити по світу звістку про Воскресіння Христове? Чому на Великдень не відспівують померлих? Чи потрібно постувати перед Причастям у дні Світлої седмиці? Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує інтерв’ю Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія «Церковній православній газеті».

13 04 2018 Огляд ЗМІ, Українські

Єленський: Багато вірян не розуміють, чому маленька албанська церква має автокефалію, а велика українська – ні

Єдина «провина» Української православної церкви Київського патріархату в тому, що вона вийшла з-під впливу Москви...

13 04 2018   Татьяна Заровная Огляд ЗМІ, Українські

Охранявшая Януковича СБУ и «профашистская» Лавра. 4 года спустя никто не наказан

Оккупация материковой Украины началась в Славянске 12 апреля 2014 года. Пришельцы из-за поребрика подкатили к горотделу милиции. Поджарые, отлично экипированные, без опознавательных знаков. Привязали трос к древнему пазику и решетке на 1 этаже, театрально «взяли крепость». Сразу подтянулись местные алкаши и наркоманы, водрузили триколор. «Рос-си-я! Ура-а!». Градоначальница успокоила зевак, назвав захватчиков «нашими ребятами»...

13 04 2018   Татьяна Деркач Огляд ЗМІ, Українські

Президентско-православные маневры

Похоже, 2018 год пройдет под знаком выстраивания противовесов и поиска сдержек в сфере государственно-церковных отношений в Украине.

12 04 2018   Костянтин Анікеєв, Віктор Кармазенюк Огляд ЗМІ, Українські

Військові капелани лікують душі бійців

Капелани обмінялися досвідом. Українське й Американське біблійні товариства організували під Києвом тренінги для українських душпастирів. Українські капелани розповідають про свої методи й переймають досвід американських колег.

12 04 2018   Наталія Малиновська Огляд ЗМІ, Українські

Олександр Саган: Помісна церква – нині це життєва необхідність для України

На думку вченого-релігієзнавця, провідного наукового співробітника відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Сковороди НАН України Олександра Сагана, конституювання помісної церкви стало б гарним запобіжником подальшій русифікації України. Окрім того, церква може зіграти позитивну роль у налагодженні мирного життя на окупованих територіях після закінчення збройного конфлікту.

12 04 2018 Огляд ЗМІ, Українські

Про роботу медичних бригад у прифронтовій зоні в рамках акції «Папа для України»

Два роки поспіль мешканці прифронтових сіл мають доступ до медичних послуг завдяки різноманітним програмам акції «Папа для України». Однією з таких програм стали мобільні бригади кваліфікованих медичних працівників Грецького медичного центру «Гіппократи», які чотири рази на тиждень виїжджають у міста та села вздовж лінії фронту, де здійснюють огляд пацієнтів і видають необхідні медикаменти.

11 04 2018   Спілкувалась Світлана Шереметьєва Огляд ЗМІ, Українські

Ми всі в Україні потребуємо широкого внутрішнього діалогу – митрополит УПЦ Антоній

Перед святом Великодня Realist поспілкувався на різні теми як церковного, так і суспільного життя з керуючим справами Української православної церкви, митрополитом Бориспільським і Броварським Антонієм.

11 04 2018   Екатерина Щеткина Огляд ЗМІ, Українські

Пасха и гагилки. Церковный коучинг в канун сезона бикини

В преддверии Пасхи человек, успевший пожить в СССР, остро ощущает грань между "до" и "после"

НОВИНИ

Всі матеріали

останні коментарі

Виступ Президента України у Верховній Раді щодо звернен...

Onufriy

Onufriy написал:

Але президент багато у чому добряче правий - оскільки "російський світ", це дійсно єресь, то:
Томос стане ... торжеством Православ'я

Виступ Президента України у Верховній Раді щодо звернен...

Onufriy

Onufriy написал:

київські князі дуже необачно заснували Москву

Вкралась прикра помилочка: київські князі не мають ніякого відношення до заснування суздальським боярином Степаном Кучкою вищезгаданого сільця Кучково smile

Помилочка № 2 - про "російський світ" правильніше казати, що це не "політична єресь", а етнофілетична... Так доречніше

В УПЦ (МП) хочуть спочатку "єдину Церкву", а потім ав...

В. Ясеневий

В. Ясеневий написал:

А чи міг би ПОЛЮБИТИ ГОСПОДЬ НАШ ІСУС ХРИСТОС УКРАЇНСЬКУ ЦЕРКВУ КИЇВСЬКОГО ПАТРВАРХАТУ БЕЗ БЛАГОСЛОВЕННЯ НА ТЕ РПЦ ,ЧИ УПЦ МП???    ЦЕ ПИТАННЯ , ВЛАСНЕ, ДО ПРЕДСТАВНИКІВ ЦИХ ЦЕРКОВ. ТА ЯКЩО ІСУС ЗАЛЕЖНИЙ ВІД УПЦ МП ЧИ РПЦ(ПРО ЦЕ ТІЛЬКИ ВОНИ ЗНАЮТЬ), ТО ПРО ГОДІ Й ГОВОРИТИ...

В УПЦ (МП) хочуть спочатку "єдину Церкву", а потім ав...

Олександр

Олександр написал:

Батюшка намагається показати свій великий розум, та без знання історії МП це не виходить. А слова «не буде тому що не буде» — свідчать про відсутність аргументів, та запеклу ненависть до України.

Та якщо очільник зрадник, то як підлеглий може бути порядним?

Протоиерей Чаплин готовит «черную революцию»

Tim

Tim написал:

шо,опять?© кружок ревнителей благочестия v2.0 ?
Я бы даже не говорил о полной осознаности действий этого человека. Увы,часто приходилось мне общаться и видеть алкашей. Сева -пример высокообразованного,достигшего высот человека, которого погубила водка. Чего только с бодунища не померещится. И на полном сурьёзе. я даже не хотел бы изучать мотивы высказываний стиля "это е..ное православие", и демонстративное поедание хавбургера Великим постом этим борцом за чистоту канонов...
Не упивайся вином,в немже есть блуд...
а то,что его не одёргивают  -так сами ж об этом и мечатают. Убедить всех вокруг,что великие идеи великого фюрера -единственно правильные. Что только благодаря правильному пути правильного фюрера православные и могут быть сейчас нестесненными...это же мечта всего  Синода ещё с 1950х-1970х.

«Мы совершенно не боимся разрушения крупных городов». В...

В. Ясеневий

В. Ясеневий написал:

Православний нацизм і біснування - одне і те ж.

«Мы совершенно не боимся разрушения крупных городов». В...

Onufriy

Onufriy написал:

Жрець російського бога Чаплін перебуває десь посередині поміж правосланим нацизмом і біснуванням. Власне - одне другому не заважає

Терпимість священного началія РПЦ до згаданого богохульника непогано характеризує всю контору

Не пожать плоды, не взрастив их. «Русский мир» и правос...

Onufriy

Onufriy написал:

Кураєв курйозно пропагує "російський світ" wink - "з людським обличчям"
Концепция «Русского мира» была изначально прекрасной

"Споконвічно" - це коли? У часи графа Уварова, чи генерала Чєрняєва? feel
Щодо "споконвічної прекрасності" ідейок "російського світу":
Свого часу засновник згаданої "концепції"- 
ген. Чєрняєв з воцерковленими святоросійськими салдатікамі героїчно приєднав до московщини "Туркестан". Тобто, якби не боголюбивий россалдатік з ножичком, то узбеки так ніколи б і не дізналися про "дитячу сльозинку'" Достоєвського ...

Але Кураєв "бажає думати", що "російський світ" виник із кучерів Пушкіна... wink
І тепер розшукує диваків, яким все ще можна впарити 
"распрекрасния" ідеї рівноапостольного генерала Чєрняєва 

Єрусалимський патріарх молиться за Україну і бажає глав...

В. Ясеневий

В. Ясеневий написал:

ДНР-івські та ЛНР-івські Архієреї, священики та миряни, як і всі Церкви  в Україні і навіть ПОНТИФІК в РИМІ, також моляться за мир в Україні. ТІЛЬКИ КОГО ГОСПОДЬ МАЄ ВИСЛУХАТИ І ДОПОМОГТИ...???

«Мы совершенно не боимся разрушения крупных городов». В...

В. Ясеневий

В. Ясеневий написал:

Может ли кто-нибудь и как это заявление повязать с учением ХХРИСТА???

Єрусалимський патріарх молиться за Україну і бажає глав...

Філософ

Філософ написал:

На підставі канонів гундяївців немає бути в Україні. Чому вони порушують канони про які самі так багато говорять?

Керуючий справами УПЦ (МП): «Як «ЛДНР» мають повернутис...

Філософ

Філософ написал:

Пан Паканич як завжди багато фантазує <...>

Відредаговано.
адмін

Унікальна знахідка давньоєгипетського релігійного письм...

Onufriy

Onufriy написал:

Працю кандидата св. наук можна доповнити даними безсмертної Википедії:
По свидетельству римского историка Иосифа Флавия, египетский историк Манефон (IV—III вв. до н. э.) сообщал, что фараон приказал переселить в каменоломни всех прокажённых и больных другими болезнями. Прокажённые избрали своим предводителем гелиопольского жреца Осарсифа, который после изгнания сменил имя на Моисей. Осарсиф (Моисей) установил для сообщества изгнанных законы и повелел не вступать в общение ни с кем, кроме связанных с ними единой клятвой. Он также возглавил войну против фараона. Однако в войне переселенцы потерпели поражение, и армия фараона преследовала разбитых врагов до пределов Сирии[17]. Однако Иосиф Флавий называет сведения Манефона «вздорными и лживыми»[18]. По мнению Флавия, Моисей был сделан начальствующим над египетским войском против эфиоплян, вторгнувшихся в Египет до самого Мемфиса, и с успехом поразил их[19].
Курйозно, але за Манефоном, сини Ізраїлеві дійсно "не є етнічною спільнотою", а хунта Мойсея дійсно "порушила" єгипетські закони і "розпочала" братовбивчу (з єгиптянами) війну wink

Іншими словами, з огляду на "праці" Манефона, "святоєгиптянам" свого часу єгиптофобська Мойсеєва хунта допекла добрячепринаймні їхнім воканонічненим історикам було точно не до жартів... feel  

Аспекти львівських погромів

Onufriy

Onufriy написал:

Скільки взагалі у Львові залишилося євреїв?
...близько десятка ті,  для яких рідна мова ідиш і вони її не втратили від народження. У Львові також є такі люди,  які ... ідентифікують себе євреями. Думаю, таких приблизно  6-7 тисяч

belay 
Яд Вашем наразі відмовив Андрею Шептицькому в званні Праведника народів світу. Поки Українська держава сама не звернеться... до президента Ізраїлю... нічого в цій ситуації не зміниться

Думається, навряд чи вони сидять і напружено чекають винятково нашого звернення

Попробовали бы они это сделать в мечети

В. Ясеневий

В. Ясеневий написал:

Почти все здесь - истина. Кроме ...  боязни Архиереев всех наших традиционніх Церквей (УПЦ КП,УГКЦ, УАПЦ) принятия Закона о праве общины самим выбирать к какой Церкви им принадлежать. Думаю, что для всех Владык главное и  на первом месте - это сохранить структуру своей Епархии. Им не так страшно и, думаю , все равно, какие у них попы  (образованные, необразованные, хорошие проповедники или нехорошие, очень духовные или совсем бездуховные ...и т.д.), главное чтобы были ПОСЛУШНЫМИ( ибо  спослушание - выше поста и молитвы, учат ( т.е. зомбируют) своих подопечных рабов их ВЛАСТИТЕЛИ. А если послушание идет вразрез ЗАПОВЕДИ ЛЮБВИ, КАК ТОГДА БЫТЬ? Всегда и во всем - слушать свои духовных наставников и - все! Разве они могут ошибаться? Они покрывают все грехи своих верных.