Religion.in.ua > Україна > Україна та Польща запропонують 16 церков Карпат до списку ЮНЕСКО

Україна та Польща запропонують 16 церков Карпат до списку ЮНЕСКО


12 01 2012
Міністр культури Польщі Боґдан Здроєвські передав міністру культури України Михайлу Кулиняку пропозицію щодо подання переліку із 16 дерев’яних церков в Карпатах на території обох держав на внесення у Список світової спадщини ЮНЕСКО. Також польський урядовець попросив скласти необхідні документи до Центру світової спадщини UNESCO у Парижі. 

Міністр культури Польщі Боґдан Здроєвські передав міністру культури України Михайлу Кулиняку пропозицію щодо подання переліку із 16 дерев’яних церков в Карпатах на території обох держав на внесення у Список світової спадщини ЮНЕСКО. Також польський урядовець попросив скласти необхідні документи до Центру світової спадщини UNESCO у Парижі. Про це інформує Zaxid.net з посиланням на прес-службу міністерства культури Польщі.

Спільна пропозиція Польщі та України має бути складена до кінця січня цього року, це дозволить розпочати процедуру зарахування церков до списку UNESCO ще в 2012 році.

Відповідно до інформації міністерства культури Польщі, запропоновано 8 церков на території Підкарпатського та Малопольського воєводств Польщі та 8 на території України.

До української частини переліку запропоновано Церкву Зіслання Святого Духа у с. Потелич, Жовківського району Львівської області, Церкву св. Духа у м. Рогатин, Івано-Франківської області, Церкву святого Юра у м. Дрогобичі Львівської області, Церкву св. Трійці у м. Жовква Львівської області, Церкву Різдва Пресвятої Богородиці у с. Нижній Вербіж, Коломийського району Івано-Франківської області, Церкву Вознесіння Господнього у с. Ясіня Рахівського району Закарпатської області, Церкву св. арх. Михаїла у с. Ужок Великобережнянського району Закарпатської області.


Повернутися назад