Religion.in.ua > Україна > Православні і греко-католики святкують Обрізання Господнє

Православні і греко-католики святкують Обрізання Господнє


14 01 2022
14 січня за новим стилем православні і греко-католики України святкують Обрізання Господнє – велике (але не двонадесяте) свято, повідомляє "Релігія в Україні".

Православні і греко-католики святкують Обрізання ГосподнєОбрізання з часів Авраама у іудеїв здійснювалось над восьмиденними хлопчиками і служило знаменням входження в Заповіт з Богом (Буття 17:14, Левит 12:2-3). При обрізанні немовляті давалось ім'я. Ісус Христос, що походив у плоті з племені Авраама, був також обрізаний на восьмий день після Свого народження і названий Ісусом – іменем, пророкованим Діві Марії архангелом Гавриїлом (Лука 1:32; 2:21). Таким чином, Обрізання Господнє - це також свято наречення Господа іменем Ісус.

Святкуванням обрізання Церква стверджує віру в те, що Ісус Христос був Боголюдиною і прийняв істинне тіло людини, а не мниме і примарне, як учили, наприклад, докети.

У Новому Заповіті обряд обрізання поступився місцем таїнству хрещення, прообразом якого він був.

Початок свята Обрізання відноситься до перших століть християнства. У IV ст. зі святкуванням Обрізання було поєднано святкування Василя Великого, тому в цей день здійснюється літургія святителя Василя Великого.

Свято триває один день і служить одночасно завершенням свята Різдва Христового. В Католицькій Церкві після початку 1970-х рр. свято Обрізання не входить до загального календаря.


Повернутися назад