Religion.in.ua > Україна, Відео > В Тернополі та Києві очільники самооборони майдану і ВК "Наступ" заявили, що ніяких силових дій в Почаївській лаврі й Десятинній церкві не буде

В Тернополі та Києві очільники самооборони майдану і ВК "Наступ" заявили, що ніяких силових дій в Почаївській лаврі й Десятинній церкві не буде


7 03 2014
Минулого тижня на засіданні тернопільського прес-клубу, де розглядалося питання про ситуацію в Почаївській лаврі, виступив комендант самооборони майдану Іван Ковалик, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Рomisna.

Минулого тижня на засіданні тернопільського прес-клубу, де розглядалося питання про ситуацію в Почаївській лаврі, виступив комендант самооборони майдану Іван Ковалик, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Рomisna.

Комендант самооборони майдану Іван Ковалик заявив, що не можна вчиняти ніяких силових дій в Почаївській лаврі, аби опоненти не використали це проти нової влади і не розкололи Україну за конфесійною приналежністю.

Нагадаємо, що недавно в Почаївській лаврі сталося непорозуміння: монахи прийняли паломників за нападників.

Також стало відомо, що 28 лютого у мережі було розповсюджено звернення київського осередку Всеукраїнського комітету «Наступ». За повідомленням Православія в Україні, ВК «Наступ» звинувачував Десятинний монастир в бажанні захопити землі Десятинного провулку і збирався виступити, щоб цьому перешкодити. Тому братія монастиря попросила молитовної підтримки у вірян та закликала усіх бажаючих прийти до храму. Наступного дня, 1 березня, прес-служба «Наступу» у себе на сайті повідомила, що анонсована вчора головою Київського міського осередку «Наступу» Романом Федчуком акція на захист Десятинного провулку не передбачала жодних захоплень чи силового протистояння.

В Тернополі та Києві очільники самооборони майдану і ВК "Наступ"  заявили, що ніяких силових дій в Почаївській лаврі й Десятинній церкві не буде

«В нас на сайті не було жодної інформації про захоплення храму. Перекручено було наше повідомлення, у якому зазначалося, що ми збираємося біля будівництва Київського Патріархату, щоб захистити людей від провокацій», -- сказав голова ВК "Наступ" Роман Секелаза. На запитання прихожанина Десятинного монастиря про те чи може керівник «Наступу» пообіцяти, що надалі від організації не буде виходити таких повідомлень, які можуть викликати різну трактовку, і як наслідок хвилювання вірних УПЦ, Руслан Секела запевнив: «Наша організація ніколи за її існування (більше 3-х років) ніяких агресивних дій по відношенню до церков не вела. Ми ніколи ніяких дій проти храмів не проводили і в майбутньому цього ніколи не буде. І я обіцяю, що з нашого сайту ніколи такої інформації не буде поширюватися».

В момент коли віряни поступово почали розходитися, підійшли представники «Восьмої сотні» - представники громади Майдану. Міхнюк Олег, керівник сотні, розповів, що дізнавшись про можливу загрозу провокацій, вони підтягнулися на Десятинний провулок, аби забезпечити порядок. Біля двадцяти чоловіків у камуфляжах встали посередині між групами, які виниклии біля Десятинного провулка, 3 та храмом. Коли вони побачили, що тут все мирно, то так само тихо пішли.

Нагадаємо, що 25 лютого активісти заблокували будівництво апартаментів УПЦ Київського Патріархату в Києві, вважаючи, що будівництво незаконно ведеться на залишках історичної Десятинної церкви.


Повернутися назад