Непорозуміння в Почаївській лаврі: монахи прийняли паломників за нападниківУ Почаїв поїхала тернопільська "Жіноча самооборона" зі священиками. Вони пояснюють, що завітали туди, аби помолитися за спокій та справедливість у країні. Проте їх спочатку сприйняли за нападників. Непорозуміння уже вирішили, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на місцеві 20 хвилин.

У Почаївській лаврі автобуси з Тернополя зустріли з підозрами, що буде захоплення. Навіть готувались до захисту святині.

- Можливо, буде захоплення, - говорив журналістам по телефону 25 лютого о 10.30 черговий привратник лаври (воротар), який відмовився представитися. - Ми будемо захищати святиню.

Жодних перевірок у лаврі тернополяни робити не будуть, переконує керівник "Жіночої самооборони" Марія Чашка. Це, мовляв, не їхня місія.

- Ми зараз перебуваємо біля пам’ятника борцям за Незалежність, - розповідала Марія Чашка. - Правимо панахиду за героями, які загинули у Києві. А також молимося за майбутнє України.

Жодних конфліктів та порушень громадського порядку у Почаєві не було, запевняють правоохоронці.

- Сьогодні, 25 лютого, до Почаєва приїхали кілька сотень активістів з Тернополя, жіноча сотня та священики, щоб помолитись за країну, - повідомляють у секторі зв’язків з громадськістю УМВС України в Тернопільській області. - Панахиду відспівали поблизу пам’ятника січовим стрільцям, що в центрі міста. Спроб пройти на територію лаври ніхто не чинив. Громадський порядок під час заходів забезпечували працівники Почаївського відділення міліції та представники громадського об’єднання “Охорона громадського порядку”.

На прес-конференції "Почаївська лавра: українські святині -- українському народу" 24 лютого комендант Самооборони Майдану Тернопільщини Іван Ковалик заявив: "Потрібно вести перемовини щодо цього питання на вищиому церковному рівні. Нехай керівники церков ведуть перемовини щодо Почаївської лаври. До того ми, як громада, як самооборона повинні не дозволити розкрадати Почаївську лавру, вберегти її безпеку".

Теги: