Religion.in.ua > Україна > Луцький екзархат УГКЦ відмежувався від Рівненського меморандуму

Луцький екзархат УГКЦ відмежувався від Рівненського меморандуму


20 11 2014
У заяві за підписом Луцького екзарха УГКЦ єпископа Йосафата (Говери) зазначається, що священик, який підписав документ, не мав повноважень підписувати неузгоджений з вищою церковною владою текст...

Луцький екзархат УГКЦ оприлюднив заяву з приводу підписання Рівненського меморандуму. У заяві за підписом Луцького екзарха УГКЦ єпископа Йосафата (Говери) зазначається, що священик, який підписав документ, не мав повноважень підписувати неузгоджений з вищою церковною владою текст, а тому будь-які підписи представників УГКЦ в даному Меморандумі є не дійсними, повідомляє "Релігія в Україні".

"Нещодавно в м. Рівному був підписаний Меморандум про єдину Україну та єдину Українську Помісну Православну Церкву, який заторкнув цілий ряд важливих суспільно-церковних питань, -- говориться у заяві. -- Було також запропоновано і Луцькому екзархату УГКЦ висловити свою позицію відносно тем, які піднімалися в Меморандумі. УГКЦ разом з іншими Українськими Церквами і релігійними організаціями з тривогою спостерігає за суспільними і церковними викликами сьогодення, сприяє міжрелігійному діалогу та співпраці. Ми вболіваємо над проблемою поділу, який існує між Православними Церквами в Україні. Наша Церква всіляко заохочує розвиток діалогу для досягнення єдності Православних Церков, але при цьому переконана, що такий діалог є внутрішньою справою самих православних вірних України".

Як зазначається у заяві, "Меморандум є пригадкою, пам’яткою. Що стосується церковної єдності, то найкращою пригадкою для кожного християнина є слова Господа нашого Ісуса Христа: «щоб усі були одно» (Ів.17,21). Однак, питання пошуку шляхів, які ведуть до подолання розділень між християнами не може відбуватися без компетентної церковної влади".

Луцький екзархат УГКЦ звертає увагу, що текст Меморандуму неодноразово змінювався, а сам Меморандум був ініціативою представників обласної державної адміністрації. "Натомість, питання церковної єдності мають вирішуватися в форматі взаємної поваги, діалогу та узгодження самими Церквами, -- йдеться у заяві екзархату. -- Під час підписання згаданого Меморандуму був присутній місцевий священик, настоятель громади УГКЦ в м. Рівному. Він не мав повноважень підписувати неузгоджений з вищою церковною владою текст, за що йому винесено канонічне попередження. Тому будь-які підписи представників УГКЦ в даному Меморандумі є не дійсними".
 

Як повідомлялось, підпис під текстом Меморандуму серед православних єпископів поставив і правлячий єпископ Луцького екзархату УГКЦ Йосафат. Проте з останньої його заяви випливає, що від Луцького екзархату було поставлено підпис настоятеля громади УГКЦ в м. Рівному.

Свої підписи відкликали також митрополити УПЦ (МП).


Повернутися назад