Religion.in.ua > Україна > Віряни УПЦ прийшли до парламенту з протестом проти обшуків, допитів і Об'єднавчого Собору

Віряни УПЦ прийшли до парламенту з протестом проти обшуків, допитів і Об'єднавчого Собору


14 12 2018

Віряни УПЦ прийшли до парламенту з протестом проти обшуків, допитів і Об'єднавчого СоборуВ УПЦ (МП) заявляють, що офіційно не чинитимуть громадського опору Об'єднавчому Собору Православної Церкви в Україні, проте лояльно ставляться до неофіційних протестів мирян, повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні".

13 грудня заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ (МП) протоієрей Микола Данилевич заявив: «Можу офіційно заявити, що Церква не планує будь-яких форм протесту проти “об’єднавчого Собору”, який відбудеться в Києві 15 грудня. Ми жодним чином не будемо перешкоджати цьому і брати участь в цьому установчому “Соборі” (я би так його назвав, тому що він не об’єднавчий – нас там не буде) теж не будемо».

Водночас в соціальних мережах УПЦ (МП) протягом станніх днів регулярно ходили анонси з закликом взяти участь в молебнях, "молитвенных стояниях" тощо під стінами Верховної Ради України. Дійсно, за даними Нromadske.ua, 14 грудня тут зібралися близько ста прихильників УПЦ (МП). Учасники мітингу зазначають, що прийшли, аби висловити протест проти обшуків та допитів, які провели у священнослужителів Московського Патріархату працівники Служби безпеки України.

Також серед причин мітингу невдоволення Об'єднавчим Собором і страх, що в прихожан УПЦ (МП) церкви відберуть. «Ми зібралися під Верховною Радою напередодні ось цього Об’єднавчого собору, яким нам навязують іншу церкву. Нам їх не треба, у нас є своя церква. Ми також вийшли, бо боїмося, що в нас відберуть наші церкви», — сказала учасниця мітингу Олена.

«У нас під Верховною Радою є мироточивий хрест. Ми сюди і прийшли. Особисто я не йшов на чийсь заклик, просто проходив поруч і долучився до молитви», — сказав священнослужитель Олександр.

Інформацію про акцію підтвердив речник УПЦ (МП) архієпископ Климент (Вечеря). Він поблажливо поставився до цього заходу. На запитання журналіста, чи виступає УПЦ (МП) організатором акції, Климент зазначив, що Церква скаладається не лише зі священнослужителів, а й з мирян. Більше того, на сайті УПЦ (МП) висвітлили протестну акцію вірян.

Віряни УПЦ прийшли до парламенту з протестом проти обшуків, допитів і Об'єднавчого Собору

Напередодні, 13 грудня, СБУ розповіла, як митрополита УПЦ (МП), намісника Києво-Печерської лаври Павла (Лебідя) намагалися використовувати спецслужби РФ для зриву Об'єднавчого Собору. За словами представників СБУ, митрополит мав координувати проведення масових заходів вірян проти Об'єднавчого Собору, під час яких планувалося влаштування зіткнень і заворушень.

Фото Сhurch.ua


Повернутися назад