Religion.in.ua > Україна > Парафії УГКЦ продовжують нищити пам'ятки сакральної архітектури

Парафії УГКЦ продовжують нищити пам'ятки сакральної архітектури


1 07 2019
Синод УГКЦ у травні 2019 р. зобов’язав духовенство неухильно дотримуватися вимог інструкцій щодо будівництва, розпису і збереження храмів, проте це рішення не знайшло відгуку на рівні місцевих парафій, які продовжують нищити пам'ятки архітектури, повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні".

27 червня Музей митрополита Андрея Шептицького у Львові опублікував на своїй сторінці у Фейсбуці про події у с. Великий Дорошів Жовківському районі Львівської області.

"Днями жителі с. Великий Дорошів з "благословення" свого священника знищили дзвіницю 1874 р. Знову маємо акт вандалізму, який не буде покарано. Люди!!! Скільки можна нищити свою історію!!! Давайте одразу скажемо, що ми дикий народ. Який не має своєї історії..." — йдеться у дописі працівників музею.

Раніше, 15 травня, у церкві Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ у Славському на Львівщині розпочали ремонт, під час якого знищили автентичні розписи початку ХХ століття авторства Модеста Сосенка та Юліана Буцманюка. Крім того, з підлоги збили плитку, виготовлену на фабриці Івана Левинського. Львівська облдержадміністрація збирається судитися зі Славською громадою, яка допустила нищення історичної пам'ятки.


Повернутися назад