Religion.in.ua > Україна > Посольство Нідерландів провело круглий стіл з активізації релігійної складової в миротворчому процесі України

Посольство Нідерландів провело круглий стіл з активізації релігійної складової в миротворчому процесі України


23 01 2020
Посольство Нідерландів провело круглий стіл з активізації релігійної складової в миротворчому процесі УкраїниУ Києві в Посольстві Королівства Нідерландів нещодавно відбувся круглий стіл у форматі експертної дискусії на високому рівні, що присвячений активізації релігійної складової в миротворчому процесі та для налагодження діалогу. До участі в дискусії були запрошені представники влади, лідери релігійних спільнот, досвідчені експерти та представники міжнародних організацій, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Slovoproslovo.info.

Завдяки миротворчій організації ПАКС учасники познайомилися з нідерландським досвідом щодо зміцнення релігійної толерантності та забезпечення свободи віросповідання. Також поділилися українськими здобутками і викликами, передусім пов’язаними із російською агресією.

ПАКС (лат. РАХ) – це найбільша миротворча організація в Нідерландах. Понад 70 років ПАКС співпрацює з людьми в (пост)конфліктних регіонах та зацікавленими громадянами для створення справедливих і мирних спільнот у світі. ПАКС працює над захистом цивільного населення, незалежно від політичних поглядів та віросповідання. У 2017 р., спільно з партнерами із коаліції проти використання ядерної зброї (ІСАІМ), ПАКС отримав Нобелівську премію миру.

Метою вищезазначеного проекту є реалізація заходів, які сприятимуть захисту прав та свобод релігійних громад завдяки роботі з громадянами, релігійними лідерами, громадянським суспільством та владою. ПАКС спільно з місцевими партнерами та досвідченими експертами має на меті виявлення та протидію можливим та наявним загрозам у сфері свободи віросповідання, використання потенціалу релігійних громад та їх лідерів для ведення діалогу та зміцнення мирного суспільства.

Ключовим спікером був посол Йос Даума, спеціальний представник Нідерландів з питань релігії та віросповідання. Члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, а також експерти, поділилися поглядами на ситуацію в Україні, в тому числі на окупованих територіях Криму і Донбасу.

Йос Даума, нещодавно призначений для посилення ефективності цих зусиль, розповів про політику уряду Нідерландів у релігійній сфері та її пріоритети.

Під час круглого столу було звернуто увагу на релігійний фактор миротворчого процесу і побудову діалогу. Релігійні лідери та інституції часто здатні створити майданчик для порозуміння різних сторін. В умовах слабких або навіть відсутніх державних інституцій, релігійні лідери та їх громади нерідко забезпечують стабільність суспільних структур. Зміцнення спроможності до ведення інклюзивного діалогу між владою та громадянами – це один із способів протидії розколу суспільства.


Повернутися назад