Завдяки миротворчій організації ПАКС учасники познайомилися з нідерландським досвідом щодо зміцнення релігійної толерантності та забезпечення свободи віросповідання. Також поділилися українськими здобутками і викликами, передусім пов’язаними із російською агресією.

ПАКС (лат. РАХ) – це найбільша миротворча організація в Нідерландах. Понад 70 років ПАКС співпрацює з людьми в (пост)конфліктних регіонах та зацікавленими громадянами для створення справедливих і мирних спільнот у світі. ПАКС працює над захистом цивільного населення, незалежно від політичних поглядів та віросповідання. У 2017 р., спільно з партнерами із коаліції проти використання ядерної зброї (ІСАІМ), ПАКС отримав Нобелівську премію миру.

Метою вищезазначеного проекту є реалізація заходів, які сприятимуть захисту прав та свобод релігійних громад завдяки роботі з громадянами, релігійними лідерами, громадянським суспільством та владою. ПАКС спільно з місцевими партнерами та досвідченими експертами має на меті виявлення та протидію можливим та наявним загрозам у сфері свободи віросповідання, використання потенціалу релігійних громад та їх лідерів для ведення діалогу та зміцнення мирного суспільства.

Ключовим спікером був посол Йос Даума, спеціальний представник Нідерландів з питань релігії та віросповідання. Члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, а також експерти, поділилися поглядами на ситуацію в Україні, в тому числі на окупованих територіях Криму і Донбасу.

Йос Даума, нещодавно призначений для посилення ефективності цих зусиль, розповів про політику уряду Нідерландів у релігійній сфері та її пріоритети.

Під час круглого столу було звернуто увагу на релігійний фактор миротворчого процесу і побудову діалогу. Релігійні лідери та інституції часто здатні створити майданчик для порозуміння різних сторін. В умовах слабких або навіть відсутніх державних інституцій, релігійні лідери та їх громади нерідко забезпечують стабільність суспільних структур. Зміцнення спроможності до ведення інклюзивного діалогу між владою та громадянами – це один із способів протидії розколу суспільства.

Теги: