Religion.in.ua > Україна > ЛГБТ-спільнота хоче заборонити церквам в Україні допомагати гомосексуалістам повернути природню стать

ЛГБТ-спільнота хоче заборонити церквам в Україні допомагати гомосексуалістам повернути природню стать


5 06 2020
ЛГБТ-спільнота хоче заборонити церквам в Україні допомагати гомосексуалістам повернути природню статьНа фейсбук-сторінці організації "Фрідом Хаус Україна" розміщено оголошення про збір даних в Україні щодо поширення конверсійної (репаративної) терапії або «лікування» ЛГБТ+ людей, з метою змінити їхню сексуальну орієнтацію або ґендерну ідентичність на гетеросексуальну. Мається на увазі терапія, коли лікарі, психологи, чи релігійні організації надають гомосексуалістам духовну чи психологічну допомогу, аби сприяти відновленню природньої статі (гетеросексуальності). Церкви стурбовані тим, що таку терапія можуть заборонити, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Sobor.com.ua.
«Це опитування про конверсійну терапію має на меті збір даних про природу і розповсюдження конверсійної (репаративної) терапії в Україні та визначення чинних адвокаційних зусиль і стратегій на національному рівні, направлених на заборону таких небезпечних практик, - говориться на сторінці "Фрідом Хаус Україна". - Конверсійна терапія – будь-яка форма втручання, включно з психіатричним, психологічним, медичним та релігійним «лікуванням» осіб, з метою змінити їхню сексуальну орієнтацію з гомосексуальної/бісексуальної на гетеросексуальну. Її також використовують з метою змінити ґендерну ідентичність з трансґендерної на цисґендерну. Іноді до такої «терапії» вдаються з примусу іншими. Однак трапляється, що людина сама шукає її, маючи надію на зміну».

У зв'язку з цим Всеукраїнський Собор – організація, що об'єднує низку протестантських конфесій країни, – висловила занепокоєння тим, що «ця ініціатива від «борців за недискримінацію та рівність прав»». Адже вони, переконує Собор, з одного боку вимагають, аби в школах дітей навчали сексуальній освіті та пропагували їм одностатеві стосунки, а з іншого хочуть заборонити людині, яка стала гомосексуалістом мати право повернутися до природньої статі (гетеросексуальної). «Тобто навчання про те, що ти можеш мати не ту стать, яка є природньою - це можна, а повертатися до природньої статі – заборонено. Це схоже на якесь справжнє юридичне рабство, адже людину хочуть позбавити можливості та надії на відновлення статі на природню».

Ще більше Всеукраїнський Собор насторожує те, що у своєму опитуванні "Фрідом Хаус Україна" особливий акцент робить на релігійні організації. На думку Собору, мета зазначеного вище опитування «заборонити небезпечні практики», виглядає не як рівність прав, чи свобода вибору, а має ознаки диктатури.


Повернутися назад