«Це опитування про конверсійну терапію має на меті збір даних про природу і розповсюдження конверсійної (репаративної) терапії в Україні та визначення чинних адвокаційних зусиль і стратегій на національному рівні, направлених на заборону таких небезпечних практик, - говориться на сторінці "Фрідом Хаус Україна". - Конверсійна терапія – будь-яка форма втручання, включно з психіатричним, психологічним, медичним та релігійним «лікуванням» осіб, з метою змінити їхню сексуальну орієнтацію з гомосексуальної/бісексуальної на гетеросексуальну. Її також використовують з метою змінити ґендерну ідентичність з трансґендерної на цисґендерну. Іноді до такої «терапії» вдаються з примусу іншими. Однак трапляється, що людина сама шукає її, маючи надію на зміну».

У зв'язку з цим Всеукраїнський Собор – організація, що об'єднує низку протестантських конфесій країни, – висловила занепокоєння тим, що «ця ініціатива від «борців за недискримінацію та рівність прав»». Адже вони, переконує Собор, з одного боку вимагають, аби в школах дітей навчали сексуальній освіті та пропагували їм одностатеві стосунки, а з іншого хочуть заборонити людині, яка стала гомосексуалістом мати право повернутися до природньої статі (гетеросексуальної). «Тобто навчання про те, що ти можеш мати не ту стать, яка є природньою - це можна, а повертатися до природньої статі – заборонено. Це схоже на якесь справжнє юридичне рабство, адже людину хочуть позбавити можливості та надії на відновлення статі на природню».

Ще більше Всеукраїнський Собор насторожує те, що у своєму опитуванні "Фрідом Хаус Україна" особливий акцент робить на релігійні організації. На думку Собору, мета зазначеного вище опитування «заборонити небезпечні практики», виглядає не як рівність прав, чи свобода вибору, а має ознаки диктатури.

Теги: