Religion.in.ua > Україна > У Львові відреставрували усі святині ПЦУ

У Львові відреставрували усі святині ПЦУ


19 11 2020

У Львові відновили фасади храму Покрови Пресвятої Богородиці, що є кафедральним собором ПЦУ. З бюджету міста на реставрацію пам’ятки національного значення XVIII ст. виділили 2,7 млн грн. Також до кінця року планують завершити ремонт вул. Шевченка від церкви св. Анни до вул. Я. Мудрого, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Zaxid.net і Сity-adm.lviv.ua.

Як розповіла начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко, роботи тривали у 2019-2020 роках. Відновили усі фасади храму, а також виявили приховані пам’ятні таблиці. «Складність при реставрації була в тому, що елементи, котрі ми вважали, що вони ліпні, виявилися з каменю. Також маємо кілька цікавих відкриттів під час робіт — було відкрито прекрасну композицію зі св. Миколаєм на боковому фасаді, а також відкрили пам’ятну дошку одному з настоятелів цього храму, яка була замурована», — розповіла Лілія Онищенко.

Митрополит Димитрій додав, що впродовж останніх років у Львові відреставрували усі святині, що є в юрисдикції Львівсько-Сокальської єпархії ПЦУ. «Це комплекс на вул. Лисенка, де є Львівська православна богословська академія, і два наші найісторичніші храми — церква св. Миколая і П’ятницька церква — були відреставровані за кошти Львова», — наголосив митрополит Димитрій.

Церква Покрови Пресвятої Богородиці на вул. Грушевського, 2 — це колишній костел св. Миколая. Раніше тут був дерев’яний костел, який збудували отці тринітарії. За часів Австро-Угорщини храм був нечинний, потім його відкрили як храм при Львівському університеті. Як уточнили в управлінні охорони історичного середовища ЛМР, у 2018 році для його рестарвації розробили проектно-кошторисну документацію за 49 614 грн. А у 2019 році ТзОВ «Еталон-Ком» розпочало ремонтно-реставраційні роботи.

Також триває капітальний ремонт великих магістральних доріг Львова. За словами міського голови Львова Андрія Садового, до кінця року планують завершити роботи і відкрити для проїзду ділянку від церкви св. Анни до вул. Ярослава Мудрого.

«Ремонт вул. Шевченка, від церкви св. Анни до вул. Я. Мудрого йде з випередженням графіку. Плануємо до кінця року відкрити для проїзду цю ділянку, і рухаємося далі, вперед. Адже, відремонтувавши вул. Шевченка, нам треба ремонтувати вул. Залізничну. Вона значно покращить сполучення центру міста з районом Рясне-1, Рясне-2.

По вул. С. Бандери теж темпи виконання робіт хороші. На цій вулиці колектор залягає на глибині до 12 м туди, ближче до вул. Городоцька. Тому роботи багато", — розповів Андрій Садовий в ефірі радіо «Люкс FM».


Повернутися назад