Religion.in.ua > Україна > Українці-греко-католики Угорщини отримають земельну ділянку для будівництва храму, школи та дитячого садка

Українці-греко-католики Угорщини отримають земельну ділянку для будівництва храму, школи та дитячого садка


13 09 2021
Українці-греко-католики Угорщини отримають земельну ділянку для будівництва храму, школи та дитячого садка9 вересня 2021 року верховний архиєпископ Святослав, глава УГКЦ, зустрівся в Будапешті з Жолтом Шем’єном, віцепрем’єр-міністром Угорщини. Під час зустрічі було досягнуто домовленості про те, що угорський уряд виділить українцям землю в Будапешті для будівництва храму, школи та дитячого садка, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

Нещодавно українці-греко-католики, що проживають в Угорщині, зокрема в Будапешті, та представники українських громадських організацій Угорщини звернулися до угорського уряду із проханням про виділення земельної ділянки для будівництва храму, школи та дитячого садка. Підтримати це прохання українці Угорщини попросили главу УГКЦ Святослава і римо-католицьку та греко-католицьку церковні ієрархії Угорщини.

Під час зустрічі глави УГКЦ та віцепрем’єр-міністра говорили про актуальний стан життя української громади Угорщини. Святослав подякував Жолту Шем’єну та угорському уряду за підтримку українців, які проживають в Угорщині. Віцепрем’єр-міністр запевнив предстоятеля УГКЦ, що угорський уряд невдовзі виділить земельну ділянку та допоможе в будівництві храму, школи та дитячого садка.

У зустрічі взяли участь владика Філіп Кочиш, митрополит Угорської Греко-Католицької Церкви, владика Степан Сус, голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, о. Дам’ян Габорій, душпастир для українців греко-католиків в Угорщині, о. Олекса Олег, секретар Святослава, та Ярослава Хортяні, голова Товариства української культури в Угорщині.

На завершення зустрічі присутні обмінялися подарунками. Жолт Шем’єн подарував Святославові пам’ятну срібну медаль «Тисячоліття Угорщини». Ярослава Хортяні подарувала присутнім примірник двомовного видання книги Олеся Волі «Завірюха» про Голодомор в Україні 1992-1933 років.


Повернутися назад