14 липня 2021 року до Міністерства людських ресурсів Угорщини, яке відповідає за релігію, національні меншини, угорську діаспору, подано прохання від української громади з підписами 1 520 осіб щодо виділення земельної ділянки під будівництво школи і храму УГКЦ у Будапешті.

Прохання з підписами від української громади також передано главі УГКЦ, який поблагословив на цю справу.

Українці в Угорщині – офіційна громада у країні, яка завдяки фінансуванню угорським урядом, провадить свою діяльність через місцеві українські самоврядування різного рівня на території Угорщини.

У 1991 році, на Великдень, з ініціативи вихідців із Галичини угорський священник Ласло Пушкаш звершив першу літургію для українців греко-католиків у Будапешті.

У 2008 році в Будапешті відбулася зустріч кардинала Любомира Гузара, тодішнього глави УГКЦ, з угорським митрополитом Филипом Кочішем. Під час зустрічі вони домовилися про співпрацю між Церквами щодо душпастирства українців в Угорщині.

З 2011 року українською громадою в Угорщині опікується о. Дамян Габорій, священник Київської архиєпархії УГКЦ, відповідно до домовленості між главом УГКЦ верховним архиєпископом Святославом та митрополитом Угорської Греко-Католицької Церкви Филипом Кочишем.

У 2017 році вперше порушено питання про будівництво церковно-культурного комплексу. Сталося це на зустрічі з міністром людських ресурсів Угорщини Золтаном Балогом.

У 2018 році відбулася наступна офіційна зустріч представників громади, українських дипломатів із державним секретарем Міністерства людських ресурсів Угорщини Міклошем Шолтисем, який також підтримав таке бажання.

У 2019 році в Будапешті відбулася зустріч владики Йосифа Міляна, тодішнього голови Пасторально-міграційного відділу Патріаршої курії УГКЦ, із держсекретарем Мікловшем Шолтисем у справі будівництва храму.

У 2020–2021 роках подібні зустрічі проходили за участі української громади в Угорщині та представників угорського уряду.

Теги: