Religion.in.ua > Україна > П'ятидесятники Волині налічують 221 громаду

П'ятидесятники Волині налічують 221 громаду


25 01 2022
П'ятидесятники Волині налічують 221 громадуВолинське об’єднання УЦХВЄ (п'ятидесятників) налічує орієнтовно двадцять одну тисячу членів, двісті двадцять одну громаду. Ці дані на кінець 2021 року оприлюднені місцевим об'єднанням УЦХВЄ, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт п'ятидесятників України.

На кінець 2021 року Волинське об’єднання УЦХВЄ налічує орієнтовно двадцять одну тисячу членів, двісті двадцять одну громаду. Волинь розділена на шість регіонів. У кожному з них є обраний служитель, який входить до правління ВО УЦХВЄ. Робота об’єднання проходить у різних напрямках: євангелізаційному, освітньому, соціальному та ін. У кожному з них є відповідальний, що координує працю.

За історичними джерелами, на території Волині 5 травня 1929 року відбувся перший з’їзд ХВЄ. Делегатами стали не лише слов’яни, але й німці. Війна, репресії, примусове об’єднання з іншими протестантськими течіями залишили свій відбиток на житті церкви, але не змогли її знищити.

На початку Перебудови, наприкінці 1980-х - початку 1990-х років, та відродження України як самостійної держави мова зайшла не лише про утворення Всеукраїнського об’єднання християн віри євангельської окремо від баптистського братства, вихід нереєстрованих церков із підпілля, об’єднання з церквами, що мали автономну реєстрацію, але й про утворення територіальних об’єднань церков.

На Волині це сталося 4 липня 1989 року в Луцьку. Протокол № 1 Волинської обласної конференції християн віри євангельської зберігся до цих днів


Повернутися назад