Religion.in.ua > Україна > Філарет привітав главу ПЦУ з річницею інтронізації та нагадав, що не підкоряється ПЦУ

Філарет привітав главу ПЦУ з річницею інтронізації та нагадав, що не підкоряється ПЦУ


7 02 2022
Філарет привітав главу ПЦУ з річницею інтронізації та нагадав, що не підкоряється ПЦУ5 лютого 2022 року під головуванням почесного патріарха Філарета - ієрарха ПЦУ. який у 2019 році відійшов від неї і почав відновлювати УПЦ КП - відбулося засідання Синоду відновлюваної УПЦ КП, на якому було розглянуто "незаконні рішення Священного Синоду Православної Церкви України", повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт колишньої УПЦ КП.

Як відомо, 2 лютого Синод ПЦУ не визнав архієрейського сану єпископів Філарета і заявив про намір суду над ними.

Відтак Синод Філарета ухвалив заяву "щодо незаконних рішень Священного Синоду Православної Церкви України". В заяві наполягається, що заборонені Синодом ПЦУ архієреї "являються архієреями УПЦ Київського Патріархату, і тому не можуть підлягати суду іншої Церкви. Будь-які заборони по відношенню до них, а також до інших архієреїв УПЦ Київського Патріархату – не мають законної канонічної сили... У випадку наполегливого втручання керівництва Православної Церкви України у справи УПЦ Київського Патріархату, яка їм не підпорядковується, ми залишаємо за собою право соборного розгляду їх дій та винесення канонічних рішень".

Напередодні, 3 лютого, Філарет привітав главу ПЦУ з днем народження та третьою річницею інтронізації на посаді предстоятеля ПЦУ.

"Дорогий владико! Від імені Української Православної Церкви Київського Патріархату та від себе особисто вітаю Вас з Днем народження та третьою річницею Вашої інтронізації! - говориться у привітанні. - Вітаючи Вас, бажаю мудрості у звершенні важкого і відповідального служіння. Багато ззовні в ньому бачать почесті, але насправді це – важкий тягар. Не забувайте про це. Бажаю Вам йти шляхом правди і достойно звершувати покладені на Вас обов’язки та жертовно служити Церкві та українському народу. Молитовно прошу Всемилостивого Бога, щоб Він укріпив Ваші душевні та тілесні сили та дарував Свою допомогу у подальшому звершенні архіпастирського служіння. З любов’ю у Христі, Філарет, патріарх Київський і Всієї Русі-України".


Повернутися назад