Religion.in.ua > Важливо, Україна, Відео > В.о. Президента України Олександр Турчинов закликав українців до примирення і прощення (ОНОВЛЕНО)

В.о. Президента України Олександр Турчинов закликав українців до примирення і прощення (ОНОВЛЕНО)


25 02 2014

В.о. Президента України Олександр Турчинов закликав українців до примирення і прощення (ОНОВЛЕНО)На зустрічі з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій політик відзначив, що саме церкви та релігійні організації мають можливість впливати на громадян України, закликаючи їх до примирення, прощення та спокою...

В.о. Президента України Олександр Турчинов закликав українців до примирення і прощення (ОНОВЛЕНО)25 лютого у Києві виконуючий обов'язки Президента України, голова Верховної Ради Олександр Турчинов провів зустріч з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій, повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні" з посиланням на учасників та
Інститут релігійної свободи.

Олександр Турчинов наголосив на важливості консолідації суспільства в складний та відповідальний час для країни. Він відзначив, що саме церкви та релігійні організації мають можливість впливати на громадян України, закликаючи їх до примирення, прощення та спокою.

В.о. Президента України подякував Всеукраїнській Раді Церков та релігійних організацій за її внесок у стабілізацію ситуації в країні та закликав, щоб кожен на своєму рівні, докладаючи усіх зусиль, проповідував мир.

Під час розмови Олександр Турчинов запропонував Раді Церков проводити системні регулярні зустрічі задля того, щоб “разом обговорювати найбільш важливі питання життя нашої країни та вести разом Україну до світла”.

“Дуже важливо саме зараз, щоб наші люди зрозуміли: корупція і ті звірства, які чинились на Майдані, пролита там кров – це, у першу чергу, наслідки бездуховності. Саме бездуховність породжує трагедії. І відновити духовність, відновити віру – це якраз і означатиме відновити Україну”, – заявив голова українського парламенту.
 
За словами Олександра Турчинова, нове керівництво держави отримало дуже важку спадщину в економіці та державних фінансах, тому для відродження України та її нормального функціонування  потрібна та мудрість, що є в Слові Божому і носієм якої є Церкви.
 
“Ця мудрість повинна допомогти нам відродити економіку, заспокоїти ситуацію і дійсно повести нашу рідну з вами країну шляхом перемог, розвитку, демократії, європейським шляхом, шляхом, який благословляє наш Господь”, – підкреслив голова Верховної Ради у своєму вступному слові.

Подальша розмова керівника держави з членами Ради Церков відбувалась без присутності преси та була як ніколи відвертою. Присутні глави конфесій дали свою оцінку останнім подіям в Україні та порушили низку нагальних питань.

В.о. Президента України Олександр Турчинов закликав українців до примирення і прощення (ОНОВЛЕНО)“Треба пастирське служіння та пастирське слово для кожного, тому що люди повинні почути: «Не вбий!» – це відноситься не тільки до «Беркуту», це відноситься до кожного. «Не вкради!» – це відноситься не тільки до Януковича, це відноситься і до кожного з нас”, – звернувся Олександр Турчинов до ієрархів Церков і релігійних діячів наприкінці зустрічі.

В.о. Президента України закликав глав Церков і релігійних організацій посприяти тому, щоб у ці дні священики, проповідники та пастори несли людям Слово Боже і закликали їх до єдності, любові до ближнього та гідного ставлення до тих, хто має інші політичні погляди, "щоб усі разом ми могли відродити Україну".


“Єднання не може відбутись шляхом сили, а тільки шляхом любові. Я переконаний, що Бог захистить нашу країну. Віра і любов – це той шлях, який приведе до справжньої духовності та відродження України”, – підсумував Олександр Турчинов.

Під час прямої, часом гострої розмови церковні ієрархи і релігійні лідери особливо наголошували на необхідності збереження територіальної цілісності країни, відновлення конституційного ладу, консолідації суспільства, недопущення свавілля й анархії, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Вони закликали керівництво країни зробити все можливе, щоби виразки, які іржею роз’їдали суспільний організм, були видалені, а рани, нанесені українському народові – якнайшвидше уздоровлені. Глави конфесій запевнили, що зі свого боку докладуть для цього усіх можливих зусиль.

Предстоятель УПЦ КП Патріарх Філарет, голова Всеукраїнського союзу об’єднань євангельських християн-баптистів В’ячеслав Нестерук, муфтій Духовного управління мусульман України шейх Ахмед Тамім, головний рабин Києва і України Яків Дов Блайх особливо зупинились на відповідальності Церков і релігійних організацій за мир в Україні. Вони наголосили на важливості єдності українського народу незалежно від конфесійних, мовних, регіональних відмінностей, за обережність у вчинках і словах, які в ситуації важкої травми, завданої режимом українському суспільству, можуть призводити до невиправних наслідків.

При цьому голова Всеукраїнського союзу церков християн віри євангельської Михайло Паночко заявив: "Релігійні діячі мають визнати і свою частину провини за те, що відбулося в країні, адже зустрічаючись із Януковичем, не всі з них і не завжди наважувалися говорити йому в очі всю правду".

Місцеблюститель Київського митрополичого престолу УПЦ митрополит Онуфрій, глава Церкви адвентистів сьомого дня Віктор Алєксєєнко, старший єпископ Української Християнської Євангельської Церкви Леонід Падун підкреслили життєву важливість порозуміння між регіонами країни, недопущення будь-яких дій та заяв, які могли б бути витлумачені як неповага одних українців до інших.

Єпископ-помічник київської архієпархії УГКЦ Йосиф та єпископ Української Лютеранської Церкви В’ячеслав Горпінчук говорили про необхідність гідного вшанування полеглих героїв Майдану, а також державної допомоги пораненим і постраждалим, в тому числі задля їх лікування за кордоном.

Всі виступаючі наголошували, що загиблі під час протестів люди своїм життям і кров’ю вибороли для України шанс для фундаментальних реформ, який ніхто не вправі змарнувати.

У заключному слові Олександр Турчинов відверто розповів членам Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій про масштаби тих викликів, "які кинуті сьогодні Українській державі і кожному українцеві". Він подякував релігійним діячам за беззастережну готовність відповідати на ці виклики разом із новою владою.

В.о. Президента України підкреслив, що кровопролиття, кричуща корупція та звірства поваленого режиму були результатом бездуховності, тому “відродження духовності неодмінно стане відродженням України”.

Координатор молитовної групи у Верховній Раді України Павло Унгурян, коментуючи цю зустріч, зазначив, що на даному етапі розвитку України саме духовність та християнська мораль є основою, на якій варто будувати успішну країну.


Повернутися назад