Religion.in.ua > Важливо, Україна > Синод УПЦ (МП) призначив нових єпископів замість "заборонених" за приєднання до Православної Церкви України

Синод УПЦ (МП) призначив нових єпископів замість "заборонених" за приєднання до Православної Церкви України


17 12 2018
Синод УПЦ (МП) призначив нових єпископів замість "заборонених" за приєднання до Православної Церкви України17 грудня 2018 року в резиденції предстоятеля УПЦ (МП) на території Києво-Печерської лаври відбулося позачергове засідання Синоду УПЦ (МП), присвячене створенню 15 грудня Православної Церкви України, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на журнали засідання синодалів.

Було прийнято звернення до архіпастирів, пастирів, чернецтва та вірян. В ньому учасників Об'єднавчого Собору Православної Церкви України, який при посередництві Константинопольського Патріархату відбувся 15 грудня у Софії Київській, названо "розкольниками", причому заявляється, що нова Церква "виникла внаслідок об’єднання двох неканонічних структур: «Української Автокефальної Православної Церкви» та «Української Православної Церкви Київського Патріархату»", а про участь у Соборі двох архієреїв УПЦ (МП) не згадується.

Далі в тексті все ж говориться, що "за ухилення в розкол" Синод УПЦ (МП) звільнив від управління єпархією та наклав заборону в священнослужінні на митрополита Вінницького і Барського Симеона (Шостацького), а також заборонив у священнослужінні митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра (Драбинка). З ними "євхаристичне спілкування... відтепер припиняється", сказано у рішенні.

Також у розколі звинувачується Константинопольський Патріархат, дії якого "спричинили те, що можливість відновлення єдності православних в Україні відкинута надовго, якщо не назавжди".

Насамкінець синодали закликають "вірних чад... молитися за тих, хто не розуміючи цього, ненавидить нас та нашу Церкву".

Окрім згаданих митрополитів Синод заборонив у служінні "за ухилення у розкол" і участь у співслужінні з Константинопольськими ієрархами в Андріївській церкві 13 грудня архімандрита Дорофея (Маркевича), протоієрея Петра Зуєва, протоієрея Богдана Гулямова та протодиякона Ростислава Воробія "без права причастя Святих Христових Таїн".

Замість митрополита Симеона на Вінницьку кафедру призначено архієпископа Бородянського Варсонофія (Столяра), водночас звільнено його з посади вікарія Київської митрополії. Єпископом Переяслав-Хмельницьким, вікарієм Київської митрополії, призначено (замість митрополита Олександра (Драбинка)) архімандрита Діонісія (Пилипчука), клірика Київської єпархії, якого невдовзі поставлять у єпископи.

Також призначили вікарного єпископа Дніпропетровської єпархії - ним стане архімандрит Андрій (Василашко), насельник Києво-Печерської лаври. Титулуватися він буде "єпископом Петропавлівським".

Про рішення Синоду митрополит Онуфрій інформуватиме предстоятелів помісних Православних Церков.

Як повідомляють джерела у Вінницькій єпархії, митрополит Симеон виступив у неділю, 16 грудня, під час літургії перед вірянами. У проповіді він сказав, що Московський Патріархат протягом всіх років розколу українського православ'я не зробив ніяких дій щодо подолання цього розділення. Під схвальні відгуки вірян митрополит Симеон оголосив про приєднання до об'єднаної Церкви. На сайті єпархії 15 грудня опублікована заява прес-служби Вінницької єпархії, в якій роз'яснюється, що "повідомлення «Союзу православних журналістів», опубліковане 15 грудня об 11.00 про нібито захоплення Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Вінниці є фейковим і провокативним та має на меті створення напруги серед віруючих у м. Вінниці".

Як стало відомо, митрополити Симеон (Шостацький) та Олександр (Драбинко), яких Синод УПЦ (МП) 17 грудня заборонив у служінні за участь 15 грудня в Об'єднавчому Соборі Православної Церкви України, не вважають себе кліриками цієї конфесії, згідно попередніх рішень Синоду Константинопольської Церкви про перепідпорядкування Київської митрополії, а тому не сприймають рішень Синоду УПЦ (МП).


Повернутися назад