Religion.in.ua > Важливо, Україна, Світ > Держдума РФ готує для «постраждалих за віру» в Україні особливий порядок отримання громадянства

Держдума РФ готує для «постраждалих за віру» в Україні особливий порядок отримання громадянства


20 12 2018

Держдума Росії може розглянути законопроект про особливий порядок отримання громадянства для "постраждалих за віру" священнослужителів в Україні. Про це заявив 18 грудня журналістам голова нижньої палати російського парламенту В'ячеслав Володін, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Segodnya.ua.

За словами В'ячеслава Володіна, депутати підготують відповідні законодавчі пропозиції.

Напередодні, 17 грудня, зі своїми оцінками процесу визнання Православної Церкви України (ПЦУ) виступив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков. "Ставлення нашої російської Православної церкви до цих процесів дуже добре відомо", - цитує Пєскова "Інтерфакс". http://interfax.ru/ Об'єднавчий Собор ПЦУ, визнаний Константинопольським Патріархатом, прес-секретар глави РФ назвав "розкольницькою діяльністю" і висловив переконання, що проведення такого Собору "за церковними канонами навряд чи припустимо".

Пєсков заявив при цьому: "Ми знаємо, що розкольники церковних канонів особливо не дотримуються". Одним з таких порушень прес-секретар президента РФ вважає "пряму участь президента України в цьому процесі".

Пєсков не став заперечувати, що церковна ситуація в Україні може стати головним пунктом порядку денного засідання Ради безпеки РФ 17 грудня. Радбез уже обговорював це питання на екстреному засіданні 12 жовтня - коли Синод Константинопольського Патріархату ухвалив рішення про скасування своїх актів 1686 року про передачу Київської митрополії під управління Московського Патріархату.

Днями новообраний предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Єпіфаній запевняв, що захоплень храмів УПЦ (МП) не буде.


Повернутися назад