Religion.in.ua > Важливо, Україна > Десятки парафій вже перейшли з УПЦ (Московського Патріархату) до Православної Церкви України

Десятки парафій вже перейшли з УПЦ (Московського Патріархату) до Православної Церкви України


27 12 2018
Десятки парафій вже перейшли з УПЦ (Московського Патріархату) до Православної Церкви УкраїниПісля заснування 15 грудня 2018 р. при посередництві Константинопольського Патріархату Православної Церкви України громади УПЦ (Московського Патріархату) почали поступовий перехід до об'єднаної Православної Церкви України. В мережі інтернет створени карти таких переходів, повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні".

Зокрема, на карті Google зазначені парафії, що перейшли з УПЦ (МП) до ПЦУ. Станом на сьогодні внесені дані про два десятки таких переходів.

Також у Вікіпедії створена карта "Перехід церковних громад з УПЦ (МП) до УПЦ КП і ПЦУ", на якій зеленими позначками вказані парафії УПЦ (МП), що увійшли до ПЦУ. Список налічує 22 парафії з Вінниччини, Волині, Київщини, Буковини, Тернопільщини, Львівщини, Хмельницького, Закарпаття.

Про приєднання парафій УПЦ (МП) до об'єднаної Церкви повідомляють також місцеві ЗМІ і сайти парафій.

Зокрема, 18 грудня відбулося розширене засідання Парафіяльної ради Спасо-Преображенського собору УПЦ (МП) на Теремках в Києві. Окрім голови — Ігоря Лисова — та членів Парафіяльної ради на засіданні були присутні всі клірики собору. Заслухавши інформацію митрополита Олександра (Драбинка), учасника Об'єднавчого Собору ПЦУ, та думки кліриків і членів Парафіяльної ради, ухвалили висловити підтримку митрополиту Переяслав-Хмельницькому і Вишневському Олександру (Драбинку) і не заперечувати йому проводити богослужіння в Спасо-Преображенському соборі.

23 грудня в соборі провели бесіду на тему “Чому Православна Церква України є канонічною”. Наразі на богослужіннях в соборі виголошують імена Костантинопольського патріарха Варфоломія, предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія і митрополита Олександра.

Євген Аврамчук, колишній активіст УПЦ (МП), директор "QUO VADIS - християнська книга", повідомляє, що храм Покрови Пресвятої Богородиці при Головному військовому клінічному госпіталі УПЦ (МП) на Печерську в Києві також приєднався до єдиної Української Церкви. "Настоятель храму протоієрей Олег Скнарь - один з найосвіченіших українських священнослужителів, знавець давньоєврейської мови і біблійної археології, постійний учасник розкопок у Святій Землі... - пише він. - Протоієрей Олег Скнар - один з, на жаль дуже небагатьох оііційних військових капеланів з колишньої УПЦ МП".

Протоієрей Георгій Коваленко, спикер УПЦ (МП) часів митрополита Володимира (Сабодана), а зараз керівник Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості в Києві, 17 грудня на сторінці у Фейсбуці пише про обрання громадою, яку він очолює, такої моделі єдності: "Наша Громада - за єдність Православної Церкви в Україні. Саме тому під час недільної літургії ми поминали за богослужінням Вселенського патріарха Варфоломія, митрополита Київського Єпіфанія і митрополита Київського Онуфрія".

Далі він зазначає: "Ми хотіли б, щоб до нашої позиції поставилися з розумінням і повагою священноначалля як Української Православної Церкви (що в єдності з Московським патріархатом), так і Православної Церкви України. Ми черпаємо натхнення для своїх рішень в Євангелії і намагаємося втілювати в житті нашої Громади слова Христа, який заповідував нам, християнам, бути в єдності і любові поміж собою, а також намагатися, якщо залежить від нас, бути в мирі з усіма. Але, навіть, якщо нашій громаді доведеться розділитися на дві юридичні особи двох канонічних юрисдикцій, або кожній частині (навіть найменшій) громади доведеться звершувати богослужіння окремо, ми зробимо це у взаємоповазі до обставин вибору кожного з нас, а також з вірою, що ніщо (і ніхто) не може відлучити нас від любові Божої, яка у Христі Ісусі, Господеві нашому".

На Львівщині парафія святих апостолів Петра і Павла УПЦ (МП) міста Жовкви приєдналася до Православної Церкви України. Про це повідомив сам настоятель храму – архімандрит Маркіян (Каюмов), до останнього часу прес-секретар Львівської єпархії УПЦ (МП).

“Шановні краяни! Возлюблені у Христі брати і сестри! Шанобливо повідомляємо, що сьогодні, 22 грудня парафія святих апостолів Петра і Павла міста Жовкви приєдналася до Помісної Автокефальної Православної Церкви України. Дане рішення було прийняте на засіданні Парафіяльної ради на чолі з настоятелем храму. Напередодні Різдва Христового, нехай дух єдності і любові огорне усіх нас та учинить наші серця смиренними яслами Немовляти Христа!”, – зокрема зазначив настоятель.

Про добровільний перехід громади повідомляє і офіційний сайт Львівської єпархії УПЦ (МП).

Жовківчан привітав митрополит Львівський і Сокальський Православної Церкви України Димитрій (Рудюк): “Щиросердечно вітаю православних жовківчан – парафіян храму свв. первов. апп. Петра і Павла м. Жовква на чолі з настоятелем о. архимандритом Маркіяном (Каюмовим) з тим, що вони вчинили мужній крок і перейшли в юрисдикцію Львівсько-Сокальської єпархії Православної Церкви України, змінивши свою приналежність з МП до Єдиної Помісної Православної Церкви України. Хочу побажати вам усім заступництва ваших небесних покровителів і молитовного стояння у Православній вірі”.

24 грудня стало відомо про перехід ще трьох громад УПЦ (МП) зі Львівщини у ПЦУ, а саме із сіл Піщани та Верчани (Стрийський р-н) та м. Угнів (Сокальський р-н).

На Вінничині близько десяти парафій перейшли в ПЦУ. Зокрема, до ПЦУ приєдналася громада найбільшого і найстарішого лікарняного храму Вінниччини.

Разом з тим опозиційний до української влади і прихильний до УПЦ (МП) сайт "Главновости" повідомляє, що "45 винницких священников, ушедших в раскол, вернулись в УПЦ". Як зазначається, "після приїзду до Вінницької єпархії архієпископа [МП] Варсонофія 45 священиків відмовилися від наміру перейти в нову автокефальну церкву". З інформації випливає, що повернення відбулося без покаяння, хоча саме цього — покаяння — вимагає УПЦ (МП) для прийняття у свої лави. Священики просто "заявили", що залишаться в єпархії УПЦ (МП): "Увечері 18 грудня архієпископ Варсонофій звершив всенічне бдіння в Хрестовоздвиженському храмі м Вінниці під свято святителя Миколая Чудотворця. Там же відбулася зустріч духовенства єпархії з новопризначеним архієреєм, після якого 45 священиків, які «пішли», заявили, що залишаться в канонічній Церкві".

З огляду на поширення у ЗМІ недостовірної інформації російський сайт Аhilla.ru у статті "«Захваты» храмов в Винницкой области: фейки, домыслы и проверка" висвітлює процес переходів громад УПЦ (МП) в ПЦУ.

На Тернопільщині перша громада УПЦ (МП) перейшла до ПЦУ. Владика Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, задовольнив клопотання громади храму Благовіщення Пресвятої Богородиці села Трибухівці Бучацького району і прийняв її до складу Тернопільської єпархії Православної Церкви України. Відповідний указ виданий 26 грудня 2018 року. Настоятелем громади призначено протоієрея Степана Татарина.

На Закарпатті парафія першомученика архідиякона Стефана с .Минай приєдналась до Православної Церкви України. 21 грудня настоятель парафії УПЦ (МП) протоієрей Степан Біляк звернувся  до єпископа Ужгородського і Закарпатського Варсонофія з письмовим проханням про включення його у клір Закарпатської єпархії Православної Церкви України.

Неповні списки громад, що перейшли з УПЦ (МП) до ПЦУ, публікують користувачі Фейсбуку.






Повернутися назад