Зокрема, на карті Google зазначені парафії, що перейшли з УПЦ (МП) до ПЦУ. Станом на сьогодні внесені дані про два десятки таких переходів.

Також у Вікіпедії створена карта "Перехід церковних громад з УПЦ (МП) до УПЦ КП і ПЦУ", на якій зеленими позначками вказані парафії УПЦ (МП), що увійшли до ПЦУ. Список налічує 22 парафії з Вінниччини, Волині, Київщини, Буковини, Тернопільщини, Львівщини, Хмельницького, Закарпаття.

Про приєднання парафій УПЦ (МП) до об'єднаної Церкви повідомляють також місцеві ЗМІ і сайти парафій.

Зокрема, 18 грудня відбулося розширене засідання Парафіяльної ради Спасо-Преображенського собору УПЦ (МП) на Теремках в Києві. Окрім голови — Ігоря Лисова — та членів Парафіяльної ради на засіданні були присутні всі клірики собору. Заслухавши інформацію митрополита Олександра (Драбинка), учасника Об'єднавчого Собору ПЦУ, та думки кліриків і членів Парафіяльної ради, ухвалили висловити підтримку митрополиту Переяслав-Хмельницькому і Вишневському Олександру (Драбинку) і не заперечувати йому проводити богослужіння в Спасо-Преображенському соборі.

23 грудня в соборі провели бесіду на тему “Чому Православна Церква України є канонічною”. Наразі на богослужіннях в соборі виголошують імена Костантинопольського патріарха Варфоломія, предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія і митрополита Олександра.

Євген Аврамчук, колишній активіст УПЦ (МП), директор "QUO VADIS - християнська книга", повідомляє, що храм Покрови Пресвятої Богородиці при Головному військовому клінічному госпіталі УПЦ (МП) на Печерську в Києві також приєднався до єдиної Української Церкви. "Настоятель храму протоієрей Олег Скнарь - один з найосвіченіших українських священнослужителів, знавець давньоєврейської мови і біблійної археології, постійний учасник розкопок у Святій Землі... - пише він. - Протоієрей Олег Скнар - один з, на жаль дуже небагатьох оііційних військових капеланів з колишньої УПЦ МП".

Протоієрей Георгій Коваленко, спикер УПЦ (МП) часів митрополита Володимира (Сабодана), а зараз керівник Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості в Києві, 17 грудня на сторінці у Фейсбуці пише про обрання громадою, яку він очолює, такої моделі єдності: "Наша Громада - за єдність Православної Церкви в Україні. Саме тому під час недільної літургії ми поминали за богослужінням Вселенського патріарха Варфоломія, митрополита Київського Єпіфанія і митрополита Київського Онуфрія".

Далі він зазначає: "Ми хотіли б, щоб до нашої позиції поставилися з розумінням і повагою священноначалля як Української Православної Церкви (що в єдності з Московським патріархатом), так і Православної Церкви України. Ми черпаємо натхнення для своїх рішень в Євангелії і намагаємося втілювати в житті нашої Громади слова Христа, який заповідував нам, християнам, бути в єдності і любові поміж собою, а також намагатися, якщо залежить від нас, бути в мирі з усіма. Але, навіть, якщо нашій громаді доведеться розділитися на дві юридичні особи двох канонічних юрисдикцій, або кожній частині (навіть найменшій) громади доведеться звершувати богослужіння окремо, ми зробимо це у взаємоповазі до обставин вибору кожного з нас, а також з вірою, що ніщо (і ніхто) не може відлучити нас від любові Божої, яка у Христі Ісусі, Господеві нашому".

На Львівщині парафія святих апостолів Петра і Павла УПЦ (МП) міста Жовкви приєдналася до Православної Церкви України. Про це повідомив сам настоятель храму – архімандрит Маркіян (Каюмов), до останнього часу прес-секретар Львівської єпархії УПЦ (МП).

“Шановні краяни! Возлюблені у Христі брати і сестри! Шанобливо повідомляємо, що сьогодні, 22 грудня парафія святих апостолів Петра і Павла міста Жовкви приєдналася до Помісної Автокефальної Православної Церкви України. Дане рішення було прийняте на засіданні Парафіяльної ради на чолі з настоятелем храму. Напередодні Різдва Христового, нехай дух єдності і любові огорне усіх нас та учинить наші серця смиренними яслами Немовляти Христа!”, – зокрема зазначив настоятель.

Про добровільний перехід громади повідомляє і офіційний сайт Львівської єпархії УПЦ (МП).

Жовківчан привітав митрополит Львівський і Сокальський Православної Церкви України Димитрій (Рудюк): “Щиросердечно вітаю православних жовківчан – парафіян храму свв. первов. апп. Петра і Павла м. Жовква на чолі з настоятелем о. архимандритом Маркіяном (Каюмовим) з тим, що вони вчинили мужній крок і перейшли в юрисдикцію Львівсько-Сокальської єпархії Православної Церкви України, змінивши свою приналежність з МП до Єдиної Помісної Православної Церкви України. Хочу побажати вам усім заступництва ваших небесних покровителів і молитовного стояння у Православній вірі”.

24 грудня стало відомо про перехід ще трьох громад УПЦ (МП) зі Львівщини у ПЦУ, а саме із сіл Піщани та Верчани (Стрийський р-н) та м. Угнів (Сокальський р-н).

На Вінничині близько десяти парафій перейшли в ПЦУ. Зокрема, до ПЦУ приєдналася громада найбільшого і найстарішого лікарняного храму Вінниччини.

Разом з тим опозиційний до української влади і прихильний до УПЦ (МП) сайт "Главновости" повідомляє, що "45 винницких священников, ушедших в раскол, вернулись в УПЦ". Як зазначається, "після приїзду до Вінницької єпархії архієпископа [МП] Варсонофія 45 священиків відмовилися від наміру перейти в нову автокефальну церкву". З інформації випливає, що повернення відбулося без покаяння, хоча саме цього — покаяння — вимагає УПЦ (МП) для прийняття у свої лави. Священики просто "заявили", що залишаться в єпархії УПЦ (МП): "Увечері 18 грудня архієпископ Варсонофій звершив всенічне бдіння в Хрестовоздвиженському храмі м Вінниці під свято святителя Миколая Чудотворця. Там же відбулася зустріч духовенства єпархії з новопризначеним архієреєм, після якого 45 священиків, які «пішли», заявили, що залишаться в канонічній Церкві".

З огляду на поширення у ЗМІ недостовірної інформації російський сайт Аhilla.ru у статті "«Захваты» храмов в Винницкой области: фейки, домыслы и проверка" висвітлює процес переходів громад УПЦ (МП) в ПЦУ.

На Тернопільщині перша громада УПЦ (МП) перейшла до ПЦУ. Владика Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, задовольнив клопотання громади храму Благовіщення Пресвятої Богородиці села Трибухівці Бучацького району і прийняв її до складу Тернопільської єпархії Православної Церкви України. Відповідний указ виданий 26 грудня 2018 року. Настоятелем громади призначено протоієрея Степана Татарина.

На Закарпатті парафія першомученика архідиякона Стефана с .Минай приєдналась до Православної Церкви України. 21 грудня настоятель парафії УПЦ (МП) протоієрей Степан Біляк звернувся  до єпископа Ужгородського і Закарпатського Варсонофія з письмовим проханням про включення його у клір Закарпатської єпархії Православної Церкви України.

Неповні списки громад, що перейшли з УПЦ (МП) до ПЦУ, публікують користувачі Фейсбуку.

Теги: