Religion.in.ua > Важливо, Україна, Світ, Діаспора > Почаївський семінарист-іподиякон став шахраєм у військовій формі

Почаївський семінарист-іподиякон став шахраєм у військовій формі


3 01 2019

Почаївський семінарист-іподиякон став шахраєм у військовій форміЗ весни 2018 року в парафії Києва навідується молодик у військовій формі, Шпер Володимир Володимирович, часто з орденами АТО на грудях, входить у довіру до парафіян і духовенства, вводить їх в оману та дістає від них значні грошові пожертви або прямо викрадає гроші вірян. Як виявляється, це уродженець Мукачева, колишній семінарист греко-католицької та православної семінарій, який представляється офіцером Збройних Сил України, учасником бойових дій у зоні проведення АТО, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт храму святого князя Ярослава Мудрого УПЦ (МП) в Києві.

Навесні 2018 р. Володимир Шпер приїхав у Київ та прислужував за богослужінням в алтарі кількох храмів УПЦ (МП) на Лівому березі столиці. Духовенство і парафіяни Успенського храму на Позняках, храму Ярослава Мудрого на Березняках надавали йому регулярну матеріальну допомогу, оскільки Шпер В.В. видавав себе за офіцера ЗСУ, який приїхав із фронту на реабілітацію в Головний військовий клінічний госпіталь на Печерську.

Почаївський семінарист-іподиякон став шахраєм у військовій формі

Шпер В.В. разом з дітьми з родини, яку невдовзі пограбував

Проте згодом з'ясувалося, що Шпер В.В. видає себе за офіцера Збройних Сил України (лейтенанта, ст. лейтенанта) при відсутності вищої освіти. За даними, які він надавав різним парафіянам, а також з його сторінки в мережі Вконтакті http://vkontakte.info/id108602293 (копія на https://rufinder.pro/vk/user/id108602293) та його учнівського квитка Почаївської духовної семінарії УПЦ, Шпер В.В. 1990 р.н., родом з Мукачева, у 2005 р. закінчів там школу №6, потім ПТУ №8, вчився в Індустріально-педагогічному технікумі Коломиї (2009). Два роки навчався у греко-католицькій семінарії, потім перейшов до Почаївської духовної семинарії (2013), посвячений в іподиякона, недовчився — влітку 2014 року пішов добровольцем на Донбас, проходив військову підготовку у с. Старичі Яворівського району Львівської області, воював на території Луганської області, був в Іловайському котлі, потім у полоні «ЛНР», після звільнення лікувався в медичних установах України (Дніпро, Київ) та Польщі. За його словами, навесні 2018 р. приїхав у Київ на чергову медичну реабілітацію, в цей час мешкав у різних людей, які йому надавали тимчасовий притулок. Почав процес звільнення зі Збройних Сил України за станом здоров’я. Станом на червень 2018 року презентував себе лікарем-парамедиком, водночас очільником танкового підрозділу у військовій частині, що дислокується в Луганській області (№ 128 гірсько-механізована бригада № 355 МТП 82-ї ДШБ “Правий сектор” (записано з його слів). Кілька разів його бачили в будівлі Державної прикордонної служби України.

Наразі відомо, що Шпер В.В. протягом весни-літа 2018 в Києві:

— викрав у родини парафіян, яка надала йому тимчасовий притулок та опікувалась ним, 13 тисяч доларів (зараз родина переживає важку матеріальну кризу);

— брав у різних парафіян повну суму грошей на оплату однієї і тієї ж потреби («операція», «діагностика» тощо): різні люди незалежно один від одного повністю оплачували йому вже оплачену потребу;

— позичав у парафіян гроші і не повертав їм.

Почаївський семінарист-іподиякон став шахраєм у військовій формі

Судячи з розмов зі Шпером В.В., він встановлював стосунки з духовенством і капеланами різних конфесій — УПЦ (МП), УПЦ КП, греко-католиками, представниками організації «Правий сектор». Географія його інтересів — храми Печерського, Дарницького, Деснянського, Голосіївського районів Києва, Києво-печерська лавра, Іонівський монастир, сусідні єпархії, наприклад Черкаська. Шпер В.В. постійно міняє місця помешкання. Можливо, діє як член злочинного угруповання, до місця скоєння злочинів його нерідко підвозив автомобіль.

Почаївський семінарист-іподиякон став шахраєм у військовій формі

06 жовтня 2018 Деснянським управлінням поліції ГУ НП у м. Києві відкрито і внесено до ЄРДР кримінальне провадження за ст. 185, ч. 3 КК України.

Духовенство і парафіяни поширили інформацію про Шпера В.В. через соціальні мережі, а також просять потерпілих від його дій звертатися із заявами у поліцію або писати на адресу церкви благовірного князя Ярослава Мудрого в Києві. Чим більше буде свідчень, тим швидше притягнуть особу до відповідальності, покладуть кінець її шахрайству та повернуть вкрадені гроші.

Почаївський семінарист-іподиякон став шахраєм у військовій формі

Наразі Шпер В.В. переховується від слідства. Номер його телефону до середини грудня 2018 р. був 0 733 153 086, після чого він змінив номер на інший. Є підозра, що Володимир Шпер продовжує навідуватися в інші храми. Збирався їхати за кордон — мав зв’язок з волонтерами Польщі, знає польську мову, можливо, діятиме в приходах української діаспори.


Повернутися назад