Religion.in.ua > Важливо, Україна > Митрополит ПЦУ через суд відстоює право на Вінницьке єпархіальне управління

Митрополит ПЦУ через суд відстоює право на Вінницьке єпархіальне управління


3 01 2019
Колишній керуючий Вінницькою єпархією УПЦ (МП) митрополит Симеон (Шостацький), який взяв 15 грудня участь в Об'єднавчому Соборі в Києві та увійшов до складу Православної Церкви України, звернувся 28 грудня у Вінницкий міський суд з позовною заявою про відновлення на роботі в єпархіальному управлінні, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Credo.Press і Glavcom.ua.

Відповідачами у справі виступають УПЦ (МП) і митрополит Онуфрій (Березовський) як її керівник. Приводом для подачі позову стало рішення Синоду УПЦ (МП) від 17 грудня про звільнення митрополита Симеона від управління єпархією і заборону його в священнослужінні.

Митрополит Симеон вимагає поновити його на посаді керівника юридичної особи, зареєстрованої під назвою «Релігійна організація Управління Вінницької єпархії Української Православної Церкви». За документами, засновником цієї юридичної особи є Київська митрополія УПЦ (МП).

Розгляд позову по суті призначено Вінницьким міським судом на 30 січня. До розгляду справи по суті суд заборонив всім державним органам реєструвати нового керівника згаданого в позові юридичної особи і розпоряджатися його майном.

Передбачається, що після позитивної для митрополита Симеона ухвали суду УПЦ (МП) не зможе претендувати на управління Вінницької єпархії, яка невдовзі буде перереєстрована на структуру Православної Церкви України.

Фото google.com.ua/maps


Повернутися назад