Religion.in.ua > Важливо, Україна > Митрополит ПЦУ: в УПЦ (МП) прагнуть реваншу при новому президенті

Митрополит ПЦУ: в УПЦ (МП) прагнуть реваншу при новому президенті


17 04 2019
Митрополит Хмельницький і Камянець-Подільський Антоній (Махота), ієрарх ПЦУ, на своїй сторінці у Facebook пише про ситуацію у своїй єпархії, де, за його словами, "“Русский мир” окупував село Сутківці Ярмолинецького району", повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Religionpravda.com.ua.

“Громада села, яка прийняла рішення про зміну юрисдикції з Російського Патріархату в Україні до Української Православної Церкви навіть після отримання державної реєстрації не може зайти в свій храм. Російський священик з прихильниками ідей Путіна не віддає законному власнику ключи від пам’ятки архітектури України церкви-фортеці”, – пише митрополит Антоній.

За його словами, правоохоронні та державні органи зайняли вичікувальну позицію і не хочуть вживати жодних рішучих заходів до виборів президента, які відбудуться 21 квітня.

“Священик, відверто поливаючи брудом Україну, зумів зазомбувати навіть частину української інтелігенції села – вчителів”, – додав митрополит.

Зі слів благочинного ПЦУ протоієрея Миколи Ковалика, голова сільської ради зайняв тверду позицію за Московський Патріархат. “В селі панує дух приниження українськості – скоро “прийдуть наші і вам всім хана”. Мені прикро писати ці рядки, однак я, ваш правлячий архієрей не маю права замовчувати цю ганебну ситуацію, коли дух рускава мира з кордонів окупованих Криму, Донбасу та Луганщині ступнув вже через юрисдикційну бюрократію до терен старовинного с. Сутківці”, – нарікає митрополит Антоній.

Фото ye.ua


Повернутися назад