Religion.in.ua > Важливо, Україна > «Нам є чому повчитися у спочилого». УПЦ (МП) відспівувала відомого політика — прихильника автокефальної церкви

«Нам є чому повчитися у спочилого». УПЦ (МП) відспівувала відомого політика — прихильника автокефальної церкви


20 05 2019
14 травня 2019 року після важкої хвороби помер колишній міністр культури України Юрій Богуцький, помічник або радник багатьох президентів України. Відспівування покійного звершив 17 травня намісник Києво-Печерської лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел в Успенському соборі монастиря у співслужінні керуючого справами УПЦ (МП) митрополита Бориспільського і Броварського Антонія, архієпископа Вінницького і Барського Варсонофія, а також братії Печерської обителі, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ.

Юрій Петрович Богуцький народився 24 вересня 1952 року в с. Миколаївці Херсонської області. Закінчив Херсонське училище культури і Київський державний інститут культури. У 1997 році отримав звання професора, в 2001 році став кандидатом філософських наук. У 1999 році приблизно півроку був міністром культури і мистецтв України. У 2006-2007 роках також обіймав посаду міністра культури і туризму. З 2010 по 2013 рік був першим заступником міністра культури України. З 2014 по 2019 рік — радник президента України з питань культури.

Після закінчення чину відспівування владика Павел висловив свої співчуття рідним і близьким спочилого, після чого звернувся до всіх присутніх зі словом: «Сьогодні ми проводжаємо в останню путь нашого друга, чоловіка, батька, брата, людину, яка прожила благочестиве життя. Він приймав всі церковні Таїнства. І перед останньою операцією він прийшов на сповідь, причастився Святих Христових Таїн, попросив мого благословення і сказав: “Владика, щоб не трапилося, я за все вдячний Богу!”. Це може сказати тільки глибоко віруюча людина, яка жила церковним життям. Він завжди і всім допомагав, ніколи не забував про ближніх. Юрій Петрович незважаючи ні на що завжди допомагав Церкві Христовій, в якій був хрещений і в якій перебував до останнього свого подиху. Своїм прикладом і доброю порадою він завжди підказував, як треба вчинити його сподвижникам. Тому, дорогі браття і сестри, нам є чому повчитися у спочилого, тому що він був тією людиною, від якої йшло добро! Нехай же Господь упокоїть його душу в оселях праведних і за його добрі справи призведе до Свого Вічного Царства!».

Слід зазначити, що Юрій Богуцький був прихильником автокефалії Української Церкви і підтримував зусилля у цьому напрямку протягом 1990-2019 років, коли працював в оточенні президентів Леоніда Кравчука, Леоніда Кучми, Віктора Ющенка, Віктора Януковича та Порошенка. Зокрема, у 2013 р. радник президента України Юрій Богуцький зачитував офіційне привітання Помісному Собору УПЦ КП від Віктора Януковича. У тому ж році Василь Анісімов, керівник прес-служби УПЦ (МП), критикував Юрія Богуцького за те, що він лобіював підписання заяви Всеукраїнської Ради Церков, до якої входить і УПЦ (МП), на користь євроінтеграції України.

Фото Facebook


Повернутися назад