Юрій Петрович Богуцький народився 24 вересня 1952 року в с. Миколаївці Херсонської області. Закінчив Херсонське училище культури і Київський державний інститут культури. У 1997 році отримав звання професора, в 2001 році став кандидатом філософських наук. У 1999 році приблизно півроку був міністром культури і мистецтв України. У 2006-2007 роках також обіймав посаду міністра культури і туризму. З 2010 по 2013 рік був першим заступником міністра культури України. З 2014 по 2019 рік — радник президента України з питань культури.

Після закінчення чину відспівування владика Павел висловив свої співчуття рідним і близьким спочилого, після чого звернувся до всіх присутніх зі словом: «Сьогодні ми проводжаємо в останню путь нашого друга, чоловіка, батька, брата, людину, яка прожила благочестиве життя. Він приймав всі церковні Таїнства. І перед останньою операцією він прийшов на сповідь, причастився Святих Христових Таїн, попросив мого благословення і сказав: “Владика, щоб не трапилося, я за все вдячний Богу!”. Це може сказати тільки глибоко віруюча людина, яка жила церковним життям. Він завжди і всім допомагав, ніколи не забував про ближніх. Юрій Петрович незважаючи ні на що завжди допомагав Церкві Христовій, в якій був хрещений і в якій перебував до останнього свого подиху. Своїм прикладом і доброю порадою він завжди підказував, як треба вчинити його сподвижникам. Тому, дорогі браття і сестри, нам є чому повчитися у спочилого, тому що він був тією людиною, від якої йшло добро! Нехай же Господь упокоїть його душу в оселях праведних і за його добрі справи призведе до Свого Вічного Царства!».

Слід зазначити, що Юрій Богуцький був прихильником автокефалії Української Церкви і підтримував зусилля у цьому напрямку протягом 1990-2019 років, коли працював в оточенні президентів Леоніда Кравчука, Леоніда Кучми, Віктора Ющенка, Віктора Януковича та Порошенка. Зокрема, у 2013 р. радник президента України Юрій Богуцький зачитував офіційне привітання Помісному Собору УПЦ КП від Віктора Януковича. У тому ж році Василь Анісімов, керівник прес-служби УПЦ (МП), критикував Юрія Богуцького за те, що він лобіював підписання заяви Всеукраїнської Ради Церков, до якої входить і УПЦ (МП), на користь євроінтеграції України.

Фото Facebook

Теги: