Religion.in.ua > Важливо, Україна > Баптисти стурбовані переслідуванням протестантів на окупованих Росією територіях України

Баптисти стурбовані переслідуванням протестантів на окупованих Росією територіях України


12 06 2019
Баптисти стурбовані переслідуванням протестантів на окупованих Росією територіях УкраїниНаприкінці травня у Києві проходив 28-й з’їзд Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів. В опублікованій днями резолюції з’їзду проголошено ставлення баптистів до суспільно важливих тем, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт баптистів України.

"Особливу братерську спорідненість ми пережили в останні непрості часи в Україні. Ми дякуємо усім церквам та об’єднанням як в Україні, так і за кордоном, які прийшли на допомогу людям і громадам, що опинились у складних життєвих обставинах, викликаних зовнішньою агресією в Криму та Луганській і Донецькій областях. Ми дякуємо Богові за вашу духовну та моральну підтримку, за пожертви та різноманітну гуманітарну допомогу, — йдеться у зверненні. — Ми стурбовані фактами переслідування протестантів на окупованих територіях та не перестаємо молитися про наших братів і сестер. Ми просимо Божого захисту та підтримки для вас".

Також євангельські християни-баптисти з жалемзазначають, що "українське суспільство перед лицем війни та анексії зберігає розділеність, розірваність, роз’єднаність минулим, мовою, політичними, культурними та релігійними вподобаннями".

Баптисти визнають це "нерозумним і неприпустимим сліпим сном у час військової агресії" та звертаються до українського народу та його політичних, культурних, наукових, бізнесових і релігійних авторитетів: "візьмімо відповідальність шляхом взаємного примирення та прийняття".

Найперше автори звернення підкреслюють потребу єдності у відповідальності за дотримання принципів верховенства права, виконання законів та неупередженого судочинства. Також закликають "всіляко протидіяти будь-яким проявам зневаги, переслідування та іншим формам дискримінації і насильства за расовими, статевими, релігійними чи будь-якими іншими ознаками", а разом з цим і "до активної протидії домашньому насильству, аборту як убивству ненароджених дітей, сексуальній розбещеності та розгнузданості", "до суворіших законодавчих обмежень щодо паління, надмірно вільного продажу алкоголю і наркотичних препаратів", недопущення повернення заборонених законом гральних автоматів, "просування гендерної ідеології", "ефективної боротьби з корупцією у всіх сферах суспільного життя: органах влади, закладах освіти, охорони здоров’я тощо".

"Нам необхідно укласти всеохопний суспільний договір, щоб долати корупцію та перемогти корупціонера в собі. Це неможливо без орієнтиру на вічні цінності, прозорості органів влади, гідної оплати праці та активної громадянської позиції", — говориться у зверненні.






Повернутися назад