Religion.in.ua > Важливо, Україна > Ієрархи церков зберуться на міжконфесійну молитву за єдність християн

Ієрархи церков зберуться на міжконфесійну молитву за єдність християн


24 01 2020
Ієрархи церков зберуться на міжконфесійну молитву за єдність християнУ неділю, 26 січня 2020 року, о 18.00 в рамках Тижня молитов за єдність християн відбудеться міжконфесійний молебень у київському храмі святого Василія Великого УГКЦ (Вознесенський узвіз, 7, біля Львівської площі). Цього дня молитимуться: глава УГКЦ, єпископи католицької, православної та протестантських Церков, які спільно з християнами всього світу солідаризуються у своєму бажанні єдності, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

Головною темою роздумів і гаслом цьогорічного Екуменічного тижня будуть слова з Діянь апостолів: ”Будьмо милосердні” (Ді. 28, 2). Зокрема, владика Олександр (Драбинко), митрополит Переяславський і Вишневський, керуючий Переяславсько-Вишневською єпархією Православної Церкви України, поділиться своїми думками з цього приводу.

Цього разу матеріали для екуменічної молитви підготували християнські Церкви Мальти, які щороку на початку лютого згадують день, коли до їхнього острова прибув гнаний вітром і бурею корабель із римськими в’язнями, серед яких був і святий апостол Павло. Апостол народів так описує ці події: “Тоді місцеві жителі острова Меліта виявили до нас велике милосердя, бо запалили вогонь, ішов бо дощ і був холод, і прийняли усіх” (Ді. 28, 2).

У події корабельної аварії, яка представляє драму людства перед обличчям загрозливої сили природних стихій, підкреслюється момент, як під час шторму й катастрофи різні між собою люди, з відмінними поглядами, живі й здорові дістаються до берега разом, огорнуті Божою любов’ю й провидінням.

У цьому контексті вказується на очевидну аналогію із сучасністю, коли чимало людей долають такі самі перешкоди в такому самому морі життя.


Повернутися назад