Religion.in.ua > Важливо, Україна > На дві лаври УПЦ (МП) відкрили кримінальні провадження через порушення карантину

На дві лаври УПЦ (МП) відкрили кримінальні провадження через порушення карантину


11 05 2020
Національна поліція України почала провадження за фактами порушень карантинних обмежень в Святогірській та Почаївській лаврах УПЦ (МП). Провадження порушені за статтею 325 (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням) Кримінального кодексу України, яка в разі доведення вини передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Radiosvoboda.

«Богослужіння у храмах відбулися з порушеннями карантинних обмежень: і у Святогірській Свято-Успенській лаврі, і в Почаївській Свято-Успенській лаврі під час служби перебувала велика кількість осіб, які не дотримувалися соціальної дистанції, при цьому частина з них не використовувала засоби індивідуального захисту», – наголосили в поліції.

В НПУ нагадали, що літургія в Почаївській Свято-Успенській лаврі відбулася з участю великої кількості вірян. При цьому, згідно із попередніми домовленостями з духовенством Почаївської лаври, богослужіння мало проводитися з виконанням усіх умов і правил карантину. Зокрема, парафіяни мали перебувати на прилеглій території, а не в храмі. Але вже на самому початку богослужіння поліцейські зафіксували скупчення людей у храмі, ще кілька десятків парафіян перебували на вулиці, і переважна більшість не дотримувалася дистанції. А вже під час релігійної відправи духовенство відчинило двері монастиря, й віряни, всупереч встановленим обмеженням, почали заходити всередину.

За даними спостерігачів, напередодні Великодня група мешканців Почаївської лаври та близьких до неї священнослужителів почали хворіти з ознаками вірусної хвороби. Проте будь-яка офіційна інформація з Почаївської лаври на цю тему не розголошується.

На дві лаври УПЦ (МП) відкрили кримінальні провадження через порушення карантину

Також у Святогірській Свято-Успенській лаврі було зафіксовано зібрання кількохсот людей, які не дотримувалися соціальної дистанції і частина яких була без масок, нагадали в поліції.

Раніше правоохоронці вже повідомляли про провадження через порушення в Святогірській лаврі в Донецькій області, але щодо ситуації в Почаївській лаврі в Тернопільській області можливість відкрити таке провадження тільки розглядалася.

І Святогірська, і Почаївська лаври перебувають у користуванні УПЦ (МП). Третя лавра в Україні, Києво-Печерська, що теж є в користуванні УПЦ (МП), за рішенням київської влади закрита на карантин через те, що десятки її ченців та інших мешканців виявилися зараженими новим коронавірусом.


Повернутися назад