«Богослужіння у храмах відбулися з порушеннями карантинних обмежень: і у Святогірській Свято-Успенській лаврі, і в Почаївській Свято-Успенській лаврі під час служби перебувала велика кількість осіб, які не дотримувалися соціальної дистанції, при цьому частина з них не використовувала засоби індивідуального захисту», – наголосили в поліції.

В НПУ нагадали, що літургія в Почаївській Свято-Успенській лаврі відбулася з участю великої кількості вірян. При цьому, згідно із попередніми домовленостями з духовенством Почаївської лаври, богослужіння мало проводитися з виконанням усіх умов і правил карантину. Зокрема, парафіяни мали перебувати на прилеглій території, а не в храмі. Але вже на самому початку богослужіння поліцейські зафіксували скупчення людей у храмі, ще кілька десятків парафіян перебували на вулиці, і переважна більшість не дотримувалася дистанції. А вже під час релігійної відправи духовенство відчинило двері монастиря, й віряни, всупереч встановленим обмеженням, почали заходити всередину.

За даними спостерігачів, напередодні Великодня група мешканців Почаївської лаври та близьких до неї священнослужителів почали хворіти з ознаками вірусної хвороби. Проте будь-яка офіційна інформація з Почаївської лаври на цю тему не розголошується.

На дві лаври УПЦ (МП) відкрили кримінальні провадження через порушення карантину

Також у Святогірській Свято-Успенській лаврі було зафіксовано зібрання кількохсот людей, які не дотримувалися соціальної дистанції і частина яких була без масок, нагадали в поліції.

Раніше правоохоронці вже повідомляли про провадження через порушення в Святогірській лаврі в Донецькій області, але щодо ситуації в Почаївській лаврі в Тернопільській області можливість відкрити таке провадження тільки розглядалася.

І Святогірська, і Почаївська лаври перебувають у користуванні УПЦ (МП). Третя лавра в Україні, Києво-Печерська, що теж є в користуванні УПЦ (МП), за рішенням київської влади закрита на карантин через те, що десятки її ченців та інших мешканців виявилися зараженими новим коронавірусом.

Теги: