Religion.in.ua > Важливо, Україна, Світ > Синод Кіпрської Церкви фактично визнав рішення свого предстоятеля про визнання ПЦУ

Синод Кіпрської Церкви фактично визнав рішення свого предстоятеля про визнання ПЦУ


25 11 2020
Синод Кіпрської Православної Церкви на своєму засіданні в Нікосії 25 листопада вирішив не виступати проти рішення свого предстоятеля архієпископа Хризостома II включити у диптих для поминання предстоятеля Православної Церкви України митрополита Епіфанія, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на рішення повідомляє сайт Кіпрської Церкви і Сredo.press.

«Священний Синод Кіпрської Церкви, - говориться в офіційному комюніке, - на засіданнях 23 і 25 листопада 2020 року детально обговорив українське церковне питання і складну ситуацію, що виникла у зв'язку з поминанням блаженнішим архієпископом Кіпрським Хрізостомом митрополита Єпіфанія як предстоятеля Церкви України, і вирішив не виступати проти цього рішення Його Блаженства. У той же час Священний Синод очікує широкого обговорення за участю всіх зацікавлених сторін задля подолання нинішньої кризи, яка загрожує розколом Церкви Христової».

Митрополит Кіккський Никифор, який раніше знаходився в опозиції до свого предстоятеля через поминання останнім на богослужінні предстоятеля ПЦУ, заявив після засідання, що рішення про фактичне визнання ПЦУ було прийнято 10 голосами проти 7, і воно не носить обов'язкового характеру, тому що це «питання віри». Його власна компромісна пропозиція не була підтримана. Свою окрему думку з приводу рішення архієпископа і Синоду подав митрополит Тамасоський Ісайя, який раніше також виступав проти рішення свого предстоятеля.

Таким чином, Кіпрська архієпископія стала четвертою помісною Православною Церквою, в якій офіційно поминається предстоятель ПЦУ.


Повернутися назад