Religion.in.ua > Важливо, Україна > П’ятидесятники масштабно відзначать 100-річчя свого руху в Україні

П’ятидесятники масштабно відзначать 100-річчя свого руху в Україні


10 02 2021
П’ятидесятники масштабно відзначать 100-річчя свого руху в УкраїніПідготовку до звітної конференції  УЦХВЄ (п'ятидесятників) та святкування 100-річчя п’ятидесятницького руху в Україні обговорили керівники департаментів служінь під час онлайн-наради 2 лютого. Річній конференції УЦХВЄ, запланованій на 20-21 травня, передуватиме засідання Міжнародної Асамблеї Християн Віри Євангельської (МАХВЄ), що пройде у Києві 19 травня. Отже, глави п’ятидесятницьких церков різних країн світу зможуть доєднатися до святкової конференції українського братерства християн-п'ятидесятників, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт п'ятидесятників України.

До ювілею готується видання книги, друк пам’ятної монети та зйомка документального фільму. Кожен з департаментів у міру можливостей долучиться до підготовки. Це насамперед – збір довідкового матеріалу, свідчень, фактів про різні служіння, що здійснювали віряни у 20-ті роки минулого століття. Мета дослідницької роботи – погляд у майбутнє п’ятидесятницьких церков в Україні через призму минулого і сьогодення.

Прозвучала ідея створити виставку архівних документів. Таких як членська книга однієї з церков початку минулого століття, яку учасникам наради продемонстрував директор сімейного департаменту Володимир Бричка. Це можуть бути також старовинні видання Біблії, рукописні пісенники, тощо. Тобто в період святкувань вірян очікує чимало цікавого і пізнавального.

Ведучий наради, перший заступник старшого єпископа Анатолій Козачок представив директорам  департаментів нового координатора по роботі з громадськими організаціями Ярослава Котилка. Ярослав, в свою чергу, ознайомив учасників наради з ідеєю створення Асоціації громадських організацій, членство в якій дасть можливість віруючим людям долучитися до громадських  рад у органах місцевого самоврядування. Тобто церкви отримають ще один інструмент аби протистояти впровадженню антиморальних  та несправедливих рішень, і навпаки – сприяти запровадженню соціальним і благодійним проектам.

Що така ідея на часі, підтвердив директор соціального департаменту УЦХВЄ В’ячеслав Когут, який навів конкретні сфери служіння, у яких створення громадських організацій та асоціацій допоможе вирішити чимало відкритих проблем.

Також учасники  наради розглянули питання популяризації книг та друкованих видань підготовлених братерством, питання щодо альтернативної служби в армії, тощо.


Повернутися назад