Religion.in.ua > Важливо, Україна > Зеленський розкритикував хресну ходу УПЦ (МП) за порушення карантину

Зеленський розкритикував хресну ходу УПЦ (МП) за порушення карантину


29 07 2021
Зеленський розкритикував хресну ходу УПЦ (МП) за порушення карантинуПрезидент Володимир Зеленський розкритикував організаторів хресної ходи УПЦ (Московського Патріархату) та київську владу за недотримання заходів безпеки під час акції. Про це він заявив в інтерв'ю українським телеканалам, коментуючи багатотисячну процесію, яка в центрі Києва 27 липня святкувала 1033-тю річницю хрещення Русі, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на ВВС.

"Вчора у нас була хода, 55 тис. людей. Я розумію, що це свято. Але від київської громади, від київської влади я не бачив комунікації, всі бояться комунікувати. Розуміють, що це велике свято і не хочуть людям сказати прямо, щоб були обережними", - обурився президент.

На його думку, організатори та місцева влада, зважаючи на пандемію коронавірусу, мали забезпечити людям засоби захисту, місця для ночівлі, доступ до води тощо. "55 тисяч приїхали в Київ. Люди в більшості похилого віку, треба бути обережними, вони повинні були йти всі в масках, хоча б так. Я масок там не бачив, - заявив Зеленський. - Невже це так складно? Вони організовано приїжджають на автобусах, їх звозять".

Сама УПЦ (МП) повідомляла про понад 350 тисяч учасників ходи.

"Мені здається, що, якщо організується така хода, то це ж не просто свято, це має бути свято, після якого люди не плачуть", - підкреслив президент.

Він додав, що центральна влада у такому випадку могла хіба що заборонити такий масовий захід. "Але ми не можемо все заборонити, і це неправильно", - підсумував він, зазначивши, що "децентралізація - це велика відповідальність".

Володимир Зеленський також говорив про небезпеку нової хвилі захворювання.

При цьому позаштатним радником президента, а донедавна й заступником голови ОП, є Сергій Трофімов. Він співслужив керівнику УПЦ МП Онуфрію під час служб, є близьким до керівництва цієї церкви та її спонсора Вадима Новинського.

Міністр МВС напередодні Дня хрещення Київської Русі закликав глав ПЦУ і УПЦ (МП) до зваженості та особливої відповідальності.

Фото facebook


Повернутися назад