"Вчора у нас була хода, 55 тис. людей. Я розумію, що це свято. Але від київської громади, від київської влади я не бачив комунікації, всі бояться комунікувати. Розуміють, що це велике свято і не хочуть людям сказати прямо, щоб були обережними", - обурився президент.

На його думку, організатори та місцева влада, зважаючи на пандемію коронавірусу, мали забезпечити людям засоби захисту, місця для ночівлі, доступ до води тощо. "55 тисяч приїхали в Київ. Люди в більшості похилого віку, треба бути обережними, вони повинні були йти всі в масках, хоча б так. Я масок там не бачив, - заявив Зеленський. - Невже це так складно? Вони організовано приїжджають на автобусах, їх звозять".

Сама УПЦ (МП) повідомляла про понад 350 тисяч учасників ходи.

"Мені здається, що, якщо організується така хода, то це ж не просто свято, це має бути свято, після якого люди не плачуть", - підкреслив президент.

Він додав, що центральна влада у такому випадку могла хіба що заборонити такий масовий захід. "Але ми не можемо все заборонити, і це неправильно", - підсумував він, зазначивши, що "децентралізація - це велика відповідальність".

Володимир Зеленський також говорив про небезпеку нової хвилі захворювання.

При цьому позаштатним радником президента, а донедавна й заступником голови ОП, є Сергій Трофімов. Він співслужив керівнику УПЦ МП Онуфрію під час служб, є близьким до керівництва цієї церкви та її спонсора Вадима Новинського.

Міністр МВС напередодні Дня хрещення Київської Русі закликав глав ПЦУ і УПЦ (МП) до зваженості та особливої відповідальності.

Фото facebook

Теги: