Religion.in.ua > Важливо, Україна > Глава УГКЦ обговорив з прем'єр-міністром вакцинацію, тарифи та низку інших питань

Глава УГКЦ обговорив з прем'єр-міністром вакцинацію, тарифи та низку інших питань


22 10 2021
21 жовтня 2021 року в Будинку уряду України відбулася зустріч глави УГКЦ верховного архиєпископа Святослава з Денисом Шмигалем, прем'єр-міністром України. Зустріч відбулася на прохання предстоятеля УГКЦ, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

На початку розмови глава УГКЦ подякував прем’єрові за його увагу і слово, яке було скероване з приводу відкриття пам’ятників отцю Омелянові Ковчу в Любліні та колишньому верховному архиєпископу УГКЦ Любомирові Гузару у Вінниці та в якому було наголошено на важливості спорудження цих пам'ятників. За словами верховного архиєпископа Святослава, пам’ятник священномученику Омелянові Ковчу в Польщі – це можливість свідчити правду про життя і діяльність УГКЦ, зокрема про те, що стосується питань Голокосту і порятунку євреїв греко-католицькими священниками в часи Другої світової війни.

У розмові Денис Шмигаль зазначив, що для нього постать архиєпископа Любомира є дуже важливою і він шкодує, що особисто не зміг бути на відкритті, а також висловив сподівання, що приклад Вінниці буде заохоченням для інших міст. Зокрема, пам’ятник Блаженнішому Любомиру постане у Львові, Тернополі та інших містах, де він був почесним громадянином.

Тоді учасники зустрічі обговорили низку питань. Передусім говорили про сучасну ситуацію поширення короновірусної інфекції. Було зазначено, що вакцинація є сьогодні поки що єдиним ефективним методом захисту себе і своїх ближніх.

Нагадаємо, що, за словами, митрополита Івано-Франківського УГКЦ Володимира Війтишина, серед духовенства УГКЦ досить високі показники вакцинації.

Також сторони обговорили питання тарифоутворення для Церков і релігійних організацій. Прем’єр-міністр пояснив главі УГКЦ, яким чином уряд і президент працюють над цією проблематикою, а відтак запевнив предстоятеля УГКЦ, що уряд бере до уваги звернення Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій, а також поодиноких спільнот у цьому питанні і ВРЦ невдовзі отримає відповідь на свого листа.

«Уряд робить все для того, щоб, з одного боку, забезпечити справедливу ціну на газ, а з іншого – йти назустріч релігійній спільноті України, щоб відповідати тим потребам, які мають Церкви і релігійні організації», – було зазначено в розмові між главою УГКЦ і прем’єр-міністром України.

Святослав в контексті міжнародної діяльності ВРЦіРО розповів також про свій недавній візит до Угорщини, під час якого угорський уряд обіцяв виділити земельну ділянку для української громади в Будапешті під будівництво церкви, школи, дитячого садочку. А відтак поінформував Дениса Шмигаля про контакти, які планує зав’язувати ВРЦіРО з Радою Церков в Угорщині.

Також у розмові говорили про потреби української громади в Польщі, зокрема про душпастирство і потребу ділянки для будівництва храму для української громади у Варшаві. За словами глави УГКЦ, Денис Шмигаль взяв до уваги озвучені Святославом потреби українців.

Останньою темою зустрічі стало питання сурогатного материнства, яке вже неодноразово порушувалося у подібних розмовах. Сторони домовилися про те, що коли буде створена робоча група з боку уряду для прийняття закону про врегулювання питання сурогатного материнства, до цієї групи будуть залучені експерти з ВРЦіРО, щоб врахувати делікатні питання захисту гідності жінки і гідності дитини.

«Ми однозначно виступили проти того, щоб сурогатне материнство використовувалося з комерційною метою», – підкреслив глава УГКЦ.

Наприкінці було зазначено, що прем’єр-міністр України відкритий до наступних зустрічей з релігійною спільнотою України, зокрема із ВРЦіРО.


Повернутися назад